How to get to Odakule in Istanbul by Bus, Metro, Train, Ferry

Start
End
Search

Directions to Odakule from the top locations in Istanbul using Bus, Metro, Train, Ferry

Click on a route to get updated schedules, live arrivals and step-by-step directions.

Click on a route to get updated schedules

How to get to Odakule by Bus

Click on a route and see step by step directions on a map, line arrival times and updated line schedules.

From Sabiha Gökçen Havaalanı, Pendik 63 min
Bus - SG-2SG-2
Bus - 8787
walking.svg
From Kadıköy 86 min
walking.svg
Bus - 500A500A
Bus - 69A69A
walking.svg
From Gümüşpala Mah., Avcilar 100 min
walking.svg
Bus - 76D76D
walking.svg

How to get to Odakule by Metro

Click on a route and see step by step directions on a map, line arrival times and updated line schedules.

From Gümüşpala Mah., Avcilar 179 min
walking.svg
Metro - M1A
Metro - M1A
Metro - M2
Metro - M2
From Taksim 10 min
Metro - M2
Metro - M2

How to get to Odakule by Train

Click on a route and see step by step directions on a map, line arrival times and updated line schedules.

From Sabiha Gökçen Havaalanı, Pendik 434 min
walking.svg
Train - MARMARAY
walking.svg
From Kadıköy 66 min
walking.svg
Train - MARMARAY
walking.svg
From Gümüşpala Mah., Avcilar 262 min
walking.svg
Train - MARMARAY
walking.svg

Questions & Answers

Which Metro lines stop near Odakule?

Which Train lines stop near Odakule?

Get directions from your current location
Moovit is the world's #1 transit app.
Supports over 1500 cities in 79+ countries worldwide!
Google Play badge AppStore badge

Traveling to Odakule in Istanbul has never been so easy. Use Moovit to get detailed step by step directions as you travel from your current location or from a top attraction or any major public transit station.

View detailed routes on a map, see bus and train schedules, arrival times, and service alerts so you know exactly how to get to Odakule.

When traveling to Odakule use Moovit's Live Directions with Get Off Notifications to know exactly where and how far to walk, how long to wait for your line , and how many stops are left. Moovit will alert you when it’s time to get off — no need to constantly re-check whether yours is the next stop.

Odakule
Odakule Odakule, İstiklal Caddesi üzerindeki Perukar (eski Berber) Çıkmazı ile Saka Salim Çıkmazı arasında yükselen iş merkezi. 1970'li yıllarda İstanbul'da yapılan dört yüksek binadan biri olan Odakule'nin kurulduğu yerde eskiden Karlman Pasajı yükseliyordu. 1942'de Varlık Vergisi yüzünden Karlman (Carlmann) ailesinden alınan bina uzun yıllar Osmanlı Bankası'nın deposu olarak kullanıldıktan sonra, Altı-Yedi Eylül Olayları'nı takiben Ziraat Bankası'nın mülkiyetine geçti. 1970'lerin başında İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl Zobu, üyeleri Lemi İşmen ve Mükerrem Berksoy'un girişimleri sonucu bankadan alınan Karlman Pasajı yıktırılarak yerine bugünkü bina inşa edildi. Mimarları Kaya Tecimen ve Ali Kemal Taner olan Odakule'nin inşaası 1975-1976'da tamamlandı ve Marmara ve Taksim Etap (halen The Marmara Pera) otelleri ile Harbiye Orduevi binasından sonra İstanbul'un en yüksek dördüncü binası oldu. Modernist anlayışın başarılı bir uygulaması olan Odakule bodrum katlarıyla birlikte 23 kattan oluşmaktadır. Bodrum katı 900 m², zemin kat 570+837 m², yalnızca asansörle birbirine bağlanan bağımsız üniteler şeklinde olan 15 adet büro katı ise 425 m²'den oluşmaktadır. Cibali'deki Tekel Genel Müdürlüğü binasından (bugün Medipol Üniversitesi Hastanesi) sonra dış cephesinde boydan boya cam (glass screen) kullanılan İstanbul'daki ikinci bina olan Odakule'nin alt katı Karlman Pasajı'ndaki espriye uygun biçimde, İstiklal Caddesi ile Meşrutiyet Caddesi'ni birbirine bağlayacak bir geçit şeklinde tasarlanmıştır. Söz konusu alt katın diğer bölümleri ise sergi benzeri etkinliklere uygundur. 3 Mart 1991'de orta katlarından ikisinde çıkan yangında zarar gören Odakule bazı revizyonlar geçirmiş ve mimari bütünlüğüne zarar vereceği düşünüldüğü için dışarıya yangın merdiveni yapmak yerine iç merdivenler daha fonksiyonel hale getirilmiştir. 2 Şubat 2016'da, kabloların tutuşmasıyla çıkan yangın nedeniyle 7. kattaki iş yerlerinde maddi hasar oluştu.
How to get to Odakule with public transit - About the place
Moovit - Your local transit app for Android and iOS
Moovit Live arrivals, Schedules, Maps