Jernbane - SOUTHERN LINE

SOUTHERN LINE

SOUTHERN LINE jernbane Ruteplan og stoppesteder

SOUTHERN LINE jernbane (retning: ) har 28 stationer med afgang fra Cape Town og endestation Simon's Town.

SOUTHERN LINE jernbane køreplansoversigt: Begynder normalt at køre kl. 03:10 og slutter kl. 19:15. Normale kørselsdage: arbejdsdage.

Vælg hvilken som helst af SOUTHERN LINE jernbane stationer herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Retning:

Cape Town Lower Plein Street, Cape Town Ankomster
Woodstock 4 Grey Street, Cape Town Ankomster
Salt River Ankomster
Observatory Lynton Road, Cape Town Ankomster
Mowbray 1 Station Road, Cape Town Ankomster
Rosebank 4 Ryan Road, Cape Town Ankomster
Rondebosch 1.0 A Duke Road, Cape Town Ankomster
Newlands Ankomster
Claremont Ankomster
Harfield Rd 4 Stafford Street, Cape Town Ankomster
Kenilworth Ankomster
Wynberg 22 Station Road, Cape Town Ankomster
Wittebome 65 Castletown Road, Cape Town Ankomster
Plumstead Kenneth Road, Cape Town Ankomster
Steurhof Ankomster
Dieprivier Ankomster
Heathfield 37 Fourth Road, Cape Town Ankomster
Retreat Ankomster
Steenberg Ankomster
Lakeside 12 Lakefield Circle, Cape Town Ankomster
False Bay 33 Main Road, South Africa Ankomster
Muizenberg 181 Main Road, South Africa Ankomster
St James 62 St James Road, South Africa Ankomster
Kalk Bay 86 Main Road, Fish Hoek Ankomster
Fish Hoek Station Way, Fish Hoek Ankomster
Sunny Cove 27 Simons Town Main Road, South Africa Ankomster
Glencairn 144 Main Road, South Africa Ankomster
Simon's Town Ankomster

SOUTHERN LINE OSS

Hvad tid begynder SOUTHERN LINE jernbaneat køre?

SOUTHERN LINE jernbane begynder at køre kl. 03:10 på Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Hvad tider holder SOUTHERN LINE jernbane op med at køre?

SOUTHERN LINE jernbane holder op med at køre kl. 16:46 på Lørdag.

Hvad tid ankommer SOUTHERN LINE jernbane?

Hvornår kommer Jernbane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Jernbane nærmest din lokation.

Liste over SOUTHERN LINE jernbane stoppesteder

Cape Town • Woodstock • Salt River • Observatory • Mowbray • Rosebank • Rondebosch • Newlands • Claremont • Harfield Rd • Kenilworth • Wynberg • Wittebome • Plumstead • Steurhof • Dieprivier • Heathfield • Retreat • Steenberg • Lakeside • False Bay • Muizenberg • St James • Kalk Bay • Fish Hoek • Sunny Cove • Glencairn • Simon's Town

Liste over gader under SOUTHERN LINE jernbane

Lower Plein Street • 4 Grey Street • Lynton Road • 1 Station Road • 4 Ryan Road • 1.0 A Duke Road • 4 Stafford Street • 22 Station Road • 65 Castletown Road • Kenneth Road • 37 Fourth Road • 12 Lakefield Circle • 33 Main Road • 181 Main Road • 62 St James Road • 86 Main Road • Station Way • 27 Simons Town Main Road • 144 Main Road

SOUTHERN LINE jernbane Køreplan

SOUTHERN LINE jernbane linje går om arbejdsdage. Normale driftstider: 03:10 - 19:15

Mandag 03:10 - 19:15
Tirsdag 03:10 - 19:15
Onsdag 03:10 - 19:15
Torsdag 03:10 - 19:15
Fredag 03:10 - 19:15
Lørdag 03:20 - 16:46
Søndag 03:50 - 17:42
Moovit er verdens top transit app.
Understøtter over 2600 byer i 85+ lande verden over!
Google Play badge AppStore badge

Det første stop på SOUTHERN LINE jernbane ruten er Cape Town, og det sidste stop er Simon's Town. SOUTHERN LINE (retning: ) går arbejdsdage.

Yderligere oplysninger: SOUTHERN LINE har 28 stationer og den samlede transport tid for denne rute er ca. 58 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 250 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Metrorail Western Cape foreslåede ruter, tracker med realtid jernbane, live vejvisning, linjerutekort for Cape Town, og hjælper dig med at finde den nærmeste SOUTHERN LINE jernbane stationer omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og jernbane køreplan for SOUTHERN LINE jernbanefor at komme på.

SOUTHERN LINE i nærheden af mig

Alternative ruter

SOUTHERN LINE OSS

Hvad tid begynder SOUTHERN LINE jernbaneat køre?

SOUTHERN LINE jernbane begynder at køre kl. 03:10 på Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Hvad tider holder SOUTHERN LINE jernbane op med at køre?

SOUTHERN LINE jernbane holder op med at køre kl. 16:46 på Lørdag.

Hvad tid ankommer SOUTHERN LINE jernbane?

Hvornår kommer Jernbane? Klik her for live ankomst tider og se den fulde køreplan for Jernbane nærmest din lokation.

Moovit - Din lokale transit app til Android og iOS
Moovit Ankomster i realtid. Køreplaner, kort & mere
Moovit - Din lokale transit app til Android og iOS
Moovit Ankomster i realtid. Køreplaner, kort & mere