Fortsæt til primært indhold
Bus - 800

800

Odense Rutebilstation Dannebrogsgade - Nykøbing Falster Rutebilstation

Johns Turistfart

800 bus Køreplan

800 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 13:38

Dag Kørselstider
mandag 13:38
tirsdag 13:38
onsdag 13:38
torsdag 13:38
fredag 17:38
lørdag 13:38
søndag 17:38
Vis den fulde rejseplan

800 bus Rutekort

800 bus Linjekort

800 bus Ruteplan og stoppesteder

800 bus (retning: Nykøbing Falster Rutebilstation (Fjernbus)) har 24 stoppesteder med afgang fra Odense Rutebilstation Dannebrogsgade og endestation Nykøbing Falster Rutebilstation.

800 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 13:38 og stopper kl. 13:38. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 800 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Nykøbing Falster Rutebilstation (Fjernbus) (24 stop)

Se PDF: 800 køreplan, stoppesteder og kort

800 OSS

  • Hvad tid begynder 800 busat køre?

    Service på bus 800 begynder kl. 13:38 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 800 bus op med at køre?

    Service på bus 800 stopper kl. 13:38 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 800 bus?

    Hvornår ankommer Bus Odense Rutebilstation Dannebrogsgade - Nykøbing Falster Rutebilstation linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Odense Rutebilstation Dannebrogsgade - Nykøbing Falster Rutebilstation linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 800 bus stoppesteder

Odense Rutebilstation Dannebrogsgade • Rosengårdcentret/Ørbækvej • Odense Congress Center • Ørbækvej/Holluf Pile Stien • Ringe/Ørbækvej • Kværndrup Nord • Svendborg Rutebilstation • Sundbrovej/Broen Svendborg • Vindeby Tåsinge • Bregninge Tåsinge • Lundby Tåsinge • Rudkøbing Plads A (Langeland Kommune) • Spodsbjerg Færgehavn • Tårs Færgehavn • Nakskov Station • Halsted Kirke • Stokkemarke • Nørreballe • Maribo Station • Våbensted Skole • Sakskøbing Station • Radsted • Toreby Plejecenteret (Torebyvej) • Nykøbing Falster Rutebilstation

800 bus Køreplan

800 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 13:38

Dag Kørselstider
mandag 13:38
tirsdag 13:38
onsdag 13:38
torsdag 13:38
fredag 17:38
lørdag 13:38
søndag 17:38

Servicealarmer for Johns Turistfart Bus

For service alarmer for Johns Turistfart bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

800 (Johns Turistfart)

Det første stop på 800 bus ruten er Odense Rutebilstation Dannebrogsgade, og det sidste stop er Nykøbing Falster Rutebilstation. 800 (retning: Nykøbing Falster Rutebilstation (Fjernbus)) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 800 har 24 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 135 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Johns Turistfart foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 800 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 800 busfor at komme på.

800 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 800 med appen!