8 linje
Bredhøjvej/Brokbjergvej (Silkeborg Kom) - Silkeborg Trafikterminal
Midttrafik
Midttrafik 8 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
8 bus (Silkeborg Trafikterminal) er en ringlinje med 39 stoppesteder, der afgår fra Silkeborg Trafikterminal.
Vælg hvilken som helst af 8 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Silkeborg Trafikterminal (39 stop)
Silkeborg Trafikterminal
Amaliegade/Drewsensvej (Silkeborg Kom)
Godthåbsvej (Silkeborg Kom)
Ved Skrænten/Borgergade (Silkeborg Kom)
Rosengade/Borgergade (Silkeborg Kom)
Tulipanvej/Borgergade (Silkeborg Kom)
Borgergade/Lupinvej (Silkeborg Kom)
Lupinvej Midt (Silkeborg Kom)
Kejlstrupvej/Lupinvej (Silkeborg Kom)
Lupinvej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Resedavej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Resedavej (Silkeborg Kom)
Nørrevænget/Resedavej (Silkeborg Kom)
Bredhøjvej/Brokbjergvej (Silkeborg Kom)
Dalstrøget/Dalvejen (Silkeborg Kom)
Dalvejen (Silkeborg Kom)
Dalvangen/Dalvejen (Silkeborg Kom)
Ndr. Højmarksvej/Dalvejen (Silkeborg Kom)
Højmarksvænget/Ndr. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Højmarkstoften/Ndr. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Frichsvej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Brand Og Redning/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Kejlstruphøjvej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
College 360/Bredhøjvej (Silkeborg Kom)
Brokbjergvej/Bredhøjvej (Silkeborg Kom)
Nørrevænget/Resedavej (Silkeborg Kom)
Resedavej (Silkeborg Kom)
Resedavej/Kejlstrupvej (Silkeborg Kom)
Kejlstrupvej/Lupinvej (Silkeborg Kom)
Lupinvej Midt (Silkeborg Kom)
Borgergade/Lupinvej (Silkeborg Kom)
Tulipanvej/Borgergade (Silkeborg Kom)
Guldbergsgade/Borgergade (Silkeborg Kom)
Ved Skrænten/Borgergade (Silkeborg Kom)
Godthåbsvej (Silkeborg Kom)
Søndertorv (Silkeborg Kom)
Amaliegade/Drewsensvej (Silkeborg Kom)
Drewsensvej/Trafikterminalen (Silkeborg Kom)
Silkeborg Trafikterminal
8 OSS
Hvad tid begynder 8 busat køre?
Service på bus 8 begynder kl. 05:46 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 8 bus op med at køre?
Service på bus 8 stopper kl. 21:25 på søndag.
Hvad tid ankommer 8 bus?
Hvornår ankommer Bus Bredhøjvej/Brokbjergvej (Silkeborg Kom) - Silkeborg Trafikterminal linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bredhøjvej/Brokbjergvej (Silkeborg Kom) - Silkeborg Trafikterminal linje, der er tættest på din placering.
Kører Midttrafiks 8 bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
8 buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 8 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 8 bus stop.
8 bus Køreplan
8 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:46 - 22:25
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:46 - 22:25 | 19 - 60 |
tir | 05:46 - 22:25 | 19 - 60 |
ons | 05:46 - 22:25 | 19 - 60 |
tor | 05:46 - 22:25 | 19 - 60 |
fre | 05:46 - 22:25 | 19 - 60 |
lør | 08:25 - 22:25 | 60 |
søn | 08:38 - 21:25 | 60 |
Servicealarmer for Midttrafik bus
Se alle opdateringer på 8 (fra Silkeborg Trafikterminal), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 8 (Silkeborg Trafikterminal) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Midttrafik nu.
8 linje bus billetpris
Midttrafik 8 (Silkeborg Trafikterminal) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Midttrafik, tjek Moovit-appen eller Midttrafiks officielle hjemmeside.
8 (Midttrafik)
Det første stop på 8 bus ruten er Silkeborg Trafikterminal, og det sidste stop er Silkeborg Trafikterminal. 8 (Silkeborg Trafikterminal) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 8 har 39 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 38 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 8 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 8 busfor at komme på.
Linje 8 Bus sporing i realtid
Spor linje 8 (Silkeborg Trafikterminal) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 8 bus eller en live Midttrafik bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Midttrafik eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Midttrafik og enhver bus, inklusive linje 8, i Danmark
Midttrafik linjer i Danmark
- 712 - Viborg Rtb. - Skovvej/Koldingvej (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 567 - Skjern Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom) - Videbæk Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom)/ Tidsplan
- 1A - Vejlby/Stenagervej (Aarhus Kom) - Kolt/Kolt Kirkevej (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 9 - Holstebro Trafikterminal - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 501 - Brædstrup Rtb. (Horsens Kom) - Østbirk (Horsens Kom)/ Tidsplan
- 12 - Randers Busterminal - Borup/Krogen (Randers Kom)/ Tidsplan
- 45 - Park Allé/Rådhuset (Aarhus Kom) - Lystrup/Majsmarken (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 15 - Skejby Nordlandsvej (Aarhus Kom) - Brabrand Vest/Helenelyst (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 35 - Aarhus Gymnasium Tilst/Kileparken (Aarhus Kom) - Brabrand Vest/Helenelyst (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 4 - Haslund/Vendeplads (Randers Kom) - Endestation/Platanvej (Randers Kom)/ Tidsplan
- 400 - Djurs Sommerland (Syddjurs Kom) - Ryomgård St. (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 1002 - Odder Busterminal - Skovbakkeskolen (Odder Kom)/ Tidsplan
- 238 - Randers Busterminal - Udbyhøj Nord (Randers Kom)/ Tidsplan
- 297 - Holstebro Trafikterminal - Skovlund Dagtilbud (Holstebro Kom)
- 590 - Tarm Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom) - Horne Skole (Varde)/ Tidsplan
- 1 - Nørrelandskirken (Holstebro Kom) - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 2A - Trige/Vestermøllevej (Aarhus Kom) - Holme/Karetmagertoften (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 671 - Horsens Trafikterminal - Lundskolen (Horsens Kommune)/ Tidsplan
- 11 - Knebel (Syddjurs Kom) - Borup (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 451 - Veng Skole og Børnehus (Skanderborg Kom) - Veng Skole og Børnehus (Skanderborg Kom)/ Tidsplan