Bybane - L2

Lystrup - Odder

Midttrafik

L2 bybane Køreplan

L2 bybane linje går om arbejdsdage. Normale driftstider: 00:01 - 23:40

Dag Kørselstider
Mandag 00:01 - 23:40
Tirsdag 00:01 - 23:40
Onsdag 00:01 - 23:40
Torsdag 00:01 - 23:40
Fredag 00:01 - 23:40
Lørdag 00:01 - 23:40
Søndag 00:01 - 23:40
Vis den fulde rejseplan

L2 bybane Linjekort

L2 bybane Linjekort

L2 bybane Ruteplan og stoppesteder

L2 bybane (retning: Aarhus H) har 19 stationer med afgang fra Lystrup og endestation Aarhus H.

L2 bybane køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:01 og stopper kl. 23:40. Kørselsdage denne uge: arbejdsdage.

Vælg hvilken som helst af L2 bybane stationer herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Aarhus H (19 stop)

Se PDF: L2 køreplan, stoppesteder og kort

L2 OSS

Hvad tid begynder L2 bybaneat køre?

L2 bybane begynder at køre kl. 00:01 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder L2 bybane op med at køre?

L2 bybane holder op med at køre kl. 23:40 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer L2 bybane?

Hvornår kommer Lystrup - Odder Bybane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Lystrup - Odder Bybane nærmest din lokation.

Liste over L2 bybane stoppesteder

Lystrup • Nye • Lisbjerg-Terp • Lisbjerg Bygade • Klokhøjen • Humlehuse • Gl. Skejby (Agro Food Park) • Aarhus Universitetshospital • Olof Palmes Allé • Nehrus Allé • Vandtårnet (Ringvejen) • Stockholmsgade • Stjernepladsen • Aarhus Universitet (Ringgaden) • Universitetsparken • Nørreport Aarhus • Skolebakken • Dokk1 • Aarhus H

Liste over gader under L2 bybane

Lystruplund 186 • Elstedvej 82 • Randersvej 342 • Lisbjerg Bygade 31 • Klokhøjen 30A • Skejbybakkevej 6 • Palle Juul-Jensens Boulevard 74 • Olof Palmes Allé 40H • Randersvej 206A • Randersvej 124A • Randersvej 19H • Nørrebrogade 70 • Nørrebrogade 50 • Nørreport 97 • Skolebakken • Havnegade • M.P. Bruuns Gade 3

L2 bybane Køreplan

L2 bybane linje går om arbejdsdage. Normale driftstider: 00:01 - 23:40

Dag Kørselstider
Mandag 00:01 - 23:40
Tirsdag 00:01 - 23:40
Onsdag 00:01 - 23:40
Torsdag 00:01 - 23:40
Fredag 00:01 - 23:40
Lørdag 00:01 - 23:40
Søndag 00:01 - 23:40
Moovit er verdens top transit app.
Understøtter over 3000 byer i 92+ lande verden over!
Google Play badge AppStore badge

L2 (Midttrafik)

Det første stop på L2 bybane ruten er Lystrup, og det sidste stop er Aarhus H. L2 (retning: Aarhus H) går arbejdsdage.

Yderligere oplysninger: L2 har 19 stationer og den samlede transport tid for denne rute er ca. 26 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 460 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bybane, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste L2 bybane stationer omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bybane køreplan for L2 bybanefor at komme på.

L2 i nærheden af mig

Midttrafik linjer i Danmark

L1

L2 OSS

Hvad tid begynder L2 bybaneat køre?

L2 bybane begynder at køre kl. 00:01 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tider holder L2 bybane op med at køre?

L2 bybane holder op med at køre kl. 23:40 på Søndag, Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lørdag.

Hvad tid ankommer L2 bybane?

Hvornår kommer Lystrup - Odder Bybane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Lystrup - Odder Bybane nærmest din lokation.

Moovit - Din lokale transit app til Android og iOS
Moovit Lettere at få oplysninger om linje L2 med appen!