74-linja
Heikinlaakso
HSL
HSL 74 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
74-bussilla (Heikinlaakso) on 40 pysäkkiä alkaen asemalta Karhupuisto ja päättyen asemalle Heikinlaakso.
Valitse alta mikä tahansa 74-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Heikinlaakso (40 pysäkkiä)
Karhupuisto
Helsinginkatu
Sörnäinen (M)
Ristikkokatu
Paavalinkirkko
Kumpulan Kampus
Sumatrantie
Koskelan Varikko
Viikki
Pihlajistontie
Meripihkatie
Malmin Hautausmaa
Hiekkakiventie
Vanha Helsingintie
Riihenkulma
Ala-Malmi
Malmin Asema (Terminaali)
Malmin Tori
Viljakuja
Malmin Raitti 15
Huhtakuja
Huhtapuisto
Kotinummentie
Halmetie
Viertolantie
Tapanilan Asema
Tapanilan Tori
Päivöläntie
Moisiontie
Tapanilankaari
Porvarintie
Puistolan Asema
Hatuntekijänkuja
Terrintie
Puistolan Tori
Karrintie
Puistolan Kirkko
Puistolan Vpk
Nummitie
Heikinlaakso
74 UKK
Mihin aikaan 74 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 74 bussi -pysäkillä klo 06:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 74 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 74 bussi -pysäkillä klo 23:18 päivnä lauantai.
Milloin 74 bussi saapuu?
Milloin Heikinlaakso Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Heikinlaakso Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 74 (Heikinlaakso) bussi?
Heikinlaakso (Heikinlaakso) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 74 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 74 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 74 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 74 bussi pysäkki.
74-bussi -aikataulu
74 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 06:35 - 23:20
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:35 - 23:20 | 15 - 22 |
ti | 06:35 - 23:20 | 15 - 22 |
ke | 06:35 - 23:20 | 15 - 22 |
to | 09:28 - 23:20 | 19 - 24 |
pe | 06:35 - 23:20 | 15 - 22 |
la | 08:03 - 23:18 | 19 - 24 |
su | 09:28 - 23:20 | 19 - 24 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 74 (asemalta Karhupuisto), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 74 (Heikinlaakso) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
74 -linjan bussi-maksu
HSL 74 (Heikinlaakso) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
74 (HSL)
74-bussin ensimmäinen pysäkki on Karhupuisto ja viimeinen pysäkki on Heikinlaakso. 74 (Heikinlaakso) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 74 -linjalla on 40 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 43 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 74-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 74-bussi-linjalle.
Linjojen 74 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 74 (Heikinlaakso) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 74 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 74, Helsinki
74 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 553K - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 614 - Hakaniemi-Tammisto-Ylästö/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 964 - Hyrylä-Paijala-Rusutjärvi-Rannikonmäki/ Aikataulu
- 972 - Korso-Alikerava-Keravan asema/ Aikataulu
- 33 - Munkkivuori-Ritolehto/ Aikataulu
- 171 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 987B - Nikkilä-Laukkoski-Pornainen/ Aikataulu
- 902 - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 987T - Nikkilä-Laukkoski-Pornainen-Pohjois-Paippinen-Järvenpää/ Aikataulu
- 584 - Aviapolis-Louhela-Kalajärvi/ Aikataulu
- 61 - Rautatientori-Pukinmäki-Tapaninkylä/ Aikataulu
- 987A - Monninkylä-Pornainen-Järvenpää/ Aikataulu
- 30 - Eira-Kamppi-Munkkiniemi-Konala-Malminkartano-Myyrmäki/ Aikataulu
- 55 - Rautatientori-Koskela/ Aikataulu
- 915B - Kuntakeskus-Siuntion kylpylä-Siuntion kk.-Annila-Järvinummi/ Aikataulu
- 530 - Matinkylä (M)-Finnoo (M)-Espoon keskus-Myyrmäki/ Aikataulu
- 148 - Espoonlahden keskus-Soukka-Iivisniemi/ Aikataulu
- 97 - Itäkeskus(M)-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 246 - Espoon keskus-Röylä-Bodom-Espoon keskus/ Aikataulu