Fortsæt til primært indhold
Bus - 388

388

Helsingør St.

Movia

388 bus Køreplan

388 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:38 - 23:00

Dag Kørselstider
mandag 05:38 - 23:00
tirsdag 05:38 - 23:00
onsdag 05:38 - 23:00
torsdag 05:38 - 23:00
fredag 05:38 - 23:00
lørdag 06:56 - 23:00
søndag 06:56 - 23:00
Vis den fulde rejseplan
Linje status
Udgivet den: 18.01.2021 09:48
Busomlægning på Lyngby Station
Læs hele opdateringen

388 bus Rutekort

388 bus Linjekort

388 bus Ruteplan og stoppesteder

388 bus (retning: Helsingør St.) har 102 stoppesteder med afgang fra Lyngby St. og endestation Helsingør St..

388 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:38 og stopper kl. 23:00. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Linje status
Udgivet den: 18.01.2021 09:48
Busomlægning på Lyngby Station
Læs hele opdateringen

Vælg hvilken som helst af 388 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Helsingør St. (102 stop)

Se PDF: 388 køreplan, stoppesteder og kort

388 OSS

  • Hvad tid begynder 388 busat køre?

    Service på bus 388 begynder kl. 05:38 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 388 bus op med at køre?

    Service på bus 388 stopper kl. 23:00 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 388 bus?

    Hvornår ankommer Bus Helsingør St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Helsingør St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 388 bus stoppesteder

Lyngby St. • Lyngby Storcenter (Klampenborgvej) • Firskovvej (Klampenborgvej) • Sorgenfrigårdsvej (Klampenborgvej) • Lundtoftegårdsvej (Klampenborgvej) • Helsingørmotorvejen (Klampenborgvej) • Hvidegårdsparken (Klampenborgvej) • Hjortekærsvej (Klampenborgvej) • Ermelundsvej (Klampenborgvej) • Rødeport (Klampenborgvej) • Vilvordevej Ordrupgaard (Klampenborgvej) • Ordrup Krat (Klampenborgvej) • Krathusvej (Klampenborgvej) • Bloksbjerget (Klampenborgvej) • Dyrehaven (Christiansholmsvej) • Klampenborg St. • Strandvejen (Taarbæk Strandvej) • Cottageparken (Taarbæk Strandvej) • Bødkerbakken (Taarbæk Strandvej) • Taarbæk Havn (Taarbæk Strandvej) • Kirkevej (Taarbæk Strandvej) • Eremitagevej (Strandvejen) • Øst For Rødkløvervej (Strandvejen) • Ved 13 Km Stenen (Strandvejen) • Springforbivej (Strandvejen) • Strandmølle Kro (Strandvejen) • Strandmøllevej (Skodsborg Strandvej) • Strandhøj (Skodsborg Strandvej) • Skodsborg Sundhedscenter (Skodsborg Strandvej) • Skodsborgvej (Skodsborg Strandvej) • Skodsborgparken (Skodsborg Strandvej) • Høje Skodsborgvej (Skodsborg Strandvej) • Skovbakken (Skodsborg Strandvej) • Aggershvile Allé (Skodsborg Strandvej) • Enrumvej (Skodsborg Strandvej) • Enrumdammen (Skodsborg Strandvej) • Trørødvej (Vedbæk Strandvej) • Vedbæk Havn Gøngehusvej (Vedbæk Strandvej) • Vedbæk Stationsvej (Vedbæk Strandvej) • Ellesø Allé (Vedbæk Strandvej) • Poulsvej (Vedbæk Strandvej) • Kong Georgs Vej (Rungsted Strandvej) • Smidstrupørevej (Rungsted Strandvej) • Christiansgave (Rungsted Strandvej) • Hannelundsvej (Rungsted Strandvej) • Linstowsvej (Rungsted Strandvej) • Rungstedgård (Rungsted Strandvej) • Bolbrovej (Rungstedvej) • Rungsted Skole (Rungstedvej) • Rungsted Kyst St. Øst (Østre Stationsvej) • Rungsted Skole (Rungstedvej) • Bolbrovej (Rungstedvej) • Rungsted Havn (Rungsted Strandvej) • Fugmannsvej (Rungsted Strandvej) • Højagervej (Rungsted Strandvej) • Bukkeballevej (Rungsted Strandvej) • Lange Müllers Allé (Rungsted Strandvej) • Mikkelborg Park Syd (Rungsted Strandvej) • Mikkelborg Park Nord (Rungsted Strandvej) • Lågegyde (Strandvejen) • Strandhuse Lågegyde (Strandvejen) • Kildehøj Allé (Gammel Strandvej) • Nivågaards Malerisamling (Gammel Strandvej) • Vinkelvej Nivå St. (Gammel Strandvej) • Nivåvej (Gammel Strandvej) • Vibevej (Gammel Strandvej) • Sølyst Allé (Gammel Strandvej) • Nivå Havn (Gammel Strandvej) • Gammel Strandvej (Humlebæk Strandvej) • Sørens Allé (Humlebæk Strandvej) • Solvangsvej (Humlebæk Strandvej) • Øresundsvej (Humlebæk Strandvej) • Jernbane Allé (Humlebæk Strandvej) • Humlebæk St. Øst • Hejreskov Allé (Humlebæk Strandvej) • Louisiana (Humlebæk Strandvej) • Krogerupvej (Humlebæk Strandvej) • Kullabergvej (Humlebæk Strandvej) • Tibberupgårdsvej (Humlebæk Strandvej) • Tibberup Møllevej (Humlebæk Strandvej) • Bakkegårdsvej (Ny Strandvej) • Kildestien (Strandvejen) • Espergærde Havn (Strandvejen) • Egebæksvang Kirke (Strandvejen) • Strandvejen 141 (Strandvejen) • Strandvejen 127 (Strandvejen) • Ved 38 Km Stenen (Strandvejen) • Klostermosevej (Strandvejen) • Lindahlstien (Strandvejen) • Snekkersten Stationsvej (Strandvejen) • Snekkersten Havn (Strandvejen) • Kystens Perle (Strandvejen) • Stubbedamsvej (Strandvejen) • Bøgebakken (Søndre Strandvej) • Bergmansdalsvej (Søndre Strandvej) • Trykkerdammen (Søndre Strandvej) • Flynderborgvej (Stubbedamsvej) • Helsingør Bycenter (Trækbanen) • Nygade (Kronborgvej) • Kulturværftet (Allegade) • Havnepladsen (Jernbanevej) • Helsingør St.

Liste over gader under 388 bus

Jernbanepladsen 3 • Klampenborgvej 244A • Bækkevang 59 • Kornagervej 15 • Klampenborgvej 177 • Klampenborgvej • Ved Fortunen 2A • Enghavevej 1 • Klampenborgvej 38 • Klampenborgvej 12E • Christiansholmsvej 2 • Dyrehavevej 1 • Taarbæk Strandvej 40 • Taarbæk Strandvej 56 • Taarbæk Strandvej 102 • Taarbæk Strandvej 111 • Strandvejen 642 • Strandvejen 814 • Skodsborg Strandvej 19 • Skodsborg Strandvej 102A • Skodsborg Strandvej 113 • Skodsborg Strandvej 153 • Skodsborg Strandvej 224 • Skodsborg Strandvej 236 • Skodsborg Strandvej 258A • Skodsborg Strandvej 297 • Vedbæk Strandvej 315B • Vedbæk Strandvej 371 • Vedbæk Strandvej 362 • Vedbæk Strandvej 425 • Vedbæk Strandvej 471 • Vedbæk Strandvej 499 • Egtoftevej 2B • Christiansgave 18A • Rungsted Strandvej 73B • Rungsted Strandvej 101 • Rungsted Strandvej • Rungstedvej 131 • Rungstedvej 99 • Østre Stationsvej • Rungstedvej 107 • Rungstedvej 135 • Rungsted Strandvej 151 • Rungsted Strandvej 190 • Rungsted Strandvej 207 • Rungsted Strandvej 307 • Bakkedal 2 • Strandvejen 361 • Gammel Strandvej 7A • Gammel Strandvej 50 • Vibevej 1 • Sølyst Strandpark 22 • Humlebæk Strandvej • Laveskov Alle 305 • Bregnevænget 28 • Humlebæk Strandvej 96 • Humlebæk Strandvej 72A • Oscar Brunsvej 9 • Humlebæk Strandvej 28 • Humlebæk Strandvej 21 • Humlebæk Strandvej 2 • Ny Strandvej 77 • Ny Strandvej 47 • Ny Strandvej 3 • Strandvejen 388A • Strandvejen 167B • Hostrupsvej 2 • Strandvejen 322 • Strandvejen 292A • Strandvejen 93B • Strandvejen 89 • Strandvejen 224A • Strandvejen 198D • Strandvejen 168 • Strandvejen 138 • Strandvejen 106 • Søndre Strandvej 92A • Søndre Strandvej 37 • Søndre Strandvej 38B • Stubbedamsvej 13 • Indgang til bycenteret • Kongensgade 2E • Allegade 2 • Færgevej 24 • Strandgade 48C

388 bus Køreplan

388 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:38 - 23:00

Dag Kørselstider
mandag 05:38 - 23:00
tirsdag 05:38 - 23:00
onsdag 05:38 - 23:00
torsdag 05:38 - 23:00
fredag 05:38 - 23:00
lørdag 06:56 - 23:00
søndag 06:56 - 23:00

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

388 (Movia)

Det første stop på 388 bus ruten er Lyngby St., og det sidste stop er Helsingør St.. 388 (retning: Helsingør St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 388 har 102 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 95 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 388 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 388 busfor at komme på.

388 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 388 med appen!