87N-linja
Kruunuvuorenranta
HSL
HSL 87N bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
87N-bussilla (Kruunuvuorenranta) on 26 pysäkkiä alkaen asemalta Rautatientori ja päättyen asemalle Koirasaaret.
Valitse alta mikä tahansa 87N-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kruunuvuorenranta (26 pysäkkiä)
Rautatientori
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Merihaka
Hanasaari
Suvilahti
Kalasatama (M)
Kulosaari
Tupasaari
Kipparlahti
Laivalahdenportti
Linnanrakentajantie
Kaivolahdenkatu
Tuorinniemi
Itäniitynpolku
Yliskylänkaari
Marunakuja
Kiiltomadonpolku
Koulutanhua
Laajasalon Kirkko
Koirasaarentie
Lauri Mikonpojan Tie
Gunillantie
Haakoninlahdenkatu
Haakoninlahdenpuisto
Koirasaaret
87N UKK
Mihin aikaan 87N bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 87N bussi -pysäkillä klo 00:06 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Mihin aikaan 87N bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 87N bussi -pysäkillä klo 02:06 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Milloin 87N bussi saapuu?
Milloin Kruunuvuorenranta Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kruunuvuorenranta Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 87N (Kruunuvuorenranta) bussi?
Kruunuvuorenranta (Kruunuvuorenranta) bussi-lippu maksaa €2.80–€2.95.
Kulkeeko toimijan HSL linja 87N bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 87N bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 87N bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 87N bussi pysäkki.
87N-bussi -aikataulu
87N bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:06 - 02:06
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:06 - 02:06 | 30 |
ti | 00:06 - 02:06 | 30 |
ke | 00:06 - 02:06 | 30 |
to | 00:06 - 04:36 | 30 |
pe | 00:06 - 02:06 | 30 |
la | 00:06 - 04:36 | 30 |
su | 00:06 - 04:36 | 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 87N (asemalta Rautatientori), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 87N (Kruunuvuorenranta) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
87N -linjan bussi-maksu
HSL 87N (Kruunuvuorenranta) -matkan hinta on välillä €2.80–€2.95. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
87N (HSL)
87N-bussin ensimmäinen pysäkki on Rautatientori ja viimeinen pysäkki on Koirasaaret. 87N (Kruunuvuorenranta) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 87N -linjalla on 26 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 31 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 87N-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 87N-bussi-linjalle.
Linjojen 87N reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 87N (Kruunuvuorenranta) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 87N bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 87N, Helsinki
87N - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 996 - Söderkulla-Box-Spjutsund-Kitö/ Aikataulu
- 52 - Kuninkaantammi-Kannelmäki-Huopalahti-Munkkivuori-Otaniemi/ Aikataulu
- 34 - Munkkivuori-Kaskisaari/ Aikataulu
- 571 - Tikkurila-Ylästö-Myyrmäki/ Aikataulu
- 633N - Rautatientori-Simonkylä-Leinelä-Korso-Ahjo-Keravan asema/ Aikataulu
- 349 - Lepsämänjoki-Hännikäinen-Serena-Kalajärvi-Perusmäki-Nemlahti/ Aikataulu
- 90N - Rautatientori-Länsi-Herttoniemi-Vuosaari (Kallvikintie)/ Aikataulu
- 719B - Länsisalmi-Hakunila/ Aikataulu
- 506 - Myllypuro(M)-Viikki-Kumpula-Pasila-Ruskeasuo/ Aikataulu
- 465 - Kamppi-Kivistö as.-Syväoja(-Nurmijärvi-Rajamäki)/ Aikataulu
- 22B - Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 530 - Matinkylä (M)-Finnoo (M)-Espoon keskus-Myyrmäki/ Aikataulu
- 431N - Elielinaukio-Kuninkaantammi-Vantaanlaakso-Kivistö-Lentoasema/ Aikataulu
- 553 - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 633 - Hakaniemi-Ilola-Korso/ Aikataulu
- 245 - Espoon keskus-Nuuksionpää/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 229 - Leppävaara-Karakallio-Viherlaakso/ Aikataulu
- 231N - Elielinaukio-Leppävaara-Lintuvaara-Vanhakartano/ Aikataulu
- 335 - Askisto-Martinlaakso-Louhela-Myyrmäki-Vapaala-Linnainen/ Aikataulu