Preskočiť na hlavný obsah

Ako do Danubiana v BratislavaAutobus?

Danubiana mapa Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii

Pokyny do Danubiana (Bratislava) s verejnou dopravou

Nasledujúce tranzitné linky majú trasy, ktoré prechádzajú blízko Danubiana

 • Autobus Autobus: 90

Stanice Autobus v blízkosti Danubiana v Bratislava

názov stanice Vzdialenosť
Areál Vodných Športov (X) 8 min chôdze

Linky Autobus do Danubiana v Bratislava

Názov linky Smer
90 Nové Snd

Otázky a odpovede

 • Aké stanice sú najbližšie Danubiana?

  Najbližšej stanice u Danubiana sú:

  • Areál Vodných Športov (X) je 582 metrov ďaleko, 8 min pešo.
  Viac informácií…
 • Ktorá Autobus zastávka linky blízko Danubiana?

  Tieto Autobus zastávky blízko linky Danubiana: 90.

  Viac informácií…
Danubiana mapa Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii
Najobľúbenejšia aplikácia mestskej mobility v Bratislava.
Všetky lokálne možnosti mobility v jednej aplikácii
Get it on Google Play Download on the App Store

Verejná doprava do Danubiana v Bratislava

Zaujíma vás, ako sa dostať do Danubiana v Bratislava, Slovensko? Moovit vám pomôže nájsť najlepší spôsob, ako sa dostať do Danubiana pomocou podrobných pokynov z najbližšej stanice verejnej dopravy.

Moovit poskytuje bezplatné mapy a živé trasy, ktoré vám pomôžu navigovať sa vo vašom meste. Zobrazte plány, trasy, harmonogramy a zistíte, ako dlho trvá, než sa dostanete na Danubiana v reálnom čase.

Hľadáte najbližšiu zastávku, alebo stanicu do Danubiana? Pozrite sa na tento zoznam zastávok, ktoré sú najbližšie k vášmu cieľu: Areál Vodných Športov (X).

Do Danubiana sa dostanete do Autobus. To sú linky a trasy, ktoré majú zastávky v blízkosti - Autobus: 90

Chcete vidieť, či existuje iná cesta, ktorá vás tam dostane skôr? Moovit vám pomôže nájsť alternatívne cesty alebo časy. Z Moovit App alebo webových stránok môžete ľahko získať trasy a pokyny do Danubiana.

Zjednodušujeme na cestu do Danubiana, a preto viac ako 930 miliónov používateľov, vrátane používateľov v Bratislava, veríme, že Moovit je najlepšia aplikácia pre verejnú dopravu. Nie je potrebné prevziať aplikáciu s individuálnym autobusom alebo vlak, Moovit je vaša aplikácia všetko v jednom, ktorá vám pomôže nájsť najlepší dostupný čas na autobus alebo vlak.

Danubiana
Danubiana Danubiana Meulensteen Art Museum, alebo skrátene Danubiana, je múzeum moderného umenia nachádzajúce sa asi 15 km južne od Bratislavy blízko mestskej časti Čunovo. Múzeum sa nachádza na polostrove na toku rieky Dunaj. Bolo otvorené 9. septembra 2000. Jeho zakladateľmi sú holandský podnikateľ, zberateľ a mecenáš umenia Gerard Meulensteen a Slovák Vincent Polakovič. Danubiana predstavila od svojho otvorenia diela popredných osobností domácej, európskej a svetovej výtvarnej scény. Zo zahraničných autorov sú to mená ako Magdalena Abakanowicz, Karel Appel, Sam Francis, Joan Miró, Walasse Ting, Hermann Nitsch, Robert Doisneau, Jan Kaplický, Jiří Georg Dokoupil, ktoré sú uznávané kultúrnym svetom. Zo slovenských umelcov v Danubiane vystavovali aj Peter Pollág, Milan Lukáč, Ivan Pavle, Svätozár Ilavský, Vladimír Kompánek, Jozef Jankovič, Rudolf Sikora, Ján Kelemen, Karol Kállay, Katarína Vavrová, Dorota Sadovská a mnohí ďalší. Múzeum bolo po prvý raz otvorené v roku 2000 a v septembri roku 2014 bola otvorená aj jeho dostavba. Nová budova Danubiany ponúka návštevníkom permanentnú zbierku, ktorá obsahuje diela slovenských a medzinárodných umelcov. V pôvodnej budove Danubiany sa výstavy menia každé 3-4 mesiace. Výnimočný je aj sochársky park a pochôdzna strecha, kde návštevníci vďaka prírode a výmene ročných období zakaždým nachádzajú nové pohľady. Danubiana podporuje mladých umelcov prostredníctvom výstavy Dunajské bienále, kde sa prezentujú umelci zo 6 podunajských krajín vo veku do 35 rokov. Každý rok má zaujímavú fotografickú výstavu a minimálne jednu slovenskú výstavu. Primárnym cieľom Danubiany je prezentovať a podporovať stredoeurópske umenie. Danubiana je symbol modernej Bratislavy a moderného Slovenska. Ponúka spojenie umenia, prírody a architektúry.
Ako do Danubiana hromadnou dopravou - O mieste
Obrázok môže byť predmetom autorských práv. Viac informácií nájdete na Wikipédii

Linky verejnej dopravy so stanicami najbližšie k Danubiana v Bratislava

Jednoduchšie sa dostanete do Danubiana pomocou aplikácie!