Buss - 29A

29A

Brea - Huntington Beach

OCTA

29A buss Rutt Schema och Stopp

Linjen 29A buss (Riktning: Buena Park Metrolink Station) har 71 stopp avgår från Pacific Coast-1st och slutar Buena Park Metrolink Station Zone 1.

29A buss tidsplan översikt: Startar normalt 04:34 och slutar vid 23:02. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av 29A buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: Buena Park Metrolink Station

Pacific Coast-Huntington Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Pacific Coast Beach Boulevard, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Atlanta 20854 Cabrillo Ln, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Adams 19950 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Utica Beach Boulevard, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Yorktown 19442 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Garfield 18972 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Ellis 18400 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Taylor 8001 Taylor Av, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Talbert Talbert Avenue, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Newman 17762 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Slater Slater Avenue, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Holland 17288 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Blaylock 17122 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Warner 16866 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Terry 16732 Beach Bl, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Heil Beach Boulevard, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Edinger-Bella Terra 7691 Edinger Av, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Gothard-Edinger 7361 Edinger Av, Huntington Beach Visa hela tidtabellen Gå till station
Center-Bella Terra Bella Terra, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Center-Huntington Village Center Avenue, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Mcfadden 15450 Beach Bl, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Bishop 15162 Beach Bl, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Bolsa 14920 Beach Bl, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Madison 14751 Adams St, Midway City Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Hazard Beach Boulevard, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Westminster 13950 Beach Bl, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-21st 13720 Beach Bl, Westminster Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Trask 13451 Coast St, Garden Grove Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Garden Grove 12850 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Lampson 12500 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Catherine 12232 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Chapman 11900 N Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Bever 11752 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Orangewood 7962 Davmor Av, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Katella 10972 Beach Blvd, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Main 10600 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Cerritos 10460 Beach Bl, Stanton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Starr 10120 S Beach Bl, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Ball 924 S Beach Blvd, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Rome 2979 W Rome Av, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Orange 510 S Beach Bl, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Youth Center 231 S Beach Blvd, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Lincoln Beach Boulevard, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Stanton 8650 Beach Blvd, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Crescent Handicap Parking, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-La Palma Beach Boulevard, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Orangethorpe 6976 Beach Bl, Buena Park Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Pinchot 6671 Beach Bl, Fullerton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Auto Center Drive 6342 Beach Bl, Fullerton Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Commonwealth 7791 Commonwealth Av, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Artesia 5972 Beach Bl, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Franklin 5730 Beach Bl, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Beach-Cascade 5460 Beach Bl, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Malvern-Beach 5300 Beach Bl, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Malvern-Stanton 5435 Cajon Av, La Mirada Visa hela tidtabellen Gå till station
Buena Park Metrolink Station Zone 1 Visa hela tidtabellen Gå till station

29A FAQ

Vilken tid börjar 29A buss köra?

29A buss börjar köra 04:34 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 29A buss att gå?

29A buss slutar köra 17:17 på Söndag.

Vilken tid ankommer 29A buss?

När kommer Brea - Huntington Beach Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Brea - Huntington Beach Buss som är närmst din plats

Lista över List of 29A buss Stopps

Pacific Coast-1st • Pacific Coast-Huntington • Pacific Coast-Beach • Beach-Pacific Coast • Beach-Sunrise • Beach-Atlanta • Beach-Indianapolis • Beach-Seabridge • Beach-Adams • Beach-Utica • Beach-Yorktown • Beach-Clay • Beach-Garfield • Beach-Graziadio • Beach-Ellis • Beach-Taylor • Beach-Talbert • Beach-Newman • Beach-Slater • Beach-Holland • Beach-Blaylock • Beach-Warner • Beach-Terry • Beach-Heil • Beach-Macdonald • Edinger-Beach • Edinger-Bella Terra • Gothard-Edinger • Center-Gothard • Center-Bella Terra • Center-Huntington Village • Beach-Mcfadden • Beach-Bishop • Beach-Bolsa • Beach-Madison • Beach-Hazard • Beach-13th • Beach-Westminster • Beach-21st • Beach-Trask • Beach-Garden Grove • Beach-Stanford • Beach-Lampson • Beach-Catherine • Beach-Chapman • Beach-Bever • Beach-Orangewood • Beach-Katella • Beach-Main • Beach-Cerritos • Beach-Starr • Beach-Ball • Beach-Rome • Beach-Orange • Beach-Youth Center • Beach-Lincoln • Beach-Stanton • Beach-Crescent • Beach-Crescent • Beach-La Palma • Beach-El Capitan • Beach-Orangethorpe • Beach-Pinchot • Beach-Auto Center Drive • Beach-Commonwealth • Beach-Artesia • Beach-Franklin • Beach-Cascade • Malvern-Beach • Malvern-Stanton • Buena Park Metrolink Station Zone 1

Lista över 29A buss gator

Beach Boulevard • 20854 Cabrillo Ln • 19950 Beach Bl • Beach Boulevard • 19442 Beach Bl • 18972 Beach Bl • 18400 Beach Bl • 8001 Taylor Av • Talbert Avenue • 17762 Beach Bl • Slater Avenue • 17288 Beach Bl • 17122 Beach Bl • 16866 Beach Bl • 16732 Beach Bl • Beach Boulevard • 7691 Edinger Av • 7361 Edinger Av • Bella Terra • Center Avenue • 15450 Beach Bl • 15162 Beach Bl • 14920 Beach Bl • 14751 Adams St • Beach Boulevard • 13950 Beach Bl • 13720 Beach Bl • 13451 Coast St • 12850 Beach Bl • 12500 Beach Bl • 12232 Beach Bl • 11900 N Beach Bl • 11752 Beach Bl • 7962 Davmor Av • 10972 Beach Blvd • 10600 Beach Bl • 10460 Beach Bl • 10120 S Beach Bl • 924 S Beach Blvd • 2979 W Rome Av • 510 S Beach Bl • 231 S Beach Blvd • Beach Boulevard • 8650 Beach Blvd • Handicap Parking • Beach Boulevard • 6976 Beach Bl • 6671 Beach Bl • 6342 Beach Bl • 7791 Commonwealth Av • 5972 Beach Bl • 5730 Beach Bl • 5460 Beach Bl • 5300 Beach Bl • 5435 Cajon Av

29A buss Schema

29A buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 04:34 - 23:02

Måndag 04:34 - 23:02
Tisdag 04:34 - 23:02
Onsdag 04:34 - 23:02
Torsdag 04:34 - 23:02
Fredag 04:34 - 23:02
Lördag 04:47 - 17:28
Söndag 06:58 - 17:17
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2600 städer i 85+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för 29A buss är Pacific Coast-1st och sista stoppet är Buena Park Metrolink Station Zone 1. 29A (Riktning: Buena Park Metrolink Station) kör under vardagar.

Ytterligare information: 29A har 71 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 86 minuter.

Påväg? Se varför över 250 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig OCTA förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Los Angeles och hjälper till att hitta närmaste 29A buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 29A buss för att ta med på din resa.

29A nära mig

29A FAQ

Vilken tid börjar 29A buss köra?

29A buss börjar köra 04:34 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 29A buss att gå?

29A buss slutar köra 17:17 på Söndag.

Vilken tid ankommer 29A buss?

När kommer Brea - Huntington Beach Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Brea - Huntington Beach Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer