Færge - 992

992

Teglholmen - Refshaleøen

Movia

992 færge Køreplan

992 færge rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:55 - 21:25

Dag Kørselstider
Mandag 06:55 - 21:25
Tirsdag 06:55 - 21:25
Onsdag 06:55 - 21:25
Torsdag 06:55 - 21:25
Fredag 06:55 - 21:25
Lørdag 10:15 - 20:45
Søndag 10:15 - 20:45
Vis den fulde rejseplan

992 færge Rutekort

992 færge Linjekort

992 færge Ruteplan og stoppesteder

992 færge (retning: Refshaleøen) har 9 stationer med afgang fra Teglholmen (Teglholmens Østkaj) og endestation Refshaleøen (Refshalevej).

992 færge køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:55 og stopper kl. 21:25. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 992 færge stationer herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Refshaleøen (9 stop)

Se PDF: 992 køreplan, stoppesteder og kort

992 OSS

Hvad tid begynder 992 færgeat køre?

992 færge begynder at køre kl. 06:55 på Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Hvad tider holder 992 færge op med at køre?

992 færge holder op med at køre kl. 20:45 på Søndag, Lørdag.

Hvad tid ankommer 992 færge?

Hvornår kommer Teglholmen - Refshaleøen Færge? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Teglholmen - Refshaleøen Færge nærmest din lokation.

Liste over 992 færge stoppesteder

Teglholmen (Teglholmens Østkaj) • Bryggebroen (Islands Brygge) • Det Kongelige Bibliotek (Københavns Havn) • Knippelsbro (Københavns Havn) • Nyhavn (Københavns Havn) • Operaen (Københavns Havn) • Holmen Nord (Københavns Havn) • Nordre Toldbod (Københavns Havn) • Refshaleøen (Refshalevej)

Liste over gader under 992 færge

Alliancevej 8A • Islands Brygge 30C • Søren Kierkegaards Plads 4 • Knippelsbrogade • Kvæsthusgade 6C • Nyholmsbroen

992 færge Køreplan

992 færge rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 06:55 - 21:25

Dag Kørselstider
Mandag 06:55 - 21:25
Tirsdag 06:55 - 21:25
Onsdag 06:55 - 21:25
Torsdag 06:55 - 21:25
Fredag 06:55 - 21:25
Lørdag 10:15 - 20:45
Søndag 10:15 - 20:45

Servicealarmer for Movia Færge

For service alarmer for Movia færge bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om færge status, busforsinkelser, ændringer af færge ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Google Play badge AppStore badge

992 (Movia)

Det første stop på 992 færge ruten er Teglholmen (Teglholmens Østkaj), og det sidste stop er Refshaleøen (Refshalevej). 992 (retning: Refshaleøen) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 992 har 9 stationer og den samlede transport tid for denne rute er ca. 52 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 720 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid færge, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 992 færge stationer omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og færge køreplan for 992 færgefor at komme på.

992 i nærheden af mig

Movia linjer i Danmark

991

992 OSS

Hvad tid begynder 992 færgeat køre?

992 færge begynder at køre kl. 06:55 på Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Hvad tider holder 992 færge op med at køre?

992 færge holder op med at køre kl. 20:45 på Søndag, Lørdag.

Hvad tid ankommer 992 færge?

Hvornår kommer Teglholmen - Refshaleøen Færge? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Teglholmen - Refshaleøen Færge nærmest din lokation.

Lettere at få oplysninger om linje 992 med appen!