Buss - B LINE

Redmond TC - Overlake TC - Bellevue TC

Metro Transit

B LINE buss Rutt Schema och Stopp

Linjen B LINE buss (Riktning: Bellevue Transit Center Crossroads) har 24 stopp avgår från Ne 83rd St & 161st Ave Ne - Bay 4 och slutar Bellevue Tc.

B LINE buss tidsplan översikt: Startar normalt 04:22 och slutar vid 23:44. Normala arbetsdagar: vardagar.

Välj någon av B LINE buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.

Riktning: Bellevue Transit Center Crossroads

Ne 83rd St & 161st Ave Ne - Bay 4 150 161th NE, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
160th Ave Ne & Ne 85th St 8502 160th Ave Ne, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 90th St & 160th Ave Ne 15825 Northeast 90th Way, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 90th St & 154th Ave Ne 15503 Northeast 90th Street, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
148th Ave Ne & Ne 87th St 8747 148th Ave Ne, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
148th Ave Ne & Ne Redmond Way 7904 147th Ave Ne, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
148th Ave Ne & Ne Old Redmond Rd 6812 147th Ct Ne, Redmond Visa hela tidtabellen Gå till station
148th Ave Ne & Ne 51st St 14777 Ne 50th Pl, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
148th Ave Ne & Ne 46th St 4695 148th Ave Ne, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 40th St & 148th Ave Ne Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 40th St & 152nd Ave Ne Visa hela tidtabellen Gå till station
156th Ave Ne & Overlake Transit Center - Bay 7 15592 Ne 36th St, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 31st St & 156th Ave Ne Northeast 31st Street, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Overlake Park & Ride 152nd Avenue Northeast, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
156th Ave Ne & Ne 24th St 15585 Ne 24th St, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
156th Ave Ne & Ne 15th St Visa hela tidtabellen Gå till station
156th Ave Ne & Ne 10th St 825 156th Ave Ne, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 148th Ave Ne 14731 Ne 8th St, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 143rd Ave Ne 727 143rd Ave Ne, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 140th Ave Ne 13902 Northeast 8th Street, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 134th Ave Ne 821 134th Ave Ne, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 124th Ave Ne 12310 Ne 8th St, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Ne 8th St & 120th Ave Ne 120th Avenue Northeast, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station
Bellevue Tc 500 108th Avenue Northeast, Bellevue Visa hela tidtabellen Gå till station

B LINE FAQ

Vilken tid börjar B LINE buss köra?

B LINE buss börjar köra 04:22 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar B LINE buss att gå?

B LINE buss slutar köra 23:42 på Lördag.

Vilken tid ankommer B LINE buss?

När kommer Redmond TC - Overlake TC - Bellevue TC Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Redmond TC - Overlake TC - Bellevue TC Buss som är närmst din plats

Lista över List of B LINE buss Stopps

Ne 83rd St & 161st Ave Ne - Bay 4 • 160th Ave Ne & Ne 85th St • Ne 90th St & 160th Ave Ne • Ne 90th St & 154th Ave Ne • 148th Ave Ne & Ne 87th St • 148th Ave Ne & Ne Redmond Way • 148th Ave Ne & Ne Old Redmond Rd • 148th Ave Ne & Ne 51st St • 148th Ave Ne & Ne 46th St • Ne 40th St & 148th Ave Ne • Ne 40th St & 152nd Ave Ne • 156th Ave Ne & Overlake Transit Center - Bay 7 • Ne 31st St & 156th Ave Ne • Overlake Park & Ride • 156th Ave Ne & Ne 24th St • 156th Ave Ne & Ne 15th St • 156th Ave Ne & Ne 10th St • Ne 8th St & 148th Ave Ne • Ne 8th St & 143rd Ave Ne • Ne 8th St & 140th Ave Ne • Ne 8th St & 134th Ave Ne • Ne 8th St & 124th Ave Ne • Ne 8th St & 120th Ave Ne • Bellevue Tc

Lista över B LINE buss gator

150 161th NE • 8502 160th Ave Ne • 15825 Northeast 90th Way • 15503 Northeast 90th Street • 8747 148th Ave Ne • 7904 147th Ave Ne • 6812 147th Ct Ne • 14777 Ne 50th Pl • 4695 148th Ave Ne • 15592 Ne 36th St • Northeast 31st Street • 152nd Avenue Northeast • 15585 Ne 24th St • 825 156th Ave Ne • 14731 Ne 8th St • 727 143rd Ave Ne • 13902 Northeast 8th Street • 821 134th Ave Ne • 12310 Ne 8th St • 120th Avenue Northeast • 500 108th Avenue Northeast

B LINE buss Schema

B LINE buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 04:22 - 23:44

Måndag 04:22 - 23:44
Tisdag 04:22 - 23:44
Onsdag 04:22 - 23:44
Torsdag 04:22 - 23:44
Fredag 04:22 - 23:44
Lördag 05:45 - 23:42
Söndag 05:47 - 23:44
Moovit är världens #1 transit app
Stöder över 2600 städer i 85+ länder världen över!
Google Play badge AppStore badge

Det första stoppet för B LINE buss är Ne 83rd St & 161st Ave Ne - Bay 4 och sista stoppet är Bellevue Tc. B LINE (Riktning: Bellevue Transit Center Crossroads) kör under vardagar.

Ytterligare information: B LINE har 24 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 38 minuter.

Påväg? Se varför över 250 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig Metro Transit förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Seattle Tacoma Bellevue och hjälper till att hitta närmaste B LINE buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för B LINE buss för att ta med på din resa.

B LINE nära mig

B LINE FAQ

Vilken tid börjar B LINE buss köra?

B LINE buss börjar köra 04:22 på Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag.

Vid vilken tid slutar B LINE buss att gå?

B LINE buss slutar köra 23:42 på Lördag.

Vilken tid ankommer B LINE buss?

När kommer Redmond TC - Overlake TC - Bellevue TC Buss? Klicka här för live ankomsttider och för att se ett fullständigt schema för Redmond TC - Overlake TC - Bellevue TC Buss som är närmst din plats

Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer
Moovit - Din lokala reseapp för Android och iOS
Moovit Realtids Ankomster, Tidsplaner, Kartor & Mer