L6-linja
Koulukeskus-Vt 10-Tarvasjoki-Liedonperä-Nuolemo
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne L6 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
L6-bussilla (Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3) on 26 pysäkkiä alkaen asemalta Karhula ja päättyen asemalle Liedon Koulukeskus, Laituri 3.
L6 bussi -aikataulun yhteenveto tulevalle viikolle: se lähtee kerran päivässä 07:55. Toiminnassa tällä viikolla: lauantai.
Valitse alta mikä tahansa L6-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3 (26 pysäkkiä)
Karhula
Isohallintie
Juntola
Hihna
Uusikartano
Salovaarantie
Kurimontie
Santakuja
Nauristie
Yliskulma
Huilu
Tootula
Ojala
Pokkola
Parmaharju
Pränikkälä
Pajula
Metsämaa
Rynkö
Ankka
Ankkalinnantie
Vanha Tyllintie
Nuolemonportti
Saukonojantie
Halolantie
Liedon Koulukeskus, Laituri 3
L6 UKK
Mihin aikaan L6 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut L6 bussi -pysäkillä klo 07:55 päivnä lauantai.
Mihin aikaan L6 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut L6 bussi -pysäkillä klo 07:55 päivnä lauantai.
Milloin L6 bussi saapuu?
Milloin Koulukeskus-Vt 10-Tarvasjoki-Liedonperä-Nuolemo bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Koulukeskus-Vt 10-Tarvasjoki-Liedonperä-Nuolemo bussi aikataulut.
Onko lähelläni L6 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän L6 bussi pysäkki.
L6-bussi -aikataulu
L6 bussi reitti liikennöi viikonloppuisin. Säännölliset aikataulut: 07:55
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ti | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ke | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
la | 07:55 | Yksittäinen lähtö |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla L6 (asemalta Karhula), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta L6 (Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tiedot nyt.
L6 -linjan bussi-maksu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne L6 (Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n viralliselta verkkosivustolta.
L6 (FÖLI Turun seudun joukkoliikenne)
L6-bussin ensimmäinen pysäkki on Karhula ja viimeinen pysäkki on Liedon Koulukeskus, Laituri 3. L6 (Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3) kulkee lauantai.
Lisätietoa: L6 -linjalla on 26 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 30 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Turku, sekä se auttaa löytämään lähimmät L6-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu L6-bussi-linjalle.
Linjojen L6 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa L6 (Karhula→Liedon Koulukeskus, Laituri 3) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan L6 bussi -seurantasovelluksenaFÖLI Turun seudun joukkoliikenne bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, funikulaari tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Turku. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista FÖLI Turun seudun joukkoliikenne ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja L6, Turku
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -yhtiön linjat kaupungissa Turku
- 54 - Ylioppilaskylä-Moikoinen-Kaistarniemi-Papinsaari/ Aikataulu
- 22B - Tortinmäki-Paattinen-Moisio-Jäkärlä-Kauppatori/ Aikataulu
- K1 - Auranlaakso-Oskarinaukio/ Aikataulu
- 99A - Uittamo-Skanssi-Lauste-Länsikeskus-Pansio/ Aikataulu
- V3 - Lähteenmäki-Kajamo-Kahari-Hiidenvainion koulu/ Aikataulu
- L2 - Koulukeskus-Loukinainen-Littoinen/ Aikataulu
- N10 - Rymättylä-Aikkola-Poikko/ Aikataulu
- L3 - Ilmarinen-Arosuo-Paavola/ Aikataulu
- 18T - Runosmäki-Keskusta ja Harittu-Keskusta/ Aikataulu
- 18 - Runosmäki-Harittu/ Aikataulu
- N14 - Naantalin keskusta - Naantalin satama/ Aikataulu
- N8 - Merimaskun koulu-Killainen-Iskola-Merimaskun koulu/ Aikataulu
- 50 - Ylioppilaskylä-Moikoinen-Oriniemi/ Aikataulu
- 15B - Saramäki-Brinkhall-Kakskerta/ Aikataulu
- N2 - Naantali-Rymättylä/ Aikataulu
- 2B - Littoinen-Kohmo-Länsinummi/ Aikataulu
- 3 - Majakkaranta-Itäinen Rantakatu-Kauppatori-Itäinen Pitkäkatu-Majakkaranta/ Aikataulu
- 78 - Auvaismäki-Yli-Maarian koulu/ Aikataulu
- 32A - Varissuo-Keskusta/ Aikataulu