718 linje
Nakskov St. (Perlestikkergade) - Langø (Havnevej)
Movia
Movia 718 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
718 bus (Langø) har 19 stoppesteder med afgang fra Nakskov St. (Perlestikkergade) og endestation Langø (Havnevej).
Vælg hvilken som helst af 718 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Langø (19 stop)
Nakskov St. (Perlestikkergade)
Nakskov Byskole (Nørrevold)
Dronningensstræde (Havnegade)
Midlerkampsvej (Skandsen)
Baldersvej (Skandsen)
Rårup (Langøvej)
Vestenskov Skole (Vestenskovvej)
Næsby (Vestenskovvej)
Sjunkeby (Sjunkebyvej)
Sjunkebyvej
Kappel Skole (Kappelvej)
Søgårdsvej (Vesternæsvej)
Vesternæs (Vesternæsvej)
Vesternæs Strandvej (Vesternæsvej)
Vink - Ydø (Skarntydevej)
Langøparken (Langøvej)
Stendyssevej (Langøvej)
Ramsøvej (Langøvej)
Langø (Havnevej)
718 OSS
Hvad tid begynder 718 busat køre?
Service på bus 718 begynder kl. 05:36 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 718 bus op med at køre?
Service på bus 718 stopper kl. 17:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 718 bus?
Hvornår ankommer Bus Nakskov St. (Perlestikkergade) - Langø (Havnevej) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Nakskov St. (Perlestikkergade) - Langø (Havnevej) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 718 bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
718 buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 718 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 718 bus stop.
718 bus Køreplan
718 bus rute opererer den mandag til fredag. Almindelige åbningstider: 05:36 - 17:00
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:36 - 17:00 | 60 |
tir | 05:36 - 17:00 | 60 |
ons | 05:36 - 17:00 | 60 |
tor | 05:36 - 17:00 | 60 |
fre | 05:36 - 17:00 | 60 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 718 (fra Nakskov St. (Perlestikkergade)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 718 (Langø) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
718 linje bus billetpris
Movia 718 (Langø) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
718 (Movia)
Det første stop på 718 bus ruten er Nakskov St. (Perlestikkergade), og det sidste stop er Langø (Havnevej). 718 (Langø) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 718 har 19 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 20 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 718 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 718 busfor at komme på.
Linje 718 Bus sporing i realtid
Spor linje 718 (Langø) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 718 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 718, i Danmark
718 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 142 - Skovlunde St. - Flintholm St. (Grøndals Parkvej)/ Tidsplan
- 692 - Fuglebjerg Terminal (Sandvedvej) - Ll. Næstved skole Sandved (Brandholtvej)/ Tidsplan
- 220 - Solrød Strand St. - Trekroner Øst (Trekroner Parkvej)/ Tidsplan
- 415 - Ringsted St. - Allindelille Friskole (Skeevej)/ Tidsplan
- 543 - Hørve St. (Hørve Stationsvej) - Kalundborg St./ Tidsplan
- 608 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Næstved St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 950R - Slotspavillonen (Holmegårdsvej) - Hillerød St./ Tidsplan
- 408 - Ringsted St. (Vestervej) - Borup St./ Tidsplan
- 570 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Gørlev Skole (Kalundborgvej)/ Tidsplan
- 495 - Skælskør Busterminal (Stationsvej) - Harboes Vænge (Skovvej)/ Tidsplan
- 730 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Holeby Rutebilstation (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 163 - Måløv St. - Veksø St. (Hovevej)/ Tidsplan
- 209 - Trekroner Plejecenter (Nordre Mellemvej) - Roskilde St. (Stationscentret)/ Tidsplan
- 490 - Svinninge St. (Hovedgaden) - Ruds Vedby St. (Jernbanegade)/ Tidsplan
- 208 - Roskilde St. (Stationscentret) - Bakkekammen/ Tidsplan
- 121 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Solrød Strand St./ Tidsplan
- 437 - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej) - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej)/ Tidsplan
- 145 - Skovlunde St. - Skovlunde St./ Tidsplan
- 180 - Lyngby St. - Lyngby St./ Tidsplan
- 741 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Bøtøskoven (Sølvpilevej)/ Tidsplan