Перейти к основному содержанию

Как доехать до Muuksi Linnamägi в Kuusalu на автобусе?

Карта Muuksi Linnamägi Изображение может быть защищено авторскими правами. Узнать больше на Википедии

Маршруты до Muuksi Linnamägi в Kuusalu на общественном транспорте

Эти транспортные маршруты проходят рядом с Muuksi Linnamägi

 • Автобус Автобус: 154

Как доехать до Muuksi Linnamägi на автобусе?

Нажмите на маршрут автобуса, чтобы увидеть пошаговую инструкцию с картами, временем прибытия и обновленным расписанием.

Автобус линии до Muuksi Linnamägi в Kuusalu

Название линииНаправление
154Leesi

Вопросы и Ответы

 • Какие остановки находятся рядом с Muuksi Linnamägi?

  Ближайшие остановки к Muuksi Linnamägi :

  • Tsitre находится в 670 метров, 9 минут пешком.
  Подробная информация
 • Какие маршруты автобуса останавливаются около адреса: Muuksi Linnamägi

  Эти маршруты автобуса останавливаются около адреса: Muuksi Linnamägi: 154.

  Подробная информация
Карта Muuksi Linnamägi Изображение может быть защищено авторскими правами. Узнать больше на Википедии
Самое популярное городское транспортное приложение в городе Estonia.
Все варианты транспорта в одном приложении
Скачать в Google PlayСкачать в App Store

Общественный транспорт до Muuksi Linnamägi в Kuusalu

Не знаете, как доехать до Muuksi Linnamägi в Kuusalu, Эстония? Moovit поможет вам найти лучший способ добраться до Muuksi Linnamägi от ближайшей остановки общественного транспорта, используя пошаговые инструкции.

Moovit предлагает бесплатные карты и навигацию в режиме реального времени, чтобы помочь вам сориентироваться в городе. Открывайте расписания, поездки, часы работы, и узнайте, сколько займет дорога до Muuksi Linnamägi с учетом данных Реального Времени.

Ищете остановку или станцию около Muuksi Linnamägi? Проверьте список ближайших остановок к пункту назначения: Tsitre.

Вы можете доехать до Muuksi Linnamägi на автобусе. У этих линий и маршрутов есть остановки поблизости: (Автобус) 154

Хотите проверить, нет ли другого пути, который поможет вам добраться быстрее? Moovit помогает найти альтернативные варианты маршрутов и времени. Получите инструкции, как легко доехать до или от Muuksi Linnamägi с помощью приложения или сайте Moovit.

С нами добраться до Muuksi Linnamägi проще простого, именно поэтому более 865 млн. пользователей доверяют Moovit как лучшему транспортному приложению. Включая жителей Kuusalu! Не нужно устанавливать отдельное приложение для автобуса и отдельное приложение для метро, Moovit — ваше универсальное транспортное приложение, которое поможет вам найти самые обновленные расписания автобусов и метро.

Muuksi Linnamägi, Kuusalu
Muuksi Linnamägi, Kuusalu Muuksi linnamägi asub Harjumaal Kuusalu vallas Juminda poolsaarel Kolga lahe äärsel pankrannikul. Kolmnurkse kujuga linnamägi jääb tänapäeval umbes 700 m kaugusele merest. Kuna Põhja-Eesti maa tõuseb, oli muinasajal meri linnamäele lähemal. Muuksi linnamägi rajati looduslikult sobivate eeltingimustega neemikule. Linnuse kohal kerkib läänekülg ümbritsevast maapinnast kuni 10 m kõrgemale, tipu põhjaosas on kõrgus 13 m, lisades sellele veel laugjama kallaku, on siin kõrguseks umbes 22 m. Muuksi linnus asub 47 meetri kõrgusel merepinnast. Selle põhiülesanne oli arvatavasti rannavalve ja majakaks olemine. Linnuseala kaitses põhja poolt looduslikult järsk ja kõrge klint, kergesti rünnatavat lõunakülge aga kaarjas kivimüür. See koosnes paeplaatidest laotud kahest kuivmüürist, mille vahe oli täidetud kivide ja mullaga. Linnuse hoovil piirab praeguseks vaid osaliselt säilinud madal kamardunud vall. See asub üksnes 100–120 m kaugusel põhjatipust ning on säilinud üksnes 20 cm kuni 1,5 m kõrguste, 0,5–4 m laiuste ning 4–6 m pikkuste katkenditena. Linnusehoovi pindala on 5300 m2. Arheoloogilised kaevamised on linnamäel toimunud 1936. ja 1998. aastal. Nendega on välja selgitatud, et kultuurikiht linnuse platool on õhuke või puudub üldse. Vähesed leiud riibitud savinõukildude põhjal arvatakse, et seda kohta asustati esmalt I aastatuhandel eKr. Vallijäänustest kogutud söest tehtud analüüs näitas, et vall rajati alles muinasaja lõpul ja osa leide pärinevadki 11.–13. sajandist. Kuna Muuksi linnamäelt kogutud leiumaterjal on napp ning kultuurikiht väga õhuke, on üsna tõenäoline, et pikemaajalist püsiasustust ei ole siin vähemalt muinasaja lõpus olnud. Esimese kasutusperioodi, I at eKr kohta on püsiasustuse olemasolu kohta raske midagi öelda, sest koha hilisem kasutus võis varasemad jäljed lihtsalt hävitada. Lisaks on tolleaegsetele asulakohtadele üldisemalt iseloomulik nõrk kultuurikiht ja vähesed leiud. Hilisematel aegadel on linnamäe platood kasutatud põlluna, sellest on jäänud siia mitmed madalamad kamardunud põllukivihunnikud. I aastatuhande keskpaigast eKr on pärit ka läheduses asuv Muuksi kalmeväli Hundikangrud, Eesti suurim kivikirstkalmete leiukoht – kalmeid on siin ligi 100.
Как доехать до Muuksi Linnamägi на общественном транспорте
Изображение может быть защищено авторскими правами. Узнать больше на Википедии

Остановки рядом с точкой: Muuksi Linnamägi в Kuusalu

Остановки автобуса рядом с точкой: Muuksi Linnamägi в Kuusalu

Доехать до Muuksi Linnamägi проще с приложением!