7T-linja
Kirkkopuisto B→Kauppatori A1
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 7T bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
7T-bussilla (Kirkkopuisto B→Kauppatori A1) on 37 pysäkkiä alkaen asemalta Kirkkopuisto B ja päättyen asemalle Kauppatori.
Valitse alta mikä tahansa 7T-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kirkkopuisto B→Kauppatori A1 (37 pysäkkiä)
Kirkkopuisto B
Naantali (Keskusta)
Naantalin Kylpylä
Rantaruona
Ruona
Karvetti
Nuhjala
Lietsalan Koulu
Tuuvalantie
Vierulanmäki
Vuorenpää
Paikkari
Tikanmaa
Vatsela
Pirilä
Raision Tehtaat
Frälssi
Lumparla
Varppee
Raision Keskusta
Raision Kaupungintalo
Raision Kirkko
Kuloinen
Huhko
Hepokankare
Mälikkälä
Metsäkylä
Markulantie (Länsikeskus)
Vakka-Suomentie
Varkkavuorenkatu
Rieskalähteentie
Rauninaukio
Autistenaukio
Turun Linja-Autoasema
Puutori
Brahenkatu
Kauppatori
7T UKK
Mihin aikaan 7T bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 7T bussi -pysäkillä klo 01:05 päivnä lauantai.
Mihin aikaan 7T bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 7T bussi -pysäkillä klo 00:22 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai.
Milloin 7T bussi saapuu?
Milloin Kirkkopuisto B→Kauppatori A1 bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kirkkopuisto B→Kauppatori A1 bussi aikataulut.
Onko lähelläni 7T bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 7T bussi pysäkki.
7T-bussi -aikataulu
7T-bussi reitti kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, lauantai. Säännölliset kulkuajat: 23:22 - 00:22
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 23:22 - 00:22 | 60 |
ti | 23:22 - 00:22 | 60 |
ke | 23:22 - 00:22 | 60 |
to | 23:22 - 00:22 | 60 |
pe | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
la | 01:05 - 02:20 | 75 |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 7T (asemalta Kirkkopuisto B), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 7T (Kirkkopuisto B→Kauppatori A1) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tiedot nyt.
7T -linjan bussi-maksu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne 7T (Kirkkopuisto B→Kauppatori A1) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n viralliselta verkkosivustolta.
7T (FÖLI Turun seudun joukkoliikenne)
7T-bussin ensimmäinen pysäkki on Kirkkopuisto B ja viimeinen pysäkki on Kauppatori. 7T (Kirkkopuisto B→Kauppatori A1) kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, lauantai.
Lisätietoa: 7T -linjalla on 37 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 36 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Turku, sekä se auttaa löytämään lähimmät 7T-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 7T-bussi-linjalle.
Linjojen 7T reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 7T (Kirkkopuisto B→Kauppatori A1) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 7T bussi -seurantasovelluksenaFÖLI Turun seudun joukkoliikenne bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, funikulaari tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Turku. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista FÖLI Turun seudun joukkoliikenne ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 7T, Turku
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -yhtiön linjat kaupungissa Turku
- 706 - Paimion parantola-Paimio-Piikkiö-Turku/ Aikataulu
- 2T - Kauppatori/ Aikataulu
- 53 - Ylioppilaskylä-Kupittaan asema-Moikoinen-Pikisaari/ Aikataulu
- 30 - Majakkaranta-Itäinen Pitkäkatu-Kauppatori-Itäinen Rantakatu-Majakkaranta/ Aikataulu
- V4 - Kahari-Päällistönmäki-Hiidenvainion koulu-Merttelän koulu-Isovuori-Laukolan koulu/ Aikataulu
- 704 - Paimio-Piikkiö-Turku/ Aikataulu
- V5 - Ohjaluoto-Isovuori-Ravaste-Merttelän koulu-Hiidenvainion koulu/ Aikataulu
- L12 - Yliskulma-Jokilaakson koulu/ Aikataulu
- 1 - Lentoasema-Satama/ Aikataulu
- 21 - Tortinmäki-Paattinen-Kauppatori/ Aikataulu
- V3 - Lähteenmäki-Kajamo-Kahari-Hiidenvainion koulu/ Aikataulu
- V2 - Soisalontie-Leinainen-Laukolan koulu/ Aikataulu
- 88 - Runosmäki-Länsikeskus-Nättinummi-Hepokulta-Länsikeskus-Runosmäki/ Aikataulu
- 52A - Syvälahden koulu-Kukola-Haarla-Papinsaari/ Aikataulu
- L1 - Koulukeskus-Suopohja-Littoinen/ Aikataulu
- N1 - Keskusta-Murikko-Keskusta/ Aikataulu
- 708 - Huso th.-Paimio-Piikkiö-Turku/ Aikataulu
- K4 - Harvaluoto-Piikkiö-Rungon koulu/ Aikataulu
- V1 - Järvijoki-Lavamäki-Laukolan koulu/ Aikataulu