982-linja
Talma
HSL
HSL 982 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
982-bussilla (Talma) on 19 pysäkkiä alkaen asemalta Nikkilä ja päättyen asemalle Talman Koulu.
Valitse alta mikä tahansa 982-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Talma (19 pysäkkiä)
Nikkilä
Nikkilän Terv.Asema
Suursuontie
Martinkyläntien Th
Kappalaisentie
Afrikantie
Kotimäki
Kyllästämöntie
Havutie
Pihkatie
Neulasniitty
Hiekkamalmintie
Norantie
Semtu
Satotalma
Ruotsinojantie
Santamaantie
Nygårdintie
Talman Koulu
982 UKK
Mihin aikaan 982 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 982 bussi -pysäkillä klo 07:49 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 982 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 982 bussi -pysäkillä klo 15:38 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 982 bussi saapuu?
Milloin Talma Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Talma Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 982 (Talma) bussi?
Talma (Talma) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 982 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 982 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 982 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 982 bussi pysäkki.
982-bussi -aikataulu
982 bussi reitti liikennöi maanantai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 07:49 - 15:38
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 07:49 - 15:38 | 51 - 215 |
ti | 07:49 - 15:38 | 51 - 215 |
ke | 07:49 - 15:38 | 51 - 215 |
to | 07:49 - 15:38 | 51 - 215 |
pe | 07:49 - 15:38 | 51 - 215 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 982 (asemalta Nikkilä), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 982 (Talma) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
982 -linjan bussi-maksu
HSL 982 (Talma) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
982 (HSL)
982-bussin ensimmäinen pysäkki on Nikkilä ja viimeinen pysäkki on Talman Koulu. 982 (Talma) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 982 -linjalla on 19 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 20 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 982-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 982-bussi-linjalle.
Linjojen 982 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 982 (Talma) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 982 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 982, Helsinki
982 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 112N - Kamppi-Lauttasaari (M)-Westend-Matinkylä(M)-Friisilä/ Aikataulu
- 911 - Kauklahti-Masala-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 193 - Degerbyntie-Siuntion as.-Uusikylä/ Aikataulu
- 23 - Rautatientori-Pasila-Pirkkola
- 108N - Kamppi-Teekkarikylä-Tapiola(M)-Westendinasema/ Aikataulu
- 831K - Itäkeskus(M)-Östersundom-Karhusaari-Landbo/ Aikataulu
- 971 - Kivistö-Ruotsinkylä-Hyrylä-Keravan asema/ Aikataulu
- 712 - Tikkurila - Kuusijärvi
- 400 - Kamppi-Martinlaakso-Vantaankoski/ Aikataulu
- 21 - Kamppi-Ruoholahti (M)-Vattuniemi-Lauttasaari (M)/ Aikataulu
- 455A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Mäntysalo)/ Aikataulu
- 89 - Herttoniemi (M)-Yliskylä/ Aikataulu
- 335 - Askisto-Martinlaakso-Louhela-Myyrmäki-Vapaala-Linnainen/ Aikataulu
- 81 - Kulosaari-Herttoniemi(M)-Länsi-Herttoniemi/ Aikataulu
- 456A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki (-Klaukkala-Rajamäki)/ Aikataulu
- 171B - Kirkkonummi - Gesterby/ Aikataulu
- 105 - Lauttasaari(M)-Westend-Haukilahti-Mankkaa/ Aikataulu
- 533 - Hyljelahti-Matinkylä (M)-Kauniainen-Järvenperä/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 731 - Hakaniemi-Korso-Kulomäki/ Aikataulu