Jernbane - B

Høje Taastrup St. - Farum St.

DSB S-tog

B jernbane Køreplan

B jernbane linje går om arbejdsdage. Normale driftstider: 00:00 - 23:40

Dag Kørselstider
Mandag 00:00 - 23:40
Tirsdag 00:00 - 23:40
Onsdag 00:00 - 23:40
Torsdag 00:00 - 23:40
Fredag 00:00 - 23:40
Lørdag 00:00 - 23:40
Søndag 00:00 - 23:40
Vis den fulde rejseplan
Linje status
Udgivet den: 01/09/2019 20:26
Færre S-tog på flere strækninger hen over efteråret
Læs mere

B jernbane Linjekort

B jernbane Linjekort

B jernbane Ruteplan og stoppesteder

B jernbane (retning: Farum St.) har 29 stationer med afgang fra Høje Taastrup St. og endestation Farum St..

B jernbane køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:00 og stopper kl. 23:40. Kørselsdage denne uge: arbejdsdage.

Linje status
Udgivet den: 01/09/2019 20:26
Færre S-tog på flere strækninger hen over efteråret
Læs mere

Vælg hvilken som helst af B jernbane stationer herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Farum St. (29 stop)

Se PDF: B køreplan, stoppesteder og kort

B OSS

Hvad tid begynder B jernbaneat køre?

B jernbane begynder at køre kl. 00:00 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder B jernbane op med at køre?

B jernbane holder op med at køre kl. 23:40 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer B jernbane?

Hvornår kommer Høje Taastrup St. - Farum St. Jernbane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Høje Taastrup St. - Farum St. Jernbane nærmest din lokation.

Liste over B jernbane stoppesteder

Høje Taastrup St. • Taastrup St. • Albertslund St. • Glostrup St. • Brøndbyøster St. • Rødovre St. • Hvidovre St. • Danshøj St. • Valby St. • Carlsberg St. (Vigerslev Allé) • Dybbølsbro St. • København H • Vesterport St. (Togbus) • Nørreport St. • Østerport St. • Nordhavn St. • Svanemøllen St. • Ryparken St. • Emdrup St. • Dyssegård St. • Vangede St. • Kildebakke St. • Buddinge St. • Stengården St. (Gammelmosevej) • Bagsværd St. • Skovbrynet St. • Hareskov St. • Værløse St. • Farum St.

Liste over gader under B jernbane

Banestrøget 3 • Selsmosevej 5 • Hedemarksvej 1 • Banegårdspladsen 5 • Nygårds Plads 2A • Vojensvej 101 • Hvidovrevej 55 • Ansgars Allé 20B • Mellemtoftevej 1A • Vigerslev Allé • Dybbølsbro 1 • Ved Vesterport 2 • Nørre Voldgade 15B • Oslo Plads 6 • Østbanegade 121 • Østerbrogade 246 • Lyngbyvej 102 • Banebrinken 79 • Thulevej 6 • Vangedevej 145 • Ericavej 147 • Buddingevej 270 • Gammelmosevej 264 • Bindeledet 6 • Skovdiget 6A • Stationsvej • Hareskovhvilevej 16 • Jernbanevej 1D

B jernbane Køreplan

B jernbane linje går om arbejdsdage. Normale driftstider: 00:00 - 23:40

Dag Kørselstider
Mandag 00:00 - 23:40
Tirsdag 00:00 - 23:40
Onsdag 00:00 - 23:40
Torsdag 00:00 - 23:40
Fredag 00:00 - 23:40
Lørdag 00:00 - 23:40
Søndag 00:00 - 23:40
Moovit er verdens top transit app.
Understøtter over 3000 byer i 92+ lande verden over!
Google Play badge AppStore badge

B (DSB S-tog)

Det første stop på B jernbane ruten er Høje Taastrup St., og det sidste stop er Farum St.. B (retning: Farum St.) går arbejdsdage.

Yderligere oplysninger: B har 29 stationer og den samlede transport tid for denne rute er ca. 65 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 460 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig DSB S-tog foreslåede ruter, tracker med realtid jernbane, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste B jernbane stationer omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og jernbane køreplan for B jernbanefor at komme på.

B i nærheden af mig

DSB S-tog linjer i Danmark

C BX F H E A

B OSS

Hvad tid begynder B jernbaneat køre?

B jernbane begynder at køre kl. 00:00 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder B jernbane op med at køre?

B jernbane holder op med at køre kl. 23:40 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer B jernbane?

Hvornår kommer Høje Taastrup St. - Farum St. Jernbane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Høje Taastrup St. - Farum St. Jernbane nærmest din lokation.

Moovit - Din lokale transit app til Android og iOS
Moovit Lettere at få oplysninger om linje B med appen!