How to get to Hajniště in Prague by Train or Bus

Start
End
Search

Directions to Hajniště from the top locations in Prague using Train or Bus

Click on a route to get updated schedules, live arrivals and step-by-step directions.

Click on a route to get updated schedules

Questions & Answers

Which Train lines stop near Hajniště?

Get directions from your current location
Moovit is the world's #1 transit app.
Supports over 2200 cities in 80 + countries worldwide!
Google Play badge AppStore badge

Traveling to Hajniště in Prague has never been so easy. Use Moovit to get detailed step by step directions as you travel from your current location or from a top attraction or any major public transit station.

View detailed routes on a map, see bus and train schedules, arrival times, and service alerts so you know exactly how to get to Hajniště.

When traveling to Hajniště use Moovit's Live Directions with Get Off Notifications to know exactly where and how far to walk, how long to wait for your line , and how many stops are left. Moovit will alert you when it’s time to get off — no need to constantly re-check whether yours is the next stop.

Hajniště
Hajniště Hajniště (Do roku 1946 Hegewald) je vesnice, část města Nové Město pod Smrkem v okrese Liberec. Na západě navazuje přímo na Nové Město pod Smrkem. Prochází tudy železniční trať Frýdlant v Čechách – Jindřichovice pod Smrkem. Prochází zde silnice II/291. Je zde evidováno 77 adres. Trvale zde žije 212 obyvatel.Hajniště leží v katastrálním území Hajniště pod Smrkem o rozloze 5,25 km2.Je zde místní restaurace, která leží v bezprostřední blízkosti vlakové zastávky. Nedaleko se nachází i zastávka autobusu, konkrétně zastávka Hajniště požární zbrojnice na trase Frýdlant v Čechách - Nové Město pod Smrkem. Benzinová čerpací stanice firmy Kontakt v katastru Hajniště.
How to get to Hajniště with public transit - About the place
People also search for:

Closest stations to Hajniště in Prague

Moovit - Your local transit app for Android and iOS
Moovit Real-Time Arrivals, Schedules, Maps & More