71-linja
Tesoma
Nysse
Nysse 71 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
71-bussilla (Tesoma) on 27 pysäkkiä alkaen asemalta Nokia E ja päättyen asemalle Tesoma A.
Valitse alta mikä tahansa 71-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Tesoma (27 pysäkkiä)
Nokia E
Terveyskeskus
Poutunpuisto
Tyttölä
Nokian Ammattiopisto
Kankaantaankatu
Kankaantaka
Pajakatu
Öljytie
Kalkuntie 3
Vikkulankatu
Vihnusjärvenkatu
Vihnuskallionkatu
Välimaantie
Petsanpuisto
Petsankatu
Kalkun Viertotie
Pitkäniemenkatu
Ristaniitynkatu 10
Ristaniitynkatu
Kalkunvuorenkatu Th
Ikurintie
Kylväjäntie
Tesomankatu 31
Tesomankatu 27
Tesomajärvenkatu
Tesoma A
71 UKK
Mihin aikaan 71 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 71 bussi -pysäkillä klo 06:05 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 71 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 71 bussi -pysäkillä klo 20:05 päivnä sunnuntai.
Milloin 71 bussi saapuu?
Milloin Tesoma bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Tesoma bussi aikataulut.
Onko lähelläni 71 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 71 bussi pysäkki.
Nysse:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 71 (asemalta Nokia E), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 71 (Tesoma) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Nysse tiedot nyt.
71 -linjan bussi-maksu
Nysse 71 (Tesoma) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Nysse:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Nysse:n viralliselta verkkosivustolta.
71 (Nysse)
71-bussin ensimmäinen pysäkki on Nokia E ja viimeinen pysäkki on Tesoma A. 71 (Tesoma) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 71 -linjalla on 27 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 22 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Nysse -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Tampere, sekä se auttaa löytämään lähimmät 71-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 71-bussi-linjalle.
Linjojen 71 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 71 (Tesoma) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 71 bussi -seurantasovelluksenaNysse bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Nysse tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, raitiovaunu tai juna suunnitellaksesi reitin ympäri Tampere. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Nysse ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 71, Tampere
71 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Nysse -yhtiön linjat kaupungissa Tampere
- 26 - Rahola - Ranta-Kaarila - Ratina - Höytämö/ Aikataulu
- 44A - Kangasala - Alanko - Valkeakoski/ Aikataulu
- 47 - Kangasala - Orivesi/ Aikataulu
- 81 - Asuntila - Ylöjärvi - Tampere/ Aikataulu
- 65 - Valkeakosken kauppatori - Roukko - Eerola/ Aikataulu
- 101 - Keskustori - Messukeskus/ Aikataulu
- 36A - Hervanta - Lahdesjärvi - Härmälä - Nuoliala - Pirkkala/ Aikataulu
- 2 - Rauhaniemi - Särkänniemi/ Aikataulu
- 40A - Pikonlinna - Kangasala - Keskustori/ Aikataulu
- 8 - Kyösti - Pirkkala - Keskustori - Tesoma - Haukiluoma/ Aikataulu
- 72A - Keskustori - Nokia - Vihola - Keho/ Aikataulu
- 95 - Orivesi - Ruutana - Tampere linja-autoasema/ Aikataulu
- 60U - Valkeakoski - Tampere/ Aikataulu
- 80Y - Kauraslampi - Ylöjärvi - Vuorentausta - Tampere/ Aikataulu
- 48 - Saarioinen - Sahalahti - Kangasala/ Aikataulu
- 96U - Kaanaa - Ukaa - Teiskon kirkko - Teiskola/ Aikataulu
- 84 - Ylöjärvi - Takamaa - Lakiala/ Aikataulu
- VR - Nokian asema - Tesoma - Tampere rautatieasema/ Aikataulu
- 70 - Harjuniitty - Nokia - Tampere/ Aikataulu
- 44B - Kangasala - Koulukampus - Valkeakoski/ Aikataulu