Karacaahmet Mezarlığı, Selimiye, Üsküdar, nerede, Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro veya Tren ile nasıl gidilir?

Başlangıç
Varış
Ara
Karacaahmet Mezarlığı, Selimiye, Üsküdar, İstanbul Görüntüler telif hakkına tabi olabilir. Wiki'de daha detaylı bilgi edinin

Selimiye, Üsküdar konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Karacaahmet Mezarlığı konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

Aşağıdaki toplu taşıma hatlarının Karacaahmet Mezarlığı - yakınından geçen güzergahları var - Otobüs: 12, 15F, 500A; Metro: M4; Minibüs / Dolmuş: KADIKÖY - TAKSIM.

Metro ile Karacaahmet Mezarlığı konumuna nasıl gidilir?

Haritalar, varış saatleri ve güncellenmiş saatler ile adım adım yol tariflerini görmek için Metro güzergahına tıklayın.

Başlangıç Adanalı Şenol Kolcuoğlu 81 dk
Yürü
Metro - M4
Metro - M4
Yürü

Sorular & Cevaplar

Karacaahmet Mezarlığı konumuna gitmek için en yakın duraklar nerede?

Karacaahmet Mezarlığı konumuna en yakın duraklar:

  • Çiçekçi - Üsküdar 250 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesi.
  • Kapiağasi - Üsküdar 292 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesi.
  • Kapıağası - Üsküdar 303 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesi.

Hangi Otobüs hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor?

Bu Otobüs hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor: 12, 15F, 500A.

Hangi Metro hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor?

Bu Metro hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor: M4.

Hangi Minibüs / Dolmuş hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor?

Bu Minibüs / Dolmuş hatları Karacaahmet Mezarlığı yakınından geçiyor: KADIKÖY - TAKSIM.

Karacaahmet Mezarlığı, Selimiye, Üsküdar, İstanbul Görüntüler telif hakkına tabi olabilir. Wiki'de daha detaylı bilgi edinin
Moovit dünyanın #1 toplu taşıma uygulaması.
Dünya çapında 92'dan fazla ülkede 3000'den fazla şehirde kullanılabilir!
Google Play badge AppStore badge

Selimiye, Üsküdar şehrinde Karacaahmet Mezarlığı konumuna Toplu Taşıma

Selimiye, Üsküdar, Türkiye'deki Karacaahmet Mezarlığı adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyor musunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Karacaahmet Mezarlığı adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Karacaahmet Mezarlığı adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

Karacaahmet Mezarlığı için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Çiçekçi - Üsküdar; Kapiağasi - Üsküdar; Kapıağası - Üsküdar.

Karacaahmet Mezarlığı adresine Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro veya Tren ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 12, 15F, 500A; Metro: M4; Minibüs / Dolmuş: KADIKÖY - TAKSIM.

Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Karacaahmet Mezarlığı için yol tarifi alın.

Karacaahmet Mezarlığı adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Selimiye, Üsküdar konumundaki kullanıcılar dahil 460 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

Karacaahmet Mezarlığı, Selimiye, Üsküdar
Karacaahmet Mezarlığı, Selimiye, Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı, Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı büyük mezarlıklarındandır. İstanbul ilinde, Üsküdar ilçesinde yer alır. İstanbul’un en büyük ve aynı zamanda en eski mezarlığıdır. Günümüzde içinde bulunan yollarla ve Karacaahmet Sultan Dergâhı'nın da içinde bulunduğu alanla birlikte yaklaşık 750 dönümlük bir araziyi kaplayan mezarlık; Miskinler, Saraçlar Çeşmesi, Şehitlik, Musallâ ve Duvardibi adlı beş büyük bölgeye ayrılır. Mezarlık kuzeyde Tunusbağı’ndan güneyde İbrahimağa çayırına doğru eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Seyitahmet deresi vadisi mezarlığın en çukur kısmını teşkil eder. Güneyinde İbrahimağa çayırının devamında, Karacaahmet Mezarlığı’ndan ayrı kabul edilen Ayrılık Çeşmesi Mezarlığı yer almaktadır. Birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Karacaahmet Mezarlığı, başta servi olmak üzere çınar, meşe, defne, çitlembik gibi ağaçları ve çeşitli bitkileriyle bir orman görünümündedir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mezarlık içerisinde bulunan 9 adet servi ağacını Anıt Ağaç statüsüne almıştır.Karacaahmet Mezarlığı, 1917, 1940, 1956 ve 1974 tarihlerinde olmak üzere dört defa istimlak edilmiştir. Bu istimlaklerde, özellikle 1974'te Karayolları'nın istimlakı sırasında ciddi şekilde tahrip olmuştur. Anadolu Yakası'nın en büyük yeşil alanlarından olan tarihi mezarlığın daha da fazla tahribata uğramasının önüne geçilmesi amacıyla, İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kararı gereğince Karacaahmet Mezarlığı, 1991 yılında doğal ve tarihi SİT alanı olarak ilan edilmiştir. Bu karara göre, mezarlık alanı, sadece ölü gömülmesi ve buna uygun donatı alanları oluşturulması amacıyla kullanılabilir, ve mezarlık tam doluluğa ulaşıp, aktif mezarlık ömrünü tamamlasa dahi, hiçbir şekilde mezarlık kaldırılamaz, imara açılamaz veya park alanı olarak kullanılamaz. Toplam defin sayısı, geçmişte kayıt tutulmadığı için kesin olarak bilinmemekte ama milyonlarla ifade edilmektedir. Zira, İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü'nün ölü kütüğü kayıtları, ancak 1937 senesinden sonra tutulmaya başlanmıştır.
Karacaahmet Mezarlığı nerede, toplu taşıma ile nasıl gidilir - Yer hakkında bilgi
Görüntüler telif hakkına tabi olabilir. Wiki'de daha detaylı bilgi edinin
Moovit - Android ve iOS için yerel ulaşım uygulamanız
Moovit Uygulamayla Karacaahmet Mezarlığı konumuna ulaşmak daha kolay!