Buss - 28B

28B

Galoppfältet station - Österskär station

SL

28B buss Rutt Schema och Stopp

Linjen 28B buss (Riktning: Galoppfältet Station) har 8 stopp avgår från Österskär Station och slutar Galoppfältet Station.

28B buss tidsplan översikt: Startar normalt 00:03 och slutar vid 23:33. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av 28B buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: Galoppfältet Station

Österskär Station Östra Banvägen 69B, Åkersberga Visa hela tidtabellen Gå till station
Tunagård Station Tunavägen 32, Åkersberga Visa hela tidtabellen Gå till station
Åkersberga Station Storängstorget 1, Åkersberga Visa hela tidtabellen Gå till station
Runö Gård Strömfallsvägen 18, Åkersberga Visa hela tidtabellen Gå till station
Hägernäs Hägernäsvägen Hägernäsvägen, Täby Visa hela tidtabellen Gå till station
Galoppfältet Station Marknadsvägen, Täby Visa hela tidtabellen Gå till station

28B FAQ

Vilken tid börjar 28B buss köra?

28B buss börjar köra 00:03 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 28B buss att gå?

28B buss slutar köra 23:33 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vilken tid ankommer 28B buss?

När kommer Galoppfältet station - Österskär station Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Galoppfältet station - Österskär station Buss som är närmst din plats

Lista över List of 28B buss Stopps

Österskär Station • Tunagård Station • Åkersberga Station • Runö Gård • Hägernäs Hägernäsvägen • Bergtorpsskolan • Viggbyholm Station • Galoppfältet Station

Lista över 28B buss gator

Östra Banvägen 69B • Tunavägen 32 • Storängstorget 1 • Strömfallsvägen 18 • Hägernäsvägen • Marknadsvägen

28B buss Schema

28B buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 00:03 - 23:33

Måndag 00:03 - 23:33
Tisdag 00:03 - 23:33
Onsdag 00:03 - 23:33
Torsdag 00:03 - 23:33
Fredag 00:03 - 23:33
Lördag Inte i drift
Söndag Inte i drift
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2600 städer i 83+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för 28B buss är Österskär Station och sista stoppet är Galoppfältet Station. 28B (Riktning: Galoppfältet Station) kör under vardagar.

Ytterligare information: 28B har 8 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 34 minuter.

Påväg? Se varför över 250 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 28B buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 28B buss för att ta med på din resa.

28B nära mig

28B FAQ

Vilken tid börjar 28B buss köra?

28B buss börjar köra 00:03 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 28B buss att gå?

28B buss slutar köra 23:33 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vilken tid ankommer 28B buss?

När kommer Galoppfältet station - Österskär station Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Galoppfältet station - Österskär station Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer