60-linja
Kauppatori B7→Pihkalankatu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 60 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
60-bussilla (Kauppatori B7→Pihkalankatu) on 29 pysäkkiä alkaen asemalta Kauppatori ja päättyen asemalle Pihkalankatu.
Valitse alta mikä tahansa 60-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kauppatori B7→Pihkalankatu (29 pysäkkiä)
Kauppatori
Brahenkatu
Tuomiokirkkotori
Akatemiantalo
Yliopisto (Tyks U-Sairaala)
Tyks A-Sairaala
Hammasklinikka
Datacity
Urheiluhalli
Kupittaan Palloiluhalli
Hippoksentie
Vaapukkatie
Ahtolantie
Biolinja
Fiskarsinkatu
Karhunaukio
Lausteenpuisto
Uimahalli
Pormestarinpolku
Kirjurinaukio
Kämnerinpolku
Raatimiehenkatu
Raastuvankatu
Lausteen Koulu
Inkerinkatu
Vaala
Hintsa Knaapin Katu
Itäkeskus
Pihkalankatu
60 UKK
Mihin aikaan 60 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 60 bussi -pysäkillä klo 07:05 päivnä sunnuntai, lauantai.
Mihin aikaan 60 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 60 bussi -pysäkillä klo 23:45 päivnä sunnuntai, lauantai.
Milloin 60 bussi saapuu?
Milloin Kauppatori B7→Pihkalankatu bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kauppatori B7→Pihkalankatu bussi aikataulut.
Onko lähelläni 60 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 60 bussi pysäkki.
60-bussi -aikataulu
60 bussi reitti liikennöi viikonloppuisin. Säännölliset aikataulut: 07:05 - 23:45
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ti | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ke | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
la | 07:05 - 23:45 | 45 |
su | 07:05 - 23:45 | 45 |
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 60 (asemalta Kauppatori), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 60 (Kauppatori B7→Pihkalankatu) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tiedot nyt.
60 -linjan bussi-maksu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 60 (Kauppatori B7→Pihkalankatu) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n viralliselta verkkosivustolta.
60 (FÖLI Turun seudun joukkoliikenne)
60-bussin ensimmäinen pysäkki on Kauppatori ja viimeinen pysäkki on Pihkalankatu. 60 (Kauppatori B7→Pihkalankatu) kulkee Viikonloppuna.
Lisätietoa: 60 -linjalla on 29 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 19 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Turku, sekä se auttaa löytämään lähimmät 60-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 60-bussi-linjalle.
Linjojen 60 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 60 (Kauppatori B7→Pihkalankatu) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 60 bussi -seurantasovelluksenaFÖLI Turun seudun joukkoliikenne bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, funikulaari tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Turku. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista FÖLI Turun seudun joukkoliikenne ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 60, Turku
60 - Vaihtoehtoiset ohjeet
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -yhtiön linjat kaupungissa Turku
- 206 - Puutori-Kaanaa/ Aikataulu
- 53 - Ylioppilaskylä-Kupittaan asema-Moikoinen-Pikisaari/ Aikataulu
- 79 - Varissuo-Sirkkala-Kärsämäen väistötilat/ Aikataulu
- 201 - Turku-Naantali/ Aikataulu
- 402 - Lieto as-Puutori/ Aikataulu
- 99 - Uittamo-Skanssi-Lauste-Länsikeskus-Perno/ Aikataulu
- L10 - Jokilaakson koulu-Suopohja/Loukinainen-Littoisten koulu/ Aikataulu
- 61T - Ilpoinen-Kauppatori-Vienola/ Aikataulu
- N12 - Rymättylä-Aasla/ Aikataulu
- L13 - Liedon keskusta-Loukinainen-Littoinen/ Aikataulu
- 301 - Kauppatori-Rusko (Päällistönmäki)/ Aikataulu
- L12 - Yliskulma-Jokilaakson koulu/ Aikataulu
- 1T - Lentoasema-Kauppatori/ Aikataulu
- L9 - Kaurinkoski-Pahkamäen koulu-Rähälä-Jokilaakson koulu/ Aikataulu
- 203 - Turku-Naantali-Velkua/ Aikataulu
- 88 - Runosmäki-Länsikeskus-Nättinummi-Hepokulta-Länsikeskus-Runosmäki/ Aikataulu
- N9 - Teersalo-Pohjanpääntie/ Aikataulu
- N6 - Naantali-Merimasku-Velkua/ Aikataulu
- L8 - Keskusta-Hämeentie-Yliskulma/ Aikataulu
- 34 - Runosmäki-Ilpoinen/ Aikataulu