Skip to main content

How to get to Riguldi in Estonia by Bus or Train?

See Riguldi, Estonia on the map

Riguldi map Image may be subject to copyright. Find out more on Wikipedia

Directions to Riguldi (Estonia) with public transportation

The following transit lines have routes that pass near Riguldi

Questions & Answers

  • Which Bus lines stop near Riguldi?

    These Bus lines stop near Riguldi: 15.

    More details

See Riguldi, Estonia on the map

Riguldi map Image may be subject to copyright. Find out more on Wikipedia
The Most Popular Urban Mobility App in Estonia.
All local mobility options in one app
Get it on Google Play Download on the App Store

Public Transportation to Riguldi in Estonia

Looking for directions to Riguldi in Estonia, Estonia?

Download the Moovit App to find the current schedule and step-by-step directions for Bus or Train routes that pass through Riguldi.

You can also get to Riguldi by Bus or Train. These are the lines and routes that have stops nearby - Bus: 15

We make riding on public transit to Riguldi easy, which is why over 930 million users, including users in Estonia trust Moovit as the best app for public transit.

Riguldi
Riguldi Riguldi ehk Rickul on küla Lääne maakonnas Lääne-Nigula vallas. Riguldi nimi on mugandatud rootsi nimest Rickull. Rootsi nimi on kaheosaline ja seda on seletatud mitmeti. Esmauurija Carl Russwurm pakkus välja sõnaühendit ria (rehi) + kulle (küngas), seega Rikullen, nagu koha peal seda mõisteti. Sakslaste tõlgendus nimest oli Russwurmi järgi Rickholz (rikas mets). Paul Johansen ei välistanud saksa algupära, ent pakkus seletuseks alamsaksa rick (latt, teivas) + holt (metsasalu). T. E. Karsten ja Per Wieselgren pöörasid tähelepanu esisilbi täishäälikule y ja pidasid võimalikuks lähtenimeks Rygg-hult (mäeseljaku salu). E. Lagman oletas lähtumist Lõuna-Rootsist, kust ta leidis üle 400 näite nimedest, mille lõpus oli -hult või mis olid kujul Hult või Hylte. Küla kohta kasutati aastal 1557 nime Ryckholdt, aastal 1560 Ryckholt, aastal 1565 Richwlth, Richulth, aastal 1613 Ricolt, aastal 1627 Rykold, aastal 1653 Richholtz ja aastal 1688 Rickholts, Rickholz. 22. juunist kuni 10. juulini 1933 toimus Riguldis Saksa vähemusrahvuse kultuuriomavalitsuse ja Saksa Klubi korraldusel Saksa vähemusrahvuse töölaager. 1920. a-tel tekkisid Riguldi mõisa maale kaks asundust, Norrby (Põhjaküla) ja Söderby (Lõunaküla), mis 1977 liideti Riguldiga. Riguldiga liideti aastal 1977 veel Haversi ja Luksi külad, Riguldi põhjaotsas on sellega koos Haversiga liidetud endine küla Pöia.Enne Eesti omavalitsuste haldusreformi 2017. aastal kuulus küla Noarootsi valda. Küla aladele jäi Riguldi mõisa süda. Mõisa peahoone, park, ait, tõllakuuri varemed, kelder, sepikoda, piirdemüürid ja kuivati on ehitismälestistena kantud kultuurimälestiste riiklikku registrisse.Külas on Riguldi ja Söderby bussipeatused, Höbringi ja Riguldi piiril ka Vanaküla bussipeatus.
How to get to Riguldi with public transit - About the place
Image may be subject to copyright. Find out more on Wikipedia
It's easier to get to Riguldi with the app!