176 linje
Hals (Østergade) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)
NT
NT 176 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
176 bus (Aalborg St.) har 43 stoppesteder med afgang fra Hals (Østergade) og endestation Aalborg Busterminal (Område C).
Vælg hvilken som helst af 176 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Aalborg St. (43 stop)
Hals (Østergade)
Hals Kirke (Strandvejen / Hals)
Bisnapvej (Strandvejen / Hals)
Koldkær (Strandvejen / Hals)
Jyngehusene (Strandvejen / Aalborg Kommune)
Lagunen (Strandvejen / Aalborg Kommune)
Christiansmindevej (Brogade / Hou)
Hou Skole (Nørregade / Hou)
Nørregade (Hou)
Hou Kirke (Aalborg Kommune)
Købmagergade (Houvej / Ulsted)
Ulsted Skole (Aalborg Kommune)
Jyllensgade (Ulsted)
Vestergade (Ulsted)
Ø. Hassing Kær (Houvej / Aalborg Kommune)
Øster Hassing (Houvej / Aalborg Kommune)
Stationsvej (Gandrup / Hals)
Bredgade (Borgergade / Gandrup)
Østerhavensvej (Aalborgvej / Gandrup)
Teglværksvej (Aalborgvej / Gandrup)
Hækken (Halsvej / Vester Hassing)
Springvandspladsen (Halsvej / Vester Hassing)
Krogensvej (Halsvej / Vester Hassing)
V. Hassing Skole (Halsvej)
Stae (Aalborg Kommune)
Kommunegrænse
Horsensvej (Halsvej / Aalborg Kommune)
Lille Engholm (Halsvej / Aalborg Kommune)
Rærup (Aalborg Kommune)
Følfodvej (Halsvej / Vodskov)
Engholm
Kvickly (Loftbrovej / Nørresundby)
Bøgildsmindevej (Hjørringvej / Nørresundby)
Virkelyst (Hjørringvej / Nørresundby)
Brixlund (Hjørringvej / Nørresundby)
Ø. Fælledvej (Hjørringvej / Nørresundby)
Nr. Uttrup Kirke (Hjørringvej / Nørresundby)
Nr. Uttrup Torv (Hjørringvej / Nørresundby)
Lerumbakken (Østergade / Nørresundby)
Østerbrogade (Nørresundby)
Vesterbro (Aalborg)
Prinsensgade (Aalborg)
Aalborg Busterminal (Område C)
176 OSS
Hvad tid begynder 176 busat køre?
Service på bus 176 begynder kl. 06:33 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 176 bus op med at køre?
Service på bus 176 stopper kl. 15:30 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 176 bus?
Hvornår ankommer Bus Hals (Østergade) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hals (Østergade) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus) linje, der er tættest på din placering.
Kører NTs 176 bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
176 buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 176 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 176 bus stop.
176 bus Køreplan
176 bus rute opererer den mandag til fredag. Almindelige åbningstider: 06:33 - 15:30
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 06:33 - 15:30 | 24 |
tir | 06:33 - 15:30 | 24 |
ons | 06:33 - 15:30 | 24 |
tor | 06:33 - 15:30 | 24 |
fre | 06:33 - 15:30 | 24 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 176 (fra Hals (Østergade)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 176 (Aalborg St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
176 linje bus billetpris
NT 176 (Aalborg St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
176 (NT)
Det første stop på 176 bus ruten er Hals (Østergade), og det sidste stop er Aalborg Busterminal (Område C). 176 (Aalborg St.) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 176 har 43 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 78 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 176 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 176 busfor at komme på.
Linje 176 Bus sporing i realtid
Spor linje 176 (Aalborg St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 176 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 176, i Danmark
176 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 372 - Nørager Station (Rebild Kommune) - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.)/ Tidsplan
- 703 - Hvidbjerg Hallen (Morsø Kommune) - Sydmors Skole (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 600 - Biersted Skole (Idrætsvej / Jammerbugt Komm.) - Aabybro Busterminal/ Tidsplan
- 970X - Aalborg St. (Perron C4) - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors)/ Tidsplan
- 310 - Thisted St. - EUC Lerpyttervej (Thisted)/ Tidsplan
- 74 - Aalborg St. (Perron C4) - Asaa Torv (Sæbyvej / Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 1 - Hals (Østergade) - Sønderholm Skole (Nibevej / Sønderholm)/ Tidsplan
- 25N - Dall Villaby (Aalborg) - Rødhøjvej (Storvorde)/ Tidsplan
- 329 - Vestervig Hallen (Thisted Kommune) - Hurup Thy St./ Tidsplan
- S2 - Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej) - Aalborg St. (Område B / Kennedy Arkaden)/ Tidsplan
- 325 - Thylejren (Gl. Aalborgvej / Thisted Kommune) - Hannæsskolen Vesløs (Thisted Kommune)/ Tidsplan
- 53 - Arden Station (Mariagerfjord Kommune) - Støvring St./ Tidsplan
- 383 - Langmosevej (Rebild Komm) - Terndrup skole (Terndrup)/ Tidsplan
- 705 - Sydmors Skole (Morsø Kommune) - Karby (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 318 - Bedsted Thy St. - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 5 - Saltumvej (Aalborg) - Skelagergårdene (Skelagervej / Aalborg)/ Tidsplan
- 118 - HEG / Dania (Kirketoften / Hobro) - Terndrup Busterminal/ Tidsplan
- 15 - Jeronimusvej (Bygaden / Aalborg) - Nøvling Skole (Aalborg Kommune)/ Tidsplan
- 552 - Aalestrup Skole (Vestergade / Vesthimm. Komm.) - Aalestrup Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 40 - Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Skive Trafikterminal/ Tidsplan