R1-linja
Kirjokallionkatu→Huuhkajantie
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne R1 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
R1-bussilla (Kirjokallionkatu→Huuhkajantie) on 24 pysäkkiä alkaen asemalta Kirjokallionkatu ja päättyen asemalle Huuhkajantie.
Valitse alta mikä tahansa R1-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kirjokallionkatu→Huuhkajantie (24 pysäkkiä)
Kirjokallionkatu
Raision Sairaala
Kerttulakoti
Kokinvuori
Tenavakatu
Kerttulan Koulu
Venhe
Lautamies
Keo (Keskusta)
Raision Keskusta
Varppee
Lumparla
Frälssi
Raision Tehtaat
Pirilä
Vatsela
Tikanmaankatu
Kuukkelikuja
Kallanen
Leppälinnunkuja
Vierulankatu
Laulurastaankuja
Leivonkuja
Huuhkajantie
R1 UKK
Mihin aikaan R1 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut R1 bussi -pysäkillä klo 06:10 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan R1 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut R1 bussi -pysäkillä klo 11:10 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin R1 bussi saapuu?
Milloin Kirjokallionkatu→Huuhkajantie bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kirjokallionkatu→Huuhkajantie bussi aikataulut.
Kulkeeko toimijan FÖLI Turun seudun joukkoliikenne linja R1 bussi seuraavana päivänä: Juhannusaatto and Juhannus?
Linjan R1 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Juhannusaatto and Juhannus. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni R1 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän R1 bussi pysäkki.
R1-bussi -aikataulu
R1-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:10 - 11:10
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:10 - 11:10 | 60 |
ti | 06:10 - 11:10 | 60 |
ke | 06:10 - 11:10 | 60 |
to | 06:10 - 11:10 | 60 |
pe | 06:10 - 11:10 | 60 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla R1 (asemalta Kirjokallionkatu), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta R1 (Kirjokallionkatu→Huuhkajantie) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tiedot nyt.
R1 -linjan bussi-maksu
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne R1 (Kirjokallionkatu→Huuhkajantie) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai FÖLI Turun seudun joukkoliikenne:n viralliselta verkkosivustolta.
R1 (FÖLI Turun seudun joukkoliikenne)
R1-bussin ensimmäinen pysäkki on Kirjokallionkatu ja viimeinen pysäkki on Huuhkajantie. R1 (Kirjokallionkatu→Huuhkajantie) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: R1 -linjalla on 24 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 25 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Turku, sekä se auttaa löytämään lähimmät R1-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu R1-bussi-linjalle.
Linjojen R1 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa R1 (Kirjokallionkatu→Huuhkajantie) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan R1 bussi -seurantasovelluksenaFÖLI Turun seudun joukkoliikenne bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle FÖLI Turun seudun joukkoliikenne tai matkasuunnittelijana alueelle bussi, funikulaari tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Turku. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista FÖLI Turun seudun joukkoliikenne ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja R1, Turku
R1 - Vaihtoehtoiset ohjeet
FÖLI Turun seudun joukkoliikenne -yhtiön linjat kaupungissa Turku
- 51 - Ylioppilaskylä-Moikoinen-Oriniemi/ Aikataulu
- 13T - Takakirves-Kauppatori-Uittamo/ Aikataulu
- 12 - Varissuo-Härkämäki/ Aikataulu
- L5 - Jokilaakso-Koulukeskus-Saukonoja-Liedonperä/ Aikataulu
- 22B - Tortinmäki-Paattinen-Moisio-Jäkärlä-Kauppatori/ Aikataulu
- N12 - Rymättylä-Aasla/ Aikataulu
- N3 - Naantali-Linnavuori-Rymättylä/ Aikataulu
- 13 - Takakirves-Uittamo/ Aikataulu
- 67 - Katariina-Harittu-Ilpoisten koulu/ Aikataulu
- 99B - Ilpoinen-Skanssi-Lauste-Länsikeskus-Perno/ Aikataulu
- 100 - Keskusta-Turkuhalli/ Aikataulu
- 75 - Puutarhakatu-Perno/ Aikataulu
- N13 - Naantali-Haapala/ Aikataulu
- 7T - Kaarina-Turku ja Naantali-Turku/ Aikataulu
- 8 - Kauppatori-Ruissalo/ Aikataulu
- 92 - Varissuo-Puutarhakatu-Pernon telakka/ Aikataulu
- L8 - Keskusta-Hämeentie-Yliskulma/ Aikataulu
- 32T - Varissuo-Keskusta ja Pansio-Keskusta/ Aikataulu
- N11 - Rymättylä-Ahteentaka/ Aikataulu
- V1 - Järvijoki-Lavamäki-Laukolan koulu/ Aikataulu