How to get to İş Kule 2 in Levent, Beşiktaş by Bus, Metro or Cable Car

Start
End
Search

Directions to İş Kule 2 (Levent, Beşiktaş) with public transportation

Click on a route to get updated schedules, live arrivals and step-by-step directions.

Click on a route to get updated schedules

How to get to İş Kule 2 by Metro

Click on the Metro route to see step by step directions with maps, line arrival times and updated time schedules.

From Taksim Meydanı, Taksim, Beyoğlu 39 min
Metro - M2
Metro - M2
Walk
From Dağ Evleri, Sariyer 86 min
Walk
Metro - M2
Metro - M2
Walk
From Gaziosmanpaşa, Eyüp 116 min
Walk
Metro - M1A
Metro - M1A
Metro - M2
Metro - M2
Walk

Questions & Answers

What are the closest stations to İş Kule 2?

  • The closest stations to İş Kule 2 are:
    • Çamlık - Beşiktaş is 284 meters away, 4 min walk
    • Fabrikalar is 635 meters away, 9 min walk
    • Fabrikalar - Kağıthane is 649 meters away, 9 min walk

Which Metro lines stop near İş Kule 2?

Which Bus lines stop near İş Kule 2?

Get directions from your current location
Moovit is the world's #1 transit app.
Supports over 2700 cities in 86 + countries worldwide!
Google Play badge AppStore badge
Add this badge to your website. Click to copy HTML

Looking for directions to İş Kule 2 in Levent, Beşiktaş, Turkey? Your journey just became much easier!

Download the Moovit App to find the fastest directions and to see the latest Bus, Metro or Cable Car schedules to İş Kule 2. Find updated times for all the routes that are available with real-time step-by-step directions from İş Kule 2.

The Moovit App also shows you the closest stops and stations to your destination. Choose from a list of stops closest to İş Kule 2: Çamlık - Beşiktaş; Fabrikalar; Fabrikalar - Kağıthane.

Pick Bus, Metro or Cable Car options that you can take to get to İş Kule 2. Here’s a list of a few lines that pass near your destination - Metro: M2; Bus: 125, 27T, 59RS.

Looking to plan your return trip from İş Kule 2, but don’t know the street address? You can select your destination from our online map and Moovit will find the best available routes to get you where you need to go!

Moovit helps you find the quickest route and most convenient departure time. No need to install a bus app to check the bus time, or a train app to get the train time. Moovit has all the public transit info that you need to know. That’s why the Google Play Store and the Apple App Store voted us as one of the best public transportation apps available.

İş Kule 2, Levent, Beşiktaş
İş Kule 2, Levent, Beşiktaş İş Kuleleri İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinin Levent semtinde yer alan, 2011'e kadar Türkiye'nin en yüksek binası unvanını korumuş yapı.1995 yılı yaz aylarında başlanan inşaatı resmen 26 Ağustos 2000 tarihinde tamamlandı. İş Kuleleri Türkiye İş Bankası'na ait üç gökdelenden oluşmaktadır. Kule 1, İş Bankası'nın kullanımına ayrılmış olup, Kule 2 ve Kule 3 İş Bankası'nın bazı iştiraklerine ve İş Bankası'ndan bağımsız olup, kiracı şirketlere ayrılmıştır. Kule 1, 3.000'den fazla personele hizmet vermektedir. Açıldığı günden beri bankanın imajında çok önemli bir yer tutmaktadır. İş Kuleleri aynı zamanda Türkiye'nin en iyi korunan binalarından biridir. Özellikle 11 Eylül Saldırıları'ndan sonra bu kulenin güvenliği özellikle artırılmıştır. İş Kuleleri kompleksinde ayrıca bir tiyatro/konser salonu, İş Sanat galerisi, alışveriş merkezi, lokantalar ve garaj bulunmaktadır. İş Kuleleri, antik tapınakları andıran granit yüzeyli, kahve-bej renklerin hâkim olduğu başlangıç katları ile tezat oluşturan metal-cam karışımı mavi-gri yapıdan oluşmaktadır. Antik ve modern bu unsurların bileşimi, postmodern mimari örneği olarak nitelendirilmiştir. İlgi çekici diğer yapısal özellikleri; Bina, alan olarak Ankara'daki T. İş Bankası Genel Müdürlük Binası'nın yaklaşık 8 katı büyüklüğündedir. Kullanılan BS 35 kalitesindeki beton ile 5 katlı 1.000 apartman dairesi, kullanılan BÇ III beton çeliği ile de 100 m²'lik 8.000 apartman dairesi inşa edilebilir. Isıtma, havalandırma, klima (HVAC) tesisatında kullanılan çeşitli hava kanallarının toplam alanı, 26 futbol sahası yüzeyine eşit olan 150.000 m²'dir. Isıtma, soğutma, pis su, temiz su, yağmur suyu, yangın söndürme tesisatında kullanılan boru miktarı toplamı 300 km olup İstanbul-Bursa arası kadardır. 1. Boğaz Köprüsü'nün yüksekliğinin yaklaşık 3 katına eşdeğerdir ve Küçük Çamlıca tepesinin yüksekliğine yaklaşmaktadır. Bina statik olarak, bulunduğu 1. derece deprem bölgesinde olası en şiddetli depreme dahi elastik bölgede kalarak dayanabilecek biçimde inşa edilmiştir. Her 3 kulenin en üst katlarındaki geri çekilmeleri sağlayan Vrendel kirişleri kritik olup, özel olarak donatılandırılmış ve yine özel bir kalıp sistemi geliştirilerek inşa edilmişlerdir. Kompleksi oluşturan A, B, C, D, E, F ve G blokları, zeminden 6 kat aşağıda ve 3 kat yukarıda yer alan podyum katları yüksekliğince, eni 5 cm ile 10 cm arasında değişen genleşme derzleri ile birbirlerinden ayrılmışlardır. Kule 1'in en üst noktasındaki salınımı ekstrem durumlarda -/+ 32 cm'e, Kule 2 ve 3 için ise aynı koşullarda -/+ 18 cm'e ulaşabilmektedir ki bu, binanın depreme en üst düzeyde dayanaklı olduğunun bir göstergesidir. Komplekste hızı 1 m/sn - 6,3 m/sn arasında değişen 46 adet asansör, hızı 0,45 m/sn olan 6 adet yürüyen merdiven ve 6'sı yangın merdiveni olmak üzere toplam 22 merdiven bulunmaktadır.
How to get to İş Kule 2 with public transit - About the place
Moovit - Your local transit app for Android and iOS
Moovit Real-Time Arrivals, Schedules, Maps & More