Přeskočit na hlavní obsah

Jak do Kochova Záhrada v Bratislava Autobus, Trolejbus, Tramvaj nebo Vlak?

Kochova Záhrada mapa Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii

Pokyny do Kochova Záhrada Bratislava pomocí veřejné dopravy

Následující tranzitní linky mají trasy, které procházejí poblíž Kochova Záhrada

Jak se dostat do Kochova Záhrada pomocí Vlak?

Klikněte na Vlak cestu a podívejte se na pokyny krok za krokem s mapou, časy příjezdu linky a s aktualizovanými jízdními řády.

Otázky a odpovědi

 • Jaké stanice jsou nejblíže Kochova Záhrada?

  Nejbližší stanice u Kochova Záhrada jsou:

  • Šulekova je 671 metrů daleko, 9 min pěšky.
  • Zochova je 823 metrů daleko, 11 min pěšky.
  • Kapucínska je 971 metrů daleko, 13 min pěšky.
  Více detailů
 • Která Autobus zastávka linky blízko Kochova Záhrada?

  Tyto Autobus zastávky blízko linky Kochova Záhrada: 191, 37, 39, 84, 91, 93.

  Více detailů
 • Která Vlak zastávka linky blízko Kochova Záhrada?

  Tyto Vlak zastávky blízko linky Kochova Záhrada: S50.

  Více detailů
 • Která Trolejbus zastávka linky blízko Kochova Záhrada?

  Tyto Trolejbus zastávky blízko linky Kochova Záhrada: 207.

  Více detailů
Kochova Záhrada mapa Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii
Nejoblíbenější aplikace městské mobility v Bratislava.
Všechny místní možnosti mobility v jedné aplikaci
Get it on Google PlayDownload on the App Store

Veřejná doprava do Kochova Záhrada v Bratislava

Přemýšlíte, jak se dostat do Kochova Záhrada v Bratislava, Slovensko? Moovit vám pomůže najít nejlepší cestu k Kochova Záhrada s pokyny krok po kroku od nejbližší stanice hromadné dopravy.

Moovit poskytuje mapy zdarma a živé pokyny, které vám pomohou navigovat se městem. Podívejte se na jízdní řády, cesty, plány a zjistěte, jak dlouho to trvá se v reálném čase dostat k Kochova Záhrada.

Hledáte nejbližší zastávku nebo stanici do Kochova Záhrada? Mrkněte se na tento seznam zastávek, které jsou nejblíže vašemu cíli: Šulekova; Zochova; Kapucínska.

K Kochova Záhrada se můžete dostat Autobus, Trolejbus, Tramvaj nebo Vlak. Toto jsou linky a cesty, které mají zastávky v okolí - Autobus: 191, 37, 39, 84, 91, 93 Vlak: S50 Trolejbus: 207

Chcete se podívat, jestli vás k cíli nedostane nějaká cesta dřív? Moovit vám pomůže najít alternativní cesty nebo časy. Získejte jednoduše pokyny a směr od a do Kochova Záhrada z aplikace Moovit nebo webové stránky.

Děláme jízdu do Kochova Záhrada jednoduchou, proto více než 865 milionů uživatelů, včetně uživatelů v Bratislava, věří Moovitu jako nejlepší aplikaci hromadné dopravy. Nemusíte stahovat jednotlivé aplikace pro autobus a vlak, Moovit je aplikace, která má vše, a která vám pomůže najít ty nejlepší časy autobusů a vlaků.

Kochova Záhrada
Kochova Záhrada Kochova záhrada je chránený areál na Partizánskej ulici v Bratislave. Bola založená v tridsiatych rokoch 20. storočia ako súčasť sanatória MUDr. Karola Kocha. Zaujímavá je exotickou skladbou, výsadbovým plánom a celkovou architektúrou. Záhrada má vybudovaný bazén slúžiaci pôvodne pacientom, prvky drobnej záhradnej architektúry - lavičky, schodiská, vyvýšené miesta, odpočívadlá, sochy(sú predmetom snahy ľudí o ich záchrany a nahradenie replikami); množstvo chodníčkov, zákutí a elegantných terás robí toto miestom očarujúcim. Pre pokoj panujúci v tomto areáli je vyhľadávaným miestom rôznych vtákov, hniezdiacich v korunách stromov. Dr. Koch sa rozhodol spríjemniť pacientkám pobyt aj zriadením exotickej záhrady, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou sanatória. Za objektom založil slovenský botanik a záhradník Arboréta v Tesárskych Mlyňanoch Jozef Mišák dendrologicky pestrú záhradu. Rastliny boli vysadené podľa zásady zeleň po celý rok. Pôvodne tu bolo vysadených 120 druhov, z toho 30 ihličnatých a 26 listnatých, stálozelených cudzokrajných drevín. Záhrada bola zasadená do svahovitého terénu, preto bola upravená na niekoľko terás spojených chodníčkami. Nachádzali sa tu lavičky, fontána upravená pre kaskádovité padanie vody, mnohé intímne zákutia. Moderné sochy ako Matka s dieťaťom alebo Milenci umocňovali pocit galérie pod holým nebom. Svojou funkciou ako záhrada pre pacientov je ojedinelá na Slovensku. Jej riešenie bolo úzko späté s rekreačnými zložkami a rehabilitačnými prvkami ako bazén a plocha - plató na sedenie s najdlhším slnečným svitom dňa, slúžiaca ako tzv. slnečný kúpeľ. V súčasnosti sa pracuje na záchrane jednotlivých sôch a architektonických prvkoch záhrady. Pôvodne mala záhrada celkom tri možné miesta vstupu - jedno z Bartoňovej a dve zo dvora prislúchajúceho objektu nemocnice. Východný vstup, tvorený kľukatým schodiskom a romantickým chodníkom dnes už neexistuje; na jeho mieste stojí necitlivá prístavba ambulancií k nemocnici z osemdesiatych rokov. Jediný, dnes používaný vstup je pri západnej strane budovy nemocnice a tvorí ho dlhé schodisko s bočnými výstupmi na jednotlivé terasy a chodníky. Trávniky, ktoré boli v šesťdesiatych až osemdesiatych rokoch relatívne dobre udržované, dnes pustnú a sú zarastené náletovými drevinami, nepôvodnými kríkmi, brečtanmi a divým viničom (Partenocissus). Nefunkčný bazén vyše tridsať rokov "slúži" ako pasca pre zatúlaných ježkov, čo nemôžu vyliezť späť. V roku 2006 bola snaha magistrátu o vyňatie záhrady spod ochrany, no zatiaľ platí nezmenený status quo z predošlých rokov.
Jak do Kochova Záhrada hromadnou dopravou - O místě
Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii
Snadnější cesta do Kochova Záhrada pomocí aplikace!