Mrs Macquaries Chair, Sydney, nerede, Otobüs, Tren veya Vapur ile nasıl gidilir?

Başlangıç
Varış
Ara

Sydney konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Mrs Macquaries Chair konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

Güncel hareket ve varış saatleri ile ayrıntılı ve kolay yol tarifi almak için aşağıdaki başlangıç noktalarından birisine tıklayın.

Güncel hareket saatlerini görmek için bir güzergaha tıklayın.

Tren ile Mrs Macquaries Chair konumuna nasıl gidilir?

Haritalar, varış saatleri ve güncellenmiş saatler ile adım adım yol tariflerini görmek için Tren güzergahına tıklayın.

Başlangıç Westfield Burwood, Burwood 51 dk
Tren - T1
Tren - T2
Yürü
Başlangıç Hurricane's Grill & Bar, Bondi Beach 69 dk
Yürü
Tren - T4
Yürü

Sorular & Cevaplar

Mrs Macquaries Chair konumuna gitmek için en yakın duraklar nerede?

  • Mrs Macquaries Chair konumuna en yakın duraklar:
    • Andrew (Boy) Charlton Pool Mrs Macquaries Rd 520 metre uzaklıkta, 7 dk yürüme mesafesi

Hangi Tren hatları Mrs Macquaries Chair yakınından geçiyor?

Hangi Otobüs hatları Mrs Macquaries Chair yakınından geçiyor?

Hangi Vapur hatları Mrs Macquaries Chair yakınından geçiyor?

Şu anki konumundan yol tarifi al
Moovit dünyanın #1 toplu taşıma uygulaması.
Dünya çapında 86'dan fazla ülkede 2700'den fazla şehirde kullanılabilir!
Google Play badge AppStore badge
Bu rozeti web sitene ekle. HTML'i kopyalamak için tıklayın

Sydney, Avustralya'de Mrs Macquaries Chair adresine yol tarifi mi arıyorsunuz?

Moovit ile Mrs Macquaries Chair konumuna gitmek artık daha kolay. Moovit Mobil Uyuglaması veya Moovit Web App'i kullanarak en yakın durağı bulun ve yol tarifi alın.

Otobüs, Tren veya Vapur, hedefinize ulaşmak için kullanabileceğiniz toplu taşıma alternatifleridir. Aşağıdaki toplu taşıma hatları Mrs Macquaries Chair yakınından geçiyorlar - Tren: T2, T4; Otobüs: 200, 263, 303, 380, X77; Vapur: F1.

Gideceğiniz yere yakın bir durak mı arıyorsunuz? Bu alternatifleri deneyin: Andrew (Boy) Charlton Pool Mrs Macquaries Rd.

Otobüs saatini kontrol etmek için belirli bir otobüs uygulaması kullanıyor musunuz? Ve metro için farklı bir metro uygulaması? Moovit ile tüm toplu taşıma seçeneklerinizi kullanımı kolay ve ücretsiz tek bir uygulamada sunuyoruz.

Moovit, en güncel saatlerle Mrs Macquaries Chair için en hızlı yol tariflerini bulmanıza yardımcı olur. Canlı adım adım yol tarifleri, gerçek zamanlı saat tahminleri ve hangi aracın sizi en kısa sürede Mrs Macquaries Chair adresine götüreceğini öğrenmek için için uygulamayı indirin. Google Play Store ve Apple App Store'un neden en iyi toplu taşıma uygulamalarından biri olarak bizi önerdiğini görmek için Moovit'i indirin.

Mrs Macquaries Chair, Sydney
Mrs Macquaries Chair, Sydney Mrs Macquarie's Chair (also known as Lady Macquarie's Chair) is an exposed sandstone rock cut into the shape of a bench, on a peninsula in Sydney Harbour, hand carved by convicts from sandstone in 1810 for Governor Macquarie's wife Elizabeth. The peninsula itself is named Mrs Macquarie's Point, and is part of The Domain, near the Royal Botanic Gardens. Mrs Macquarie was the wife of Major-General Lachlan Macquarie, Governor of New South Wales from 1810 to 1821. Folklore has it that she used to sit on the rock and watch for ships from Great Britain sailing into the harbour. She was known to visit the area and sit enjoying the panoramic views of the harbour. Above the chair is a stone inscription referring to Mrs Macquarie's Road. That road was built between 1813 and 1818, and ran from the original Government House (now the Museum of Sydney) to Mrs Macquarie's Point. It was built on the instruction of Governor Macquarie for the benefit of his wife. There is no remaining evidence of the original road, other than a culvert over which the road ran—the Macquarie Culvert. The stone inscription reads as follows. Be it thus Recorded that the Road Round the inside of the Government Domain Called Mrs. Macquarie's Road So named by the Governor on account of her having Originally Planned it Measuring 3 Miles, and 377 Yards Was finally Completed on the 13th Day ofJune 1816 The peninsula sits between the Garden Island peninsula to the east and Bennelong Point (where the Sydney Opera House resides) to the west. The chair itself faces north-east towards Fort Denison and the Pacific Ocean. The area around it on Mrs Macquarie's Point is a popular lookout position for the view to the north-west of the Sydney Opera House and Sydney Harbour Bridge.
Mrs Macquaries Chair nerede, toplu taşıma ile nasıl gidilir - Yer hakkında bilgi
Moovit - Android ve iOS için yerel ulaşım uygulamanız
Moovit Canlı Varış Saatleri, Yol Tarifleri, Haritalar & Daha Fazlası