Přeskočit na hlavní obsah

Jak do Nádraží Braník v Praha 4 Autobus, Vlak, Tramvaj nebo Metro?

Informační upozornění na službu Aktualizace ke koronaviru
Všechny změny veřejné dopravy způsobené koronavirem (COVID-19) jsou aktualizovány v aplikaci Moovit.
Další podrobnosti stáhněte si aplikaci
V aplikaci jsou aktualizovány všechny změny veřejné dopravy způsobené koronavirem (COVID-19).
Další podrobnosti po stažení aplikace
Google Play badge AppStore badge
Nádraží Braník, Praha 4, Praha Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii

Pokyny do Nádraží Braník Praha 4 pomocí veřejné dopravy

Následující tranzitní linky mají trasy, které procházejí poblíž Nádraží Braník

Jak se dostat do Nádraží Braník pomocí Metro?

Klikněte na Metro cestu a podívejte se na pokyny krok za krokem s mapou, časy příjezdu linky a s aktualizovanými jízdními řády.

Otázky a odpovědi

 • Jaké stanice jsou nejblíže Nádraží Braník?

  Nejbližší stanice u Nádraží Braník jsou:

  • Praha-Braník je 207 metrů daleko, 3 min pěšky.
  • Pobřežní Cesta (B) je 926 metrů daleko, 12 min pěšky.
 • Která Autobus zastávka linky blízko Nádraží Braník?

  Tyto Autobus zastávky blízko linky Nádraží Braník: 106, 121, 130, 170, 190.

 • Která Vlak zastávka linky blízko Nádraží Braník?

  Tyto Vlak zastávky blízko linky Nádraží Braník: 2053, 9057, 9059, S8, S88.

 • Která Metro zastávka linky blízko Nádraží Braník?

  Tyto Metro zastávky blízko linky Nádraží Braník: B, C.

 • Která Tramvaj zastávka linky blízko Nádraží Braník?

  Tyto Tramvaj zastávky blízko linky Nádraží Braník: 17, 2, 3.

Nádraží Braník, Praha 4, Praha Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii
Nejoblíbenější aplikace městské mobility v Praha.
Všechny místní možnosti mobility v jedné aplikaci
Google Play badge AppStore badge

Veřejná doprava do Nádraží Braník v Praha 4

Hledáte pokyny pro Looking for directions to Nádraží Braník v Praha 4, Česká republika?

Stáhněte si aplikaci Moovit a najděte aktuální jízdní řád a pokyny krok po kroku pro Autobus, Vlak, Tramvaj nebo Metro cesty, které projíždí Nádraží Braník.

Hledáte nejbližší zastávky u Nádraží Braník? Mrkněte se na tento seznam zastávek, které jsou blízko vašemu cíli: Praha-Braník; Pobřežní Cesta (B).

K Nádraží Braník se také můžete dostat Autobus, Vlak, Tramvaj nebo Metro. Toto jsou linky a cesty, které mají zastávky v okolí - Autobus: 106, 121, 130, 170, 190 Vlak: 2053, 9057, 9059, S8, S88 Metro: B, C Tramvaj: 17, 2, 3

S námi je jízd k Nádraží Braník jednoduchá, proto přes 720 milionů uživatelů, včetně uživatelů v Praha 4 věří Moovitu jako nejlepší aplikaci pro hromadnou dopravu.

Nádraží Braník, Praha 4
Nádraží Braník, Praha 4 Praha-Braník je železniční stanice v Praze v městské části Praha 4, ve čtvrti Braník na adrese Pikovická 869/2, na neelektrifikované železniční trati 210 z Prahy-Vršovic přes Vrané nad Vltavou do Čerčan nebo na Dobříš, mezi stanicí Praha-Krč a zastávkou Praha-Modřany, na kilometru 8,8 (počítáno od Vršovic). Do roku 2004 zde některé vlakové spoje i začínaly a končily. V roce 2016 bylo v rámci modernizace tratě nádraží kompletně zrekonstruováno. Nádraží bylo zprovozněno roku 1882 jako součást lokální dráhy Nusle – Modřany, zřízené společností České obchodní dráhy. Původní název nádraží je Braník-Hodkovičky. V roce 1922 byl Braník připojen k Velké Praze. Dne 22. května 1937 byla stanice přejmenována na Braník a v květnu 1942 na dnešní název Praha-Braník. Původně bylo nádraží dvojkolejné, později[kdy?] bylo rozšířené na čtyři koleje. Ze třetí koleje vycházela vlečka do blízkého branického pivovaru. Tříkilometrová vlečka do podolské cementárny byla v provozu v letech 1898–1945 a v letech 1919–1922 sloužila i osobní dopravě, dnes už je sesazená. Nástupiště byla betonová. V letech 1986–1991 byla z důvodu přestavby Modřanské ulice postupně přeložena část trati u modřanského zhlaví. Při rekonstrukci nádraží v roce 2016 byla vybudována nová nastupiště dle evropských norem se zábradlím, zrušeny již nevyužívané vlečky, a provedeno mnoho dalších úprav. Nově má nádraží tři koleje a dvě nástupiště. Stanice nemá podchod, zastřešení nástupišť ani přístřešky na nástupištích. Na nádraží se díky jeho poměrně velké rozloze přístupné veřejnosti a malému využití konají akce ČD, například oslavy Dne železnice. Vyjíždějí odtud jízdy historických vlaků s parními lokomotivami. Téměř přímo nad nádražím prochází most Inteligence (Branický most), trať na mostě však nenavazuje na nádraží, ale vede nad nádražím a připojuje se k trati 210 východním směrem do Krče. Do budoucna se uvažuje na této větvi o zřízení zastávky Praha-Braník horní koleje pro příměstskou železniční dopravu.[zdroj?]V blízkosti nádraží je první pražský moderní přestupní terminál městské hromadné dopravy,[zdroj?] zastávky v něm mají název Nádraží Braník. Jeho součástí je zejména tramvajové obratiště a obratiště městských autobusů, od doby prodloužení tramvajové trati do Modřan jen slabě využívané. Terminál městské hromadné dopravy je nyní využíván podstatné méně než v minulosti, vybavení obratišť i zastřešení nástupišť MHD chátrá. Při prodloužení tramvajové trati do Modřan přibyl ještě pár nácestných tramvajových zastávek. 17. prosince 2019 bylo na ploše mezi tramvajovými zastávkami a vlakovým nádražím otevřeno bezplatné nehlídané parkoviště P+R s kapacitou 115 automobilů.V červenci 2016 byla kolem nádraží nově zavedena zelená turistická značená trasa 3129 z Malé Chuchle k Hálkovu pomníku v Dolních Břežanech.
Jak do Nádraží Braník hromadnou dopravou - O místě
Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii
Snadnější cesta do Nádraží Braník pomocí aplikace!