Buss - 236

236

Woodinville P&R - Kirkland Transit Center

Metro Transit

236 buss Rutt Schema och Stopp

Linjen 236 buss (Riktning: Kirkland Totem Lake) har 57 stopp avgår från Woodinville P&R & Ne 179th St och slutar Kirkland Tc - Bay 4.

236 buss tidsplan översikt: Startar normalt 05:21 och slutar vid 19:33. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av 236 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: Kirkland Totem Lake

Woodinville P&R & Ne 179th St Woodinville Park and Ride, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
138th Pl Ne & Ne 178th Pl Garden Way Northeast, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
138th Pl Ne & Ne 175th St 13804 Ne 175th St, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
140th Ave Ne & Ne 175th St 13923 Ne 175th St, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 171st St & 140th Ave Ne 17101 140th Ave Ne, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 171st St & 133rd Ave Ne Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 175th St & 131st Ave Ne 13018 Ne 175th St, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne Woodinville Dr & Brickyard Rd Ne 12229 Woodinville Dr, Bothell Visa hela tidtabellen Gå till station
Brickyard Rd Ne & E Riverside Dr Northeast Woodinville Drive, Bothell Visa hela tidtabellen Gå till station
Brickyard Rd Ne & Woodcrest Dr Ne 12033 Woodinville Dr, Bothell Visa hela tidtabellen Gå till station
Brickyard Rd Ne & Ne 170th Pl 17022 119th Ct Ne, Woodinville Visa hela tidtabellen Gå till station
120th Ave Ne & 118th Ave Ne Juanita-Woodinville Way, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Juanita Woodinville Way Ne & Ne 160th St 16125 Juanita Woodinville Way Way Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
I-405 & Juanita Woodinville Way Ne Visa hela tidtabellen Gå till station
Juanita Woodinville Way Ne & 115th Ave Ne 15515 Juanita Woodinville Way Way Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 160th St & 116th Ave Ne Visa hela tidtabellen Gå till station
119th Ave Ne & Ne 159th St 11822 Ne 159th St, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
119th Ave Ne & Ne 153rd Pl 11904 Northeast 153rd Place, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
119th Ave Ne & Ne 150th Pl 11742 Ne 150th Pl, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
119th Ave Ne & Ne 148th St 14801 119th Avenue Northeast, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
119th Pl Ne & Ne 144th Pl 14455 119th Pl Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 144th St & 119th Pl Ne 11907 Northeast 144th Street, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 144th St & 121st Pl Ne 12112 Ne 143rd Pl, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 144th St & 123rd Ave Ne 14331 124th Avenue Northeast, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 144th St & 124th Ave Ne 12425 Ne 144th St, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 143rd St & 128th Ave Ne 14268 128th Ave Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 143rd St & 131st Ave Ne 14271 131st Ave Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
132nd Ave Ne & Ne 140th St Visa hela tidtabellen Gå till station
132nd Ave Ne & Ne 136th Pl 13127 Ne 137th Pl, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
132nd Ave Ne & Ne 132nd St 13116 Ne 132nd St, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 132nd St & 129th Ave Ne 12822 Ne 132nd St, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 132nd St & 126th Pl Ne 13201 126th Pl Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 132nd St & 121st Ave Ne 13215 121st Ave Ne, Kingsgate Visa hela tidtabellen Gå till station
Totem Lake Tc - Bay 2 12039 Northeast 128th Street, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
120th Ave Ne & Totem Lake Way 11901 Ne Village Plz, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Totem Lake Blvd & 120th Ave Ne 12204 Ne 124th St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
124th Ave Ne & Ne 124th St 124th Avenue Northeast, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
124th Ave Ne & Ne 116th St 11727 124th Ave Ne, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 120th Ave Ne 11810 Northeast 116th Street, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 115th Ln Ne 11534 Ne 116th St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 114th Dr Ne 11331 Northeast 116th Place, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 110th Ave Ne 11604 110th Ave Ne, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 108th Ave Ne 11605 108th Ave Ne, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 104th Ave Ne 10319 Northeast 116th Place, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 116th St & 101st Pl Ne 11608 101st Place Northeast, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
98th Ave Ne & Ne Juanita Dr 98th Avenue Northeast, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
98th Ave Ne & Forbes Creek Dr 2087 Market St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St & 20th Ave W 700 20th Ave W, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Market St & 18th Ave W 1715 Market Street, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
18th Ave & Market St 10 18th Ave, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
18th Ave & 3rd St 229 18th Ave, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
3rd St & 15th Ave 1501 3rd Street, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
3rd St & 13th Ave 249 13th Avenue, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
3rd St & 9th Ave 823 3rd St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
3rd St & 7th Ave 617 3rd St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
3rd St & 5th Ave 437 3rd St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station
Kirkland Tc - Bay 4 207 3rd St, Kirkland Visa hela tidtabellen Gå till station

236 FAQ

Vilken tid börjar 236 buss köra?

236 buss börjar köra 05:21 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 236 buss att gå?

236 buss slutar köra 16:55 på Söndag.

Vilken tid ankommer 236 buss?

När kommer Woodinville P&R - Kirkland Transit Center Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Woodinville P&R - Kirkland Transit Center Buss som är närmst din plats

Lista över List of 236 buss Stopps

Woodinville P&R & Ne 179th St • 138th Pl Ne & Ne 178th Pl • 138th Pl Ne & Ne 175th St • 140th Ave Ne & Ne 175th St • Ne 171st St & 140th Ave Ne • Ne 171st St & 133rd Ave Ne • Ne 175th St & 131st Ave Ne • Ne Woodinville Dr & Brickyard Rd Ne • Brickyard Rd Ne & E Riverside Dr • Brickyard Rd Ne & Woodcrest Dr Ne • Brickyard Rd Ne & Ne 170th Pl • 120th Ave Ne & 118th Ave Ne • Juanita Woodinville Way Ne & Ne 160th St • I-405 & Juanita Woodinville Way Ne • Juanita Woodinville Way Ne & 115th Ave Ne • Ne 160th St & 116th Ave Ne • 119th Ave Ne & Ne 159th St • 119th Ave Ne & Ne 153rd Pl • 119th Ave Ne & Ne 150th Pl • 119th Ave Ne & Ne 148th St • 119th Pl Ne & Ne 144th Pl • Ne 144th St & 119th Pl Ne • Ne 144th St & 121st Pl Ne • Ne 144th St & 123rd Ave Ne • Ne 144th St & 124th Ave Ne • Ne 143rd St & 128th Ave Ne • Ne 143rd St & 131st Ave Ne • 132nd Ave Ne & Ne 140th St • 132nd Ave Ne & Ne 136th Pl • 132nd Ave Ne & Ne 132nd St • Ne 132nd St & 129th Ave Ne • Ne 132nd St & 126th Pl Ne • Ne 132nd St & 121st Ave Ne • Totem Lake Tc - Bay 2 • 120th Ave Ne & Totem Lake Way • Totem Lake Blvd & 120th Ave Ne • 124th Ave Ne & Ne 124th St • 124th Ave Ne & Ne 116th St • Ne 116th St & 120th Ave Ne • Ne 116th St & 115th Ln Ne • Ne 116th St & 114th Dr Ne • Ne 116th St & 110th Ave Ne • Ne 116th St & 108th Ave Ne • Ne 116th St & 104th Ave Ne • Ne 116th St & 101st Pl Ne • 98th Ave Ne & Ne Juanita Dr • 98th Ave Ne & Forbes Creek Dr • Market St & 20th Ave W • Market St & 18th Ave W • 18th Ave & Market St • 18th Ave & 3rd St • 3rd St & 15th Ave • 3rd St & 13th Ave • 3rd St & 9th Ave • 3rd St & 7th Ave • 3rd St & 5th Ave • Kirkland Tc - Bay 4

Lista över 236 buss gator

Woodinville Park and Ride • Garden Way Northeast • 13804 Ne 175th St • 13923 Ne 175th St • 17101 140th Ave Ne • 13018 Ne 175th St • 12229 Woodinville Dr • Northeast Woodinville Drive • 12033 Woodinville Dr • 17022 119th Ct Ne • Juanita-Woodinville Way • 16125 Juanita Woodinville Way Way Ne • 15515 Juanita Woodinville Way Way Ne • 11822 Ne 159th St • 11904 Northeast 153rd Place • 11742 Ne 150th Pl • 14801 119th Avenue Northeast • 14455 119th Pl Ne • 11907 Northeast 144th Street • 12112 Ne 143rd Pl • 14331 124th Avenue Northeast • 12425 Ne 144th St • 14268 128th Ave Ne • 14271 131st Ave Ne • 13127 Ne 137th Pl • 13116 Ne 132nd St • 12822 Ne 132nd St • 13201 126th Pl Ne • 13215 121st Ave Ne • 12039 Northeast 128th Street • 11901 Ne Village Plz • 12204 Ne 124th St • 124th Avenue Northeast • 11727 124th Ave Ne • 11810 Northeast 116th Street • 11534 Ne 116th St • 11331 Northeast 116th Place • 11604 110th Ave Ne • 11605 108th Ave Ne • 10319 Northeast 116th Place • 11608 101st Place Northeast • 98th Avenue Northeast • 2087 Market St • 700 20th Ave W • 1715 Market Street • 10 18th Ave • 229 18th Ave • 1501 3rd Street • 249 13th Avenue • 823 3rd St • 617 3rd St • 437 3rd St • 207 3rd St

236 buss Schema

236 buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 05:21 - 19:33

Måndag 05:21 - 19:33
Tisdag 05:21 - 19:33
Onsdag 05:21 - 19:33
Torsdag 05:21 - 19:33
Fredag 05:21 - 19:33
Lördag 08:00 - 18:59
Söndag 08:59 - 16:55
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2600 städer i 85+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för 236 buss är Woodinville P&R & Ne 179th St och sista stoppet är Kirkland Tc - Bay 4. 236 (Riktning: Kirkland Totem Lake) kör under vardagar.

Ytterligare information: 236 har 57 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 46 minuter.

Påväg? Se varför över 250 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig Metro Transit förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Seattle Tacoma Bellevue och hjälper till att hitta närmaste 236 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 236 buss för att ta med på din resa.

236 nära mig

Alternativa vägar

236 FAQ

Vilken tid börjar 236 buss köra?

236 buss börjar köra 05:21 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 236 buss att gå?

236 buss slutar köra 16:55 på Söndag.

Vilken tid ankommer 236 buss?

När kommer Woodinville P&R - Kirkland Transit Center Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Woodinville P&R - Kirkland Transit Center Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer