Buss - 108

108

Newark - New York

NJ TRANSIT

Linjestatus: Förändrad service

Publicerades: 09/18/2018 8:18 PM
Påverkade linjer: NJ TRANSIT - 87, 107, 108, 111, 124, 127, 129, 144, 160, 161, 163, 167, 190, 191, 192, 195, 199
Travel Alerts

108 buss Rutt Schema och Stopp

Linjen 108 buss (Riktning: 108 New York Via Union City) har 31 stopp avgår från Clifton Ave At E 7th Ave och slutar Port Authority Bus Terminal.

108 buss tidsplan översikt: Startar normalt 00:00 och slutar vid 23:00. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av 108 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: 108 New York Via Union City

Clifton Ave At E 7th Ave 47 Clifton Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
East 7th Ave At Mt. Prospect Ave 4 Mount Prospect Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
East 7th Ave At Amity Pl Amity Place, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
East 7th Ave At Ruggierio Pl 83 7th Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
East 7th Ave At Summer Ave 61 7th Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Pavillion Apartments At Tower North# Visa hela tidtabellen Gå till station
Pavillion Apartments At Tower South# 150 Martin Luther King Boulevard, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
University Ave At Lackawanna Ave 17 University Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
University Ave At Orange St 45 University Avenue, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Central Ave At Washington St 71 Washington Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Sarah Vaughan Way 90' W Of Park Pl. Park Place, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ronald H. Brown St At Park St 38 East Park Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Newark Penn Station 331 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Bus Lanes (Raymond Blvd Side) 343 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St At Monroe St 498 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St At Ferguson St 588 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St At Fillmore St 641 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St At Mott St 706 Market Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ferry St At Christie St 450 Ferry Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ferry St At Hawkins St 481 Ferry Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ferry St At Courtland Pl 515 Ferry Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ferry St At Manufacturers Pl 1 Manufacturers Place, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
Ferry St At Waydell St 631 Ferry Street, Newark Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Jfk Blvd 2819 Kennedy Boulevard, North Bergen Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Summit Ave 2913 Summit Avenue, North Bergen Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Bergenline Ave 2916 Bergenline Avenue, Union City Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Palisade Ave Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Hudson Ave 133 33rd Street, Union City Visa hela tidtabellen Gå till station
30th St At Pleasant Ave 3313 Pleasant Avenue, Union City Visa hela tidtabellen Gå till station
Port Authority Drop Off 326 West 40th Street, Manhattan Visa hela tidtabellen Gå till station
Port Authority Bus Terminal 625 8th Avenue, Manhattan Visa hela tidtabellen Gå till station

108 FAQ

Vilken tid börjar 108 buss köra?

108 buss börjar köra 00:00 på Söndag, Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lördag.

Vid vilken tid slutar 108 buss att gå?

108 buss slutar köra 00:00 på Fredag.

Vilken tid ankommer 108 buss?

När kommer Newark - New York Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Newark - New York Buss som är närmst din plats

Lista över List of 108 buss Stopps

Clifton Ave At E 7th Ave • East 7th Ave At Mt. Prospect Ave • East 7th Ave At Amity Pl • East 7th Ave At Ruggierio Pl • East 7th Ave At Summer Ave • Pavillion Apartments At Tower North# • Pavillion Apartments At Tower South# • University Ave At Lackawanna Ave • University Ave At Orange St • Central Ave At Washington St • Sarah Vaughan Way 90' W Of Park Pl. • Ronald H. Brown St At Park St • Newark Penn Station • Bus Lanes (Raymond Blvd Side) • Market St At Monroe St • Market St At Ferguson St • Market St At Fillmore St • Market St At Mott St • Ferry St At Christie St • Ferry St At Hawkins St • Ferry St At Courtland Pl • Ferry St At Manufacturers Pl • Ferry St At Waydell St • 30th St At Jfk Blvd • 30th St At Summit Ave • 30th St At Bergenline Ave • 30th St At Palisade Ave • 30th St At Hudson Ave • 30th St At Pleasant Ave • Port Authority Drop Off • Port Authority Bus Terminal

Lista över 108 buss gator

47 Clifton Avenue • 4 Mount Prospect Avenue • Amity Place • 83 7th Avenue • 61 7th Avenue • 150 Martin Luther King Boulevard • 17 University Avenue • 45 University Avenue • 71 Washington Street • Park Place • 38 East Park Street • 331 Market Street • 343 Market Street • 498 Market Street • 588 Market Street • 641 Market Street • 706 Market Street • 450 Ferry Street • 481 Ferry Street • 515 Ferry Street • 1 Manufacturers Place • 631 Ferry Street • 2819 Kennedy Boulevard • 2913 Summit Avenue • 2916 Bergenline Avenue • 133 33rd Street • 3313 Pleasant Avenue • 326 West 40th Street • 625 8th Avenue

108 buss Schema

108 buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 00:00 - 23:00

Måndag 00:00 - 23:00
Tisdag 00:00 - 23:00
Onsdag 00:00 - 23:00
Torsdag 00:00 - 23:00
Fredag 00:00
Lördag 00:00 - 23:00
Söndag 00:00 - 23:00
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2200 städer i 80+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för 108 buss är Clifton Ave At E 7th Ave och sista stoppet är Port Authority Bus Terminal. 108 (Riktning: 108 New York Via Union City) kör under vardagar.

Ytterligare information: 108 har 31 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 51 minuter.

Påväg? Se varför över 170 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig NJ TRANSIT förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i New York City och hjälper till att hitta närmaste 108 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 108 buss för att ta med på din resa.

108 nära mig

Alternativa vägar

108 FAQ

Vilken tid börjar 108 buss köra?

108 buss börjar köra 00:00 på Söndag, Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lördag.

Vid vilken tid slutar 108 buss att gå?

108 buss slutar köra 00:00 på Fredag.

Vilken tid ankommer 108 buss?

När kommer Newark - New York Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Newark - New York Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer