Fortsæt til primært indhold
Bus - 97N

97N

Solrød Strand St. - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)

Movia

97N bus Køreplan

97N bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 01:14 - 04:14

Dag Kørselstider
mandag 01:14 - 04:14
tirsdag 01:14 - 04:14
onsdag 01:14 - 04:14
torsdag 01:14 - 04:14
fredag 01:14 - 04:14
lørdag 01:14 - 04:14
søndag 01:14 - 04:14
Vis den fulde rejseplan

97N bus Rutekort

97N bus Linjekort

97N bus Ruteplan og stoppesteder

97N bus (retning: Københavns Rådhusplads) har 72 stoppesteder med afgang fra Solrød Strand St. og endestation Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard).

97N bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 01:14 og stopper kl. 04:14. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 97N bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Københavns Rådhusplads (72 stop)

Se PDF: 97N køreplan, stoppesteder og kort

97N OSS

  • Hvad tid begynder 97N busat køre?

    Service på bus 97N begynder kl. 01:14 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 97N bus op med at køre?

    Service på bus 97N stopper kl. 04:14 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 97N bus?

    Hvornår ankommer Bus Solrød Strand St. - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Solrød Strand St. - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 97N bus stoppesteder

Solrød Strand St. • Østre Strandvej (Solrød Strandvej) • Lundehusvænget (Solrød Strandvej) • Cementvej/Tangvej (Karlstrup Strandvej) • Trylleskov Allé (Karlstrup Strandvej) • Trylleskoven (Karlstrup Strandvej) • Lyngen (Karlstrup Strandvej) • Strandkirken (Karlstrup Strandvej) • Klitvej (Karlslunde Strandvej) • Mosede Fort (Karlslunde Strandvej) • Kastaniehaven (Mosede Strandvej) • Bækmosen (Mosede Strandvej) • Mosede Parkvej (Mosede Strandvej) • Blåhusvej (Greve Strandvej) • Greve Strandvej (Greve Centervej) • Greve St.Greve Centervej (Greve Centervej) • Søagerparken (Lillevangsvej) • Greve Borgerhus (Lillevangsvej) • Greve Hallerne (Lillevangsvej) • Krogager (Eriksmindevej) • Hundige Kirke (Eriksmindevej) • Gersagerparken (Godsvej) • Engrøjel (Godsvej) • Hundige Bygade (Godsvej) • Baldersbækstien (Ishøj Parkvej) • Lundestien (Ishøj Søvej) • Granlunden (Ishøj Boulevard) • Fyrrelunden (Ishøj Boulevard) • Ishøj St. • Strandparkstien (Ishøj Strandvej) • Sandvejen (Gammel Køge Landevej) • Vallensbæk Havnevej (Gammel Køge Landevej) • Kollerupparken (Vallensbæk Torvevej) • Nøddebo Allé (Strandesplanaden) • Dyringparken (Strandesplanaden) • Hallingparken (Strandesplanaden) • Gurrelund (Strandesplanaden) • Æblehaven (Strandesplanaden) • Tranumparken (Strandesplanaden) • Brøndby Strand St. • Brøndbyvester Boulevard (Gammel Køge Landevej) • Fyrmestervej (Gammel Køge Landevej) • Lagesminde Allé (Gammel Køge Landevej) • Stamholmen (Gammel Køge Landevej) • Vestre Strandvej (Gammel Køge Landevej) • Byvej (Gammel Køge Landevej) • Tårnfalkevej (Gammel Køge Landevej) • Avedøre Havnevej (Gammel Køge Landevej) • Friheden St. • Strandmarksvej (Gammel Køge Landevej) • Michael Berings Vang (Gammel Køge Landevej) • Hvidovregårds Allé (Gammel Køge Landevej) • Åmarken St. (Gammel Køge Landevej) • Vigerslevvej (Gammel Køge Landevej) • Gl. Køge Landev. Kollegiet (Gammel Køge Landevej) • Blommehaven (Gammel Køge Landevej) • Gl. Køge Landevej (Ellebjergvej) • Valbyhallen (Ellebjergvej) • Spontinisvej (Ellebjergvej) • Ellebjergvej (Borgm. Christiansens Gade) • Mozarts Plads (Borgm. Christiansens Gade) • Anker Jørgensens Plads (Borgbjergsvej) • Sydhavns Plads (Vasbygade) • Teglholmsgade (Vasbygade) • Frederiks Brygge (Vasbygade) • H. C. Ørsted Værket (Vasbygade) • Toldkammeret (Vasbygade) • Otto Busses Vej (Kalvebod Brygge) • Fisketorvet Dybbølsbro (Kalvebod Brygge) • Polititorvet (Bernstorffsgade) • Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade) • Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)

97N bus Køreplan

97N bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 01:14 - 04:14

Dag Kørselstider
mandag 01:14 - 04:14
tirsdag 01:14 - 04:14
onsdag 01:14 - 04:14
torsdag 01:14 - 04:14
fredag 01:14 - 04:14
lørdag 01:14 - 04:14
søndag 01:14 - 04:14

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

97N (Movia)

Det første stop på 97N bus ruten er Solrød Strand St., og det sidste stop er Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard). 97N (retning: Københavns Rådhusplads) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 97N har 72 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 65 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 97N bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 97N busfor at komme på.

97N i nærheden af mig

97N - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 97N med appen!