Anadolu Hisarı, Beykoz, nerede, Otobüs, Minibüs / Dolmuş veya Vapur ile nasıl gidilir?

Başlangıç
Varış
Ara

Beykoz konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Anadolu Hisarı konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

Güncel hareket ve varış saatleri ile ayrıntılı ve kolay yol tarifi almak için aşağıdaki başlangıç noktalarından birisine tıklayın.

Güncel hareket saatlerini görmek için bir güzergaha tıklayın.

Sorular & Cevaplar

Anadolu Hisarı konumuna gitmek için en yakın duraklar nerede?

  • Anadolu Hisarı konumuna en yakın duraklar:
    • Anadolu Hisari - Beykoz 169 metre uzaklıkta, 3 dk yürüme mesafesi
    • M.Ü. A.Hisari Kamp. 391 metre uzaklıkta, 6 dk yürüme mesafesi
    • M.Ü. A.Hisari Kamp. - Beykoz 397 metre uzaklıkta, 6 dk yürüme mesafesi
    • Küçüksu Kasrı - Üsküdar 520 metre uzaklıkta, 7 dk yürüme mesafesi

Hangi Otobüs hatları Anadolu Hisarı yakınından geçiyor?

Hangi Vapur hatları Anadolu Hisarı yakınından geçiyor?

Şu anki konumundan yol tarifi al
Moovit dünyanın #1 toplu taşıma uygulaması.
Dünya çapında 85'dan fazla ülkede 2600'den fazla şehirde kullanılabilir!
Google Play badge AppStore badge

Beykoz, Türkiye'de hangi toplu taşıma hatları Anadolu Hisarı durağından geçiyor ve yakınında duruyor?

Moovit, Anadolu Hisarı yakınında duran hatların en hızlı rotasını ve en güncel saatlerini bulmanıza yardımcı olur. Moovit, hedefinize en yakın durakları ve istasyonları gösterir. Anadolu Hisarı için en yakın durakların listesine göz atın: Anadolu Hisari - Beykoz; M.Ü. A.Hisari Kamp.; M.Ü. A.Hisari Kamp. - Beykoz; Küçüksu Kasrı - Üsküdar.

Diğer toplu taşıma seçeneklerini görmek ister misiniz? Otobüs, Minibüs / Dolmuş veya Vapur, Anadolu Hisarı adresine gitmek için kullanabileceğiniz olası toplu ulaşım seçenekleridir.Hedefinize yakın bir yerden geçen bu hatlar arasından seçim yapın - Otobüs: 14M, 15KÇ, 15TY; Vapur: ÇENGELKÖY - İSTINYE; Minibüs / Dolmuş: GÖKSU MAHALLESI - TOKATKÖY, HEKIMBAŞI - ÇAVUŞBAŞI.

Ayrıca, Anadolu Hisarı için canlı yol tariflerini bulabilir veya Moovit Uygulamasını indirerek yakınınızdaki en yakın otobüs durağına veya Otobüs, Minibüs / Dolmuş veya Vapur istasyonuna bakabilirsiniz.

Otobüs saatini kontrol etmek için bir otobüs uygulaması veya tren saatine bakmak için bir tren uygulaması yüklemenize gerek yoktur. Moovit, gitmek istediğiniz yere sizi götüren, tüm toplu taşıma araçlarını bir arada sunan ulaşım uygulamasıdır.

Moovit'i deneyin ve Google Play Store ve Apple App Store'un neden en iyi toplu taşıma uygulamalarından biri olarak bizi önerdiğini görün.

Anadolu Hisarı, Beykoz
Anadolu Hisarı, Beykoz Anadolu Hisarı (Güzelce Hisarı olarak da bilinir), İstanbul'un Anadoluhisarı semtinde, Göksu Deresi'nin İstanbul Boğazı'na döküldüğü yerdedir. Anadolu hisarı, 7.000 metrekarelik bir alan üzerine, Boğazın en dar noktası olan 660 metre mesafedeki bölgesine 1395 yılında, Yıldırım Beyazıt tarafından inşa edilmiştir. Cenevizliler, Bizans'la birlik olup Karadeniz'de (Kefe, Sinop ve Amasra'da) koloniler kurmuşlardı. Bu sebeple, Boğaz geçişi Cenevizliler için hayati önem taşımaktaydı. Aynı durum Osmanlılar için de söz konusuydu. Karşı sahilde, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan Rumeli Hisarı ise, 1451-1452 yılları arasında II. Mehmed tarafından, bu yabancı ülkelerin gemilerinin geçişlerini denetim altında tutabilmek amacıyla inşa ettirilmiştir. Fatih Sultan Mehmed, Rumeli Hisarı'nı yaptırırken bu kaleye dış surlar ekletmiştir. Anadolu Hisarı, iç ve dış kale ile bu kalelerin surlarından oluşur. İç kale, dikdörtgen biçimindeki dört katlı bir kuledir. İlk yapıldığında, bir giriş kapısı bulunmadığı için, kuleye iç kale surlarına uzanan bir asma köprüden giriliyordu. Üst katlarına da içerideki ahşap merdivenlerle çıkılıyordu. İç kale surları, dış kalenin kuzeydoğu ve kuzeybatı köşelerini birleştirir. Bu surlar üç metre kalınlığındadır. İç surlarla birleşen dış kale surlarının üzerinde birçok kemer ve surları korumak için yapılmış üç kule bulunur. Asıl kalenin surları doğu-batı yönünde 65 metre; kuzey-güney yönünde 80 metre boyunca uzanır. Surların kalınlığı 2.5 metredir. Dış surlarda topların yerleştirildiği menfezler bulunur. Anadolu Hisarı'nın asıl kalesinde ve iç surlarında, araları harçla doldurulmuş blok taşlar kullanılmıştır. Anadolu Hisarı, İstanbul'un fethinden sonra askeri önemini yitirmiş, çevresi zamanla bir yerleşim bölgesi durumuna gelmiştir. Bugün bazı bölümleri yıkık olan Anadolu Hisarı’nın ortasından yol geçmektedir.
Anadolu Hisarı nerede, toplu taşıma ile nasıl gidilir - Yer hakkında bilgi

Beykoz'da Anadolu Hisarı konumuna en yakın duraklar

Beykoz konumunda Anadolu Hisarı için en yakın Otobüs durakları Beykoz konumunda Anadolu Hisarı için en yakın Minibüs / Dolmuş durakları
Moovit - Android ve iOS için yerel ulaşım uygulamanız
Moovit Canlı Varış Saatleri, Yol Tarifleri, Haritalar & Daha Fazlası