78N-linja
Latokartano
HSL
HSL 78N bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
78N-bussilla (Latokartano) on 26 pysäkkiä alkaen asemalta Rautatientori ja päättyen asemalle Von Daehnin Katu 14.
Valitse alta mikä tahansa 78N-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Latokartano (26 pysäkkiä)
Rautatientori
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Haapaniemi
Sörnäinen (M)
Ristikkokatu
Paavalinkirkko
Kumpulan Kampus
Kokkosaarenkatu
Arabia
Kaironkatu
Annalantie
Tekniikan Museo
Viikinranta
Hernepellonkuja
Viikin Tiedepuisto
Latokartano
Tilanhoitajankaari
Viikin Normaalikoulu
Erik Spåren Tie
Latokartanonkaari
Agronominkatu
Biologinkatu
Metsänhoitajankatu
Agronominraitti
Von Daehnin Katu 14
78N UKK
Mihin aikaan 78N bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 78N bussi -pysäkillä klo 00:07 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Mihin aikaan 78N bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 78N bussi -pysäkillä klo 23:37 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 78N bussi saapuu?
Milloin Latokartano Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Latokartano Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 78N (Latokartano) bussi?
Latokartano (Latokartano) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 78N bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 78N bussi pysäkki.
78N-bussi -aikataulu
78N bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:07 - 23:37
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:07 - 23:37 | 19 |
ti | 00:07 - 23:37 | 19 |
ke | 00:07 - 23:37 | 19 |
to | 00:07 - 23:37 | 19 |
pe | 00:07 - 23:37 | 19 |
la | 00:07 - 23:37 | 20 - 30 |
su | 00:07 - 23:37 | 20 - 32 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 78N (asemalta Rautatientori), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 78N (Latokartano) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
78N -linjan bussi-maksu
HSL 78N (Latokartano) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
78N (HSL)
78N-bussin ensimmäinen pysäkki on Rautatientori ja viimeinen pysäkki on Von Daehnin Katu 14. 78N (Latokartano) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 78N -linjalla on 26 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 30 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 78N-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 78N-bussi-linjalle.
Linjojen 78N reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 78N (Latokartano) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 78N bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 78N, Helsinki
78N - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 413 - Martinlaakso-Myyrmäki/ Aikataulu
- 842 - Itäkeskus–Söderkulla–Eriksnäs/ Aikataulu
- 917 - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Vejans-Hästböle-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 213 - Kamppi-Meilahti-Suvela-Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 553 - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 518 - Ilmala-Pasila-Kuninkaanmäki/ Aikataulu
- 246KT - Espoon keskus-Kellonummi-Bodom-Röylä/ Aikataulu
- 193 - Degerbyntie-Siuntion as.-Uusikylä/ Aikataulu
- 173Z - Matinkylä (M)-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 631 - Tikkurila-Koivukylä-Korso-Kulomäki/ Aikataulu
- 443 - Kivistö-Vestra/ Aikataulu
- 173 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 191 - Kirkkonummi-Pikkala th.(-Inkoo)/ Aikataulu
- 33 - Munkkivuori-Ritolehto/ Aikataulu
- 82 - Herttoniemi(M)-Roihuvuori-Itäkeskus(M)/ Aikataulu
- 65 - Rautatientori-Käpylä-Veräjälaakso/ Aikataulu
- 73N - Rautatientori-Malmi-Puistolan asema-Ala-Tikkurila/ Aikataulu
- 457A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Nurmijärvi)/ Aikataulu
- 77 - Rautatientori-Tattarisuo-Jakomäki/ Aikataulu
- 211E - Leppävaara-Kauklahti