36-linja
Paavinkatu→Halvarinkatu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 36 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
36-bussilla (Paavinkatu→Halvarinkatu) on 128 pysäkkiä alkaen asemalta Paavinkatu ja päättyen asemalle Halvarinkatu.
Valitse alta mikä tahansa 36-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Paavinkatu→Halvarinkatu (128 pysäkkiä)
Paavinkatu
Nuntiuksenkuja
Legaatinkuja
Niuskalankatu
Siutlankatu
Ritzinkuja
Tammelininkatu
Paavinkatu
Halisten Ostoskeskus
Halistensilta
Vesilaitos
Elinantie
Elinantie
Suntiontie
Ylioppilaskylä
Korvalankatu
Kuraattorinpolku
Kuikkulankatu
Inspehtoorinkatu
Kongressikuja
Yliopisto (Tyks U-Sairaala)
Akatemiantalo
Tuomiokirkkotori
Brahenkatu
Kauppatori
Kristiinankatu
Käsityöläiskatu
Koulukatu
Poliisitalo
Martinsilta
Martinkirkko
Tiilentekijänkatu
Tonttumäki
Merimiehenkatu
Wärtsilänpolku
Korppolaismäki
Majakkaranta
Pihlajaniemi
Hirvensalonsilta
Heisitie
Saapaskallio
Moikoistenkatu
Pampinkatu
Honkaistenpolku
Moikoinen
Moikoinen
Anniitunkatu
Taaperokatu
Sommelontie
Marjamäentie
Ruotsalantie
Karhunahde
Pikkuhaankuja
Majamäenkatu
Haarlantie
Haarlan Koulu
Suvilinnantie
Meritalo
Suvelantie
Satavansilta
Ekvalla
Vitanovantie
Satava
Pohjaniityntie
Hennalantie
Uudenkyläntie
Kaivoinen
Kakskerrantie
Höyttistentie
Kakskerran Koulu
Niemenkulmantie
Lustikullantie
Kollinmetsäntie
Kakskertatalo
Raustvuorentie
Järvi-Peniläntie
Kesäniementie
Kierläntie
Myllykyläntie
Mäyrämäentie
Kalliolantie
Lemppäläntie
Aatilan Rantatie
Aatilanhaka
Purorinteentie
Kenraalintie
Ollinkuja
Sinapintie
Laalahti
Orvontie
Monnoistentie
Järvenpääntie
Harjattulantie
Kaislahdentie
Kakskerta
Kaislahdentie
Harjattulantie
Tiisalantie
Hiidenkiukaantie
Käpälämäki
Vedenvuotama
Brinkhall
Lehtikuusitie
Kakskerran Kirkko
Kakskerran Kirkkotie
Varvintie
Kollintie
Töyrästie
Brinkhallintie
Kakskerran Koulu
Höyttistentie
Kakskerrantie
Kaivoinen
Uudenkyläntie
Hennalantie
Pohjaniityntie
Satava
Vitanovantie
Ekvalla
Satavansilta
Suvelantie
Meritalo
Suvilinnantie
Haarla
Vihuri
Maunulantie
Friskalantie
Halvarinkatu
36 UKK
Mihin aikaan 36 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 36 bussi -pysäkillä klo 01:40 päivnä perjantai, lauantai.
Mihin aikaan 36 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 36 bussi -pysäkillä klo 02:10 päivnä perjantai, lauantai.
Milloin 36 bussi saapuu?
Milloin Paavinkatu→Halvarinkatu bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Paavinkatu→Halvarinkatu bussi aikataulut.
Onko lähelläni 36 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 36 bussi pysäkki.
36-bussi -aikataulu
36 bussi reitti liikennöi viikonloppuisin. Säännölliset aikataulut: 01:40 - 02:10
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ti | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ke | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | 01:40 - 02:10 | 30 |
la | 01:40 - 02:10 | 30 |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 36 (asemalta Paavinkatu), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 36 (Paavinkatu→Halvarinkatu) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tiedot nyt.
36 -linjan bussi-maksu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 36 (Paavinkatu→Halvarinkatu) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n viralliselta verkkosivustolta.
36 (FÖLI Turun seudun joukkoliikenne)
36-bussin ensimmäinen pysäkki on Paavinkatu ja viimeinen pysäkki on Halvarinkatu. 36 (Paavinkatu→Halvarinkatu) kulkee perjantai, lauantai.
Lisätietoa: 36 -linjalla on 128 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 63 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Turku, sekä se auttaa löytämään lähimmät 36-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 36-bussi-linjalle.
Linjojen 36 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 36 (Paavinkatu→Halvarinkatu) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 36 bussi -seurantasovelluksenaFÖLI Turun seudun joukkoliikenne bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, funikulaari tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Turku. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista FÖLI Turun seudun joukkoliikenne ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 36, Turku
36 - Vaihtoehtoiset ohjeet
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -yhtiön linjat kaupungissa Turku
- 55T - Räntämäki-Halinen-Kauppatori/ Aikataulu
- N7 - Keskusta-Linnavuori-Porhonkallio-Keskusta/ Aikataulu
- 54 - Ylioppilaskylä-Moikoinen-Kaistarniemi-Papinsaari/ Aikataulu
- 1 - Lentoasema-Satama/ Aikataulu
- 22B - Tortinmäki-Paattinen-Moisio-Jäkärlä-Kauppatori/ Aikataulu
- 99A - Uittamo-Skanssi-Lauste-Länsikeskus-Pansio/ Aikataulu
- 23B - Yli-Maaria-Kauppatori/ Aikataulu
- 82 - Tortinmäki-Paattinen-Moisio-Jäkärlä-Kauppatori/ Aikataulu
- L10 - Jokilaakson koulu-Suopohja/Loukinainen-Littoisten koulu/ Aikataulu
- 2C - Littoinen-Kohmo-Liljalaakso/ Aikataulu
- 221 - Kaarina-Skanssi-Ihala-Mylly/ Aikataulu
- 75 - Puutarhakatu-Perno/ Aikataulu
- 51 - Ylioppilaskylä-Moikoinen-Oriniemi/ Aikataulu
- 92 - Varissuo-Puutarhakatu-Pernon telakka/ Aikataulu
- 31 - Varissuo-Perno/ Aikataulu
- 76 - Ilpoinen-Harittu-Sirkkala-Kärsämäen väistötilat/ Aikataulu
- 705 - Paimion parantola-Paimio-Naskarla-Piikkiö-Turku/ Aikataulu
- K6 - Toivonlinna-Piikkiö/ Aikataulu
- 32A - Varissuo-Keskusta/ Aikataulu