How to get to Nádraží Braník in Prague by Bus, Train, Light Rail, Subway

Start
End
Search

Directions to Nádraží Braník from the top locations in Prague using Bus, Train, Light Rail, Subway

Click on a route to get updated schedules, live arrivals and step-by-step directions.

Click on a route to get updated schedules

How to get to Nádraží Braník by Subway

Click on a route and see step by step directions on a map, line arrival times and updated line schedules.

From Václavské Náměstí, Praha 1 79 min
walking.svg
Subway - C
walking.svg
From Ugova salaterie 74 min
Subway - C
walking.svg

Questions & Answers

What are the closest stations to Nádraží Braník?

  • The closest stations to Nádraží Braník are:
    • Nádraží Braník is 131 meters away, 2 min walk
    • Praha-Braník is 204 meters away, 3 min walk

Which Light Rail lines stop near Nádraží Braník?

Which Subway lines stop near Nádraží Braník?

Which Train lines stop near Nádraží Braník?

Which Bus lines stop near Nádraží Braník?

Get directions from your current location
Moovit is the world's #1 transit app.
Supports over 1500 cities in 79+ countries worldwide!
Google Play badge AppStore badge

Traveling to Nádraží Braník in Prague has never been so easy. Use Moovit to get detailed step by step directions as you travel from your current location or from a top attraction or any major public transit station.

View detailed routes on a map, see bus and train schedules, arrival times, and service alerts so you know exactly how to get to Nádraží Braník.

When traveling to Nádraží Braník use Moovit's Live Directions with Get Off Notifications to know exactly where and how far to walk, how long to wait for your line , and how many stops are left. Moovit will alert you when it’s time to get off — no need to constantly re-check whether yours is the next stop.

Nádraží Braník
Nádraží Braník Praha-Braník je název nádraží v Praze v městské části Praha 4, ve čtvrti Braník na adrese Pikovická 869/2, na železniční trati 210 z Prahy-Vršovic přes Vrané nad Vltavou do Čerčan nebo na Dobříš, mezi stanicí Praha-Krč a zastávkou Praha-Modřany zastávka, na kilometru 8,8 (počítáno od Vršovic). Trať slouží převážně rekreační dopravě a branické nádraží je tradičně nejfrekventovanější pražskou stanicí na této trati.[zdroj?] Do roku 2004 zde některé vlakové spoje i začínaly a končily. Nádraží bylo zprovozněno roku 1882 jako součást lokální dráhy Nusle – Modřany, zřízené společností České obchodní dráhy. Původní název nádraží je Braník-Hodkovičky. V roce 1922 byl Braník připojen k Velké Praze. Dne 22. května 1937 byla stanice přejmenována na Braník a v květnu 1942 na dnešní název Praha-Braník. Původně bylo nádraží dvojkolejné. Odbočovala z něj vlečka do blízkého branického pivovaru. Tříkilometrová vlečka do podolské cementárny byla v provozu v letech 1898–1945 a v letech 1919–1922 sloužila i osobní dopravě, dnes z této vlečky zůstala jen malá část. Nádraží má dnes čtyři dopravní koleje a jednu manipulační. Nástupiště jsou sypaná a nezastřešená, stanice nemá podchod. Trať není elektrifikovaná. Na nádraží se díky jeho poměrně velké rozloze přístupné veřejnosti a malému využití konají akce ČD, například oslavy Dne železnice. Vyjíždějí odtud jízdy historických vlaků s parními lokomotivami. V letech 1986–1991 byla z důvodu přestavby Modřanské ulice postupně přeložena část trati u modřanského zhlaví. Téměř přímo nad nádražím prochází most Inteligence (Branický most), trať na mostě však nenavazuje na nádraží, ale vede nad nádražím a připojuje se k trati 210 východním směrem do Krče. Do budoucna se uvažuje na této větvi o zřízení zastávky Praha-Braník horní koleje pro příměstskou železniční dopravu.[zdroj?] V blízkosti nádraží je první pražský moderní přestupní terminál městské hromadné dopravy,[zdroj?] zastávky v něm mají název Nádraží Braník. Jeho součástí je zejména tramvajové obratiště a obratiště městských autobusů, od doby prodloužení tramvajové trati do Modřan jen slabě využívané. Terminál městské hromadné dopravy je nyní využíván podstatné méně než v minulosti, vybavení obratišť i zastřešení nástupišť MHD chátrá. Při prodloužení tramvajové trati do Modřan přibyl ještě pár nácestných tramvajových zastávek.
How to get to Nádraží Braník with public transit - About the place
People also search for:

Closest stations to Nádraží Braník in Prague

Train stations closest to Nádraží Braník in Prague
Train
Praha-Braník
3 min walk
Bus stations closest to Nádraží Braník in Prague
Moovit - Your local transit app for Android and iOS
Moovit Live arrivals, Schedules, Maps