Skip to main content

How to get to Ekonomická Univerzita in Bratislava by Bus or Cable Car?

Questions & Answers

 • What are the closest stations to Ekonomická Univerzita?

  The closest stations to Ekonomická Univerzita are:

  • Ekonomická Univerzita is 103 meters away, 2 min walk.
  • Bulíkova (X) is 270 meters away, 4 min walk.
  • Bosákova (X) is 514 meters away, 7 min walk.
  • Farského is 1165 meters away, 15 min walk.
  More details
 • Which Bus lines stop near Ekonomická Univerzita?

  These Bus lines stop near Ekonomická Univerzita: 184, 68, 84, 87, 88, 98.

  More details
The Most Popular Urban Mobility App in Bratislava.
All local mobility options in one app
Get it on Google Play Download on the App Store

Public Transportation to Ekonomická Univerzita in Bratislava

Wondering how to get to Ekonomická Univerzita in Bratislava, Slovakia? Moovit helps you find the best way to get to Ekonomická Univerzita with step-by-step directions from the nearest public transit station.

Moovit provides free maps and live directions to help you navigate through your city. View schedules, routes, timetables, and find out how long does it take to get to Ekonomická Univerzita in real time.

Looking for the nearest stop or station to Ekonomická Univerzita? Check out this list of stops closest to your destination: Ekonomická Univerzita; Bulíkova (X); Bosákova (X); Farského.

You can get to Ekonomická Univerzita by Bus or Cable Car. These are the lines and routes that have stops nearby - Bus: 184, 68, 84, 87, 88, 98

Want to see if there’s another route that gets you there at an earlier time? Moovit helps you find alternative routes or times. Get directions from and directions to Ekonomická Univerzita easily from the Moovit App or Website.

We make riding to Ekonomická Univerzita easy, which is why over 865 million users, including users in Bratislava, trust Moovit as the best app for public transit. You don’t need to download an individual bus app or train app, Moovit is your all-in-one transit app that helps you find the best bus time or train time available.

Ekonomická Univerzita
Ekonomická Univerzita Ekonomická univerzita v Bratislave je najstaršia vysoká škola ekonomického zamerania na Slovensku. Vznikla v roku 1940 ako súkromná Vysoká obchodná škola v Bratislave (VOŠ). V roku 1945 bola škola poštátnená a premenovaná na Slovenskú vysokú školu obchodnú. Od roku 1949 bol tento názov zmenený na Vysoká škola hospodárskych vied a od roku 1952 na Vysoká škola ekonomická (VŠE). Terajší názov Ekonomická univerzita v Bratislave bol stanovený na základe zákona č. 292/1992 Zb. SNR zo dňa 28. apríla 1992. Počas svojej existencie vychovala vyše 110 000 absolventov. V súčasnosti tu študuje viac ako 7200 študentov. V rámci výchovno-vzdelávacej činnosti Ekonomická univerzita organizuje vysokoškolské štúdium bakalárske, inžinierske, doktorandské a celoživotné vzdelávanie občanov. Poskytuje vysokoškolské vzdelávanie v 18 akreditovaných študijných programoch 1. bakalárskeho), v 31 študijných programoch 2. (inžinierskeho) a v 16 študijných programoch 3. (doktorandského) stupňa štúdia na 6 fakultách v Bratislave a na jednej fakulte v Košiciach. EUBA ponúka možnosť študovať vybrané predmety v cudzích jazykoch a to v rámci doplnkového nemeckofónneho štúdia v spolupráci s Univerzitou Martina Luthera v Halle a čiastočného frankofónneho štúdia v spolupráci s Univerzitou Pierre Mendes France v Grenobli s možnosťou získať certifikát zahraničnej univerzity. Okrem toho ponúka celouniverzitné študijné programy: na 1. stupni štúdia Cudzie jazyky a interkultúrna komunikácia, na 2. stupni štúdia celouniverzitné študijné programy vyučované v cudzích jazykoch – Medzinárodný finančný manažment v nemčine, Medzinárodný manažment v angličtine a Manažment predaja vo francúzštine s možnosťou získania dvojitého diplomu (v študijných programoch medzinárodný finančný manažment a manažment predaja). V rámci spolupráce s European School of Management v Paríži študujú vybraní študenti po skončení prvého stupňa na tejto vysokej škole. Študenti majú možnosť ako cudzie jazyky študovať angličtinu, nemčinu, francúzštinu, španielčinu, ruštinu a taliančinu. EUBA administruje multiregionálne programy v oblasti vysokého školstva, ako je CEEPUS, ERASMUS, Letná škola Danubia a iné. EU v Bratislave úspešne absolvovala medzinárodnú evalváciu, vykonanú Európskou asociáciou univerzít (EUA).
It's easier to get to Ekonomická Univerzita with the app!