280-linja
Veikkola
HSL
HSL 280 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
280-bussilla (Veikkola) on 19 pysäkkiä alkaen asemalta Kamppi (Kaukoliikenneterminaali) ja päättyen asemalle Takkumäki.
Valitse alta mikä tahansa 280-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Veikkola (19 pysäkkiä)
Kamppi (Kaukoliikenneterminaali)
Hesperian Puisto
Ooppera
Kansaneläkelaitos
Meilahden Sairaala
Meilahdentie
Munkkiniemen Aukio
Lokkalantie
Leppäsolmu
Turvesolmu
Nihtisilta
Lommila
Veikkola
Lamminpääntie
Puronsuuntie
Palopolku
Päivärinteentie
Alitalontie
Takkumäki
280 UKK
Mihin aikaan 280 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 280 bussi -pysäkillä klo 01:05 päivnä sunnuntai, lauantai.
Mihin aikaan 280 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 280 bussi -pysäkillä klo 22:10 päivnä sunnuntai, torstai.
Milloin 280 bussi saapuu?
Milloin Veikkola Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Veikkola Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 280 (Veikkola) bussi?
Veikkola (Veikkola) bussi-lippu maksaa €2.80–€4.50.
Kulkeeko toimijan HSL linja 280 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 280 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 280 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 280 bussi pysäkki.
280-bussi -aikataulu
280 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:50 - 23:00
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:50 - 23:00 | 15 - 60 |
ti | 05:50 - 23:00 | 15 - 60 |
ke | 05:50 - 23:00 | 15 - 60 |
to | 09:50 - 22:10 | 60 |
pe | 05:50 - 23:00 | 15 - 60 |
la | 01:05 - 23:00 | 50 - 80 |
su | 01:05 - 22:10 | 60 - 80 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 280 (asemalta Kamppi (Kaukoliikenneterminaali)), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 280 (Veikkola) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
280 -linjan bussi-maksu
HSL 280 (Veikkola) -matkan hinta on välillä €2.80–€4.50. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
280 (HSL)
280-bussin ensimmäinen pysäkki on Kamppi (Kaukoliikenneterminaali) ja viimeinen pysäkki on Takkumäki. 280 (Veikkola) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 280 -linjalla on 19 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 43 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 280-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 280-bussi-linjalle.
Linjojen 280 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 280 (Veikkola) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 280 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 280, Helsinki
280 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 133 - Friisilä-Matinkylä (M)-Henttaa/ Aikataulu
- 844 - Itäkeskus–Söderkulla–Taasjärvi/ Aikataulu
- 345N - Elielinaukio-Hämeenkylä-Rinnekoti/ Aikataulu
- 73N - Rautatientori-Malmi-Puistolan asema-Ala-Tikkurila/ Aikataulu
- 86 - Herttoniemi(M)-Santahamina/ Aikataulu
- 173 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 993 - Taasjärvi-Söderkulla-Box-Gesterby-Nikkilä/ Aikataulu
- 913AK - Kuntakeskus-Västerby-Karskog-Störsvik-Kuntakeskus
- 915B - Kuntakeskus-Siuntion kylpylä-Siuntion kk.-Annila-Järvinummi/ Aikataulu
- 96 - Vuosaari(M)-Porslahdentie/ Aikataulu
- 169 - Espoon keskus-Suvela/ Aikataulu
- 814 - Vuosaari(M)-Koukkusaarentie-Pohjoinen ostoskeskus/ Aikataulu
- 59 - Sompasaari-Kalasatama(M)-Pasila-Pitäjänmäki-Malminkartano/ Aikataulu
- 224 - Leppävaara-Kauniainen-Espoon keskus-Tuomarila/ Aikataulu
- 913BT - Kuntakeskus-Böle-Kela-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 641 - Tikkurila-Leinelä-Hyrylä-Kerava/ Aikataulu
- 975 - Kerava as.- Kaleva - Mattilanpuisto/ Aikataulu
- 643K - Hakaniemi-Hyrylä/ Aikataulu
- 841B - Söderkulla-Nikkilä/ Aikataulu
- 737K - Pohjois-Nikinmäki-Nikinmäki-Jokivarsi-Mikkola-Korso/ Aikataulu