Liigu peamise sisu juurde

Kuidas saada linnas Eesti asukohta Variku: Buss või Raudtee?

Vaata Variku, Eesti, kaardil

Variku kaart

Suunajuhised asukohta Variku, Eesti, kasutades ühistransporti

Järgnevad transpordiliinid on marsruutidega, mis mööduvad Variku lähedusest

  • Buss Buss: 13

Kuidas saada Buss abil sihtpunkti Variku?

Vajuta Buss marsruudile, et näha samm-sammult suunajuhiseid, kaarte, liini saabumisaegu ja uuendatud sõiduplaane.

Küsimused & vastused
  • Millised Buss liinid peatuvad Variku juures?

    Need Buss liinid peatuvad Variku juures: 13.

    Rohkem andmeid

Vaata Variku, Eesti, kaardil

Variku kaart
Kõige Populaarsem Linnatranspordi Rakendus Eesti.
Kõik kohalikud liikuvuse variandid ühes äpis
Get it on Google Play Download on the App Store

Ühistransport sihtkohta Variku linnas Eesti

Otsid linnas Eesti, Eesti suunajuhiseid peatusesse Variku?

Lae alla Moovit App, et leida praegune sõiduplaan ja samm-sammult suunajuhised Buss või Raudtee marsruutide jaoks, mis läheksid läbi peatuse Variku.

Sul on peatusesse Variku jõudmiseks kasutada ka Buss või Raudtee. Need liinid ja marsruudid peatuvad läheduses - Buss: 13

Me muudame ühistranspordiga peatusesse Variku sõitmise lihtsaks, mistõttu peavad üle 930 miljoni kasutaja Moovitit parimaks ühistranspordi äpiks, sealhulgas kasutajad linnas Eesti.

Variku
Variku Variku on küla Lääne maakonnas Lääne-Nigula vallas ja endises Risti kihelkonnas. Enne Eesti omavalitsuste haldusreformi 2017. aastal kuulus küla Nõva valda. Küla kohta kasutati aastal 1615 nime Warriko, aastal 1689 aga nimekuju Warricko. 18. sajandi kaartidel on kasutusel kuju Warriko. Aastal 1598 mainitakse Padise kloostri talupoega Waricko olle. Tõenäoliselt tuleneb küla nimi sagedasest talunimest Variku, mis lähtub sõnast varik või vaarik ja tähendab metsatukka, kasemetsa, noort metsa.Külas asuvad Kürema kivikülv, Kiirema männikivi ja Männiku talu rändrahnud. Variku lääneosa jääb Leidissoo looduskaitsealale, põhjaosa asub aga Läänemaa Suursoo maastikukaitsealal. Külas kasvav Seljamäe kuusk on seotud mitmete legendidega.1924. aastal ehitati külasse puidust koolihoone, mis on tänaseni alles. Aastal 1977 liideti Varikuga Kürema küla. Kürema kohta kasutati aastal 1402 nime Kyrinoyde või Kiryneide, aastal 1615 nimekuju Korbenöm aastal 1789 aga nimekuju Kerbenem. Balti kohaleksikon esitab varasema nimekujuna ka variandi Kirimetz. Aastal 1615 on samas Kirimetz ja Korbenöm eraldi küladena kõrvuti mainitud, sama kordub 1689. Esmamainingu järgi oli Kürema liitnimi, mille algusosa oli Kõrbe- ja järelosa -nõmme. Hiljem on nimi segunenud mingi sama algusosaga naabruses olnud nimega, mis võiks Peeter Pälli oletuse kohaselt olla Vanakülaga liidetud Kiritse.Aastal 1598 mainitakse Padise kloostri talupoega Waricko olle. Tõenäoliselt tuleneb küla nimi sagedasest talunimest Variku, mis lähtub sõnast varik või vaarik ja tähendab metsatukka, kasemetsa, noort metsa.Külas on Inka, Liiva, Variku ja Põlde bussipeatused.
Lihtsam saada Variku kasutades app!