Buss - 3

3

Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra

SL

3 buss Rutt Schema och Stopp

Linjen 3 buss (Riktning: Södersjukhuset) har 26 stopp avgår från Karolinska Sjukhuset Norra och slutar Södersjukhuset.

3 buss tidsplan översikt: Startar normalt 00:08 och slutar vid 23:53. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av 3 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: Södersjukhuset

Karolinska Sjukhuset Norra Visa hela tidtabellen Gå till station
Karolinska Institutet Biomedicum Visa hela tidtabellen Gå till station
Karolinska Sjukhuset Eugeniavägen Solnavägen, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Torsplan Norrbackagatan 82, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Karlbergsvägen Karlbergsvägen 43B, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
S:T Eriksplan T-Bana Sankt Eriksplan, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Fleminggatan/St Eriksgatan Sankt Eriksgatan 49, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Kronobergsgatan (På Hantverkargatan) Hantverkargatan 71C, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Polhemsgatan Hantverkargatan 56, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Landstingshuset Hantverkargatan 38, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Kungsholmstorg Scheelegatan 3, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Kungsholms Kyrka Parmmätargatan 16, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Stadshuset Hantverkargatan, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Tegelbacken Tegelbacken, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Riddarhustorget Munkbron 1, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Mälartorget Munkbroleden, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Slussen T-Bana Katarinavägen 12, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Medborgarplatsen (Folkungag) Folkungagatan 51, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Nytorgsgatan Folkungagatan 94, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Åsögatan (På Renstiernas Gata) Renstiernas Gata 28, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Gotlandsgatan Renstiernas Gata 49, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Södermannagatan Södermannagatan 49, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Skanstull T-Bana Götgatan 132B, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Eriksdal Ringvägen, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Rosenlund Tideliusgatan 54, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station
Södersjukhuset Sjukhusbacken 8, Stockholm Visa hela tidtabellen Gå till station

3 FAQ

Vilken tid börjar 3 buss köra?

3 buss börjar köra 00:08 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 3 buss att gå?

3 buss slutar köra 23:53 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vilken tid ankommer 3 buss?

När kommer Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra Buss som är närmst din plats

Lista över List of 3 buss Stopps

Karolinska Sjukhuset Norra • Karolinska Institutet Biomedicum • Karolinska Sjukhuset Eugeniavägen • Torsplan • Karlbergsvägen • S:T Eriksplan T-Bana • Fleminggatan/St Eriksgatan • Kronobergsgatan (På Hantverkargatan) • Polhemsgatan • Landstingshuset • Kungsholmstorg • Kungsholms Kyrka • Stadshuset • Tegelbacken • Riddarhustorget • Mälartorget • Slussen T-Bana • Medborgarplatsen (Folkungag) • Nytorgsgatan • Åsögatan (På Renstiernas Gata) • Gotlandsgatan • Södermannagatan • Skanstull T-Bana • Eriksdal • Rosenlund • Södersjukhuset

Lista över 3 buss gator

Solnavägen • Norrbackagatan 82 • Karlbergsvägen 43B • Sankt Eriksplan • Sankt Eriksgatan 49 • Hantverkargatan 71C • Hantverkargatan 56 • Hantverkargatan 38 • Scheelegatan 3 • Parmmätargatan 16 • Hantverkargatan • Tegelbacken • Munkbron 1 • Munkbroleden • Katarinavägen 12 • Folkungagatan 51 • Folkungagatan 94 • Renstiernas Gata 28 • Renstiernas Gata 49 • Södermannagatan 49 • Götgatan 132B • Ringvägen • Tideliusgatan 54 • Sjukhusbacken 8

3 buss Schema

3 buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 00:08 - 23:53

Måndag 00:08 - 23:53
Tisdag 00:08 - 23:53
Onsdag 00:08 - 23:53
Torsdag 00:08 - 23:53
Fredag 00:08 - 23:53
Lördag Inte i drift
Söndag Inte i drift
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2600 städer i 85+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för 3 buss är Karolinska Sjukhuset Norra och sista stoppet är Södersjukhuset. 3 (Riktning: Södersjukhuset) kör under vardagar.

Ytterligare information: 3 har 26 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 45 minuter.

Påväg? Se varför över 250 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 3 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 3 buss för att ta med på din resa.

3 nära mig

Alternativa vägar

3 FAQ

Vilken tid börjar 3 buss köra?

3 buss börjar köra 00:08 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar 3 buss att gå?

3 buss slutar köra 23:53 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vilken tid ankommer 3 buss?

När kommer Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Södersjukhuset - Karolinska sjukhuset norra Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer