Günlük yürüme mesafesi

İnsanlar her gün en çok hangi şehirde yürüyorlar? İnsanlar en az hangi şehirde yürüyorlar? Merak ettik ve bu nedenle dünya çapında 930 milyondan fazla toplu taşıma kullanıcısının gidip gelme alışkanlıklarını ve kullanım verilerini analiz etmeye karar verdik ve Moovit Toplu Taşıma İndeksi'ni hazırladık. Aşağıda, dünya genelindeki şehirlerde insanların yürüdüğü ortalama mesafeyi ve kaç kişinin ev veya iş gibi belirli bir hedefe ulaşmak için her gün 1 km'den fazla yürüdüğünü bulacaksınız.

Kısa Bilgi #5: Porto, Braga and Vila Real Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Porto, Braga and Vila Real şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.68 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 21% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Caxias do Sul and Serra Gaucha Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Caxias do Sul and Serra Gaucha şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.76 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 23% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Cali Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Cali şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.64 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 18% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Santiago Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Santiago şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.67 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 19% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Singapore Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Singapore şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.60 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 15% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Bucaramanga Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Bucaramanga şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.74 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 22% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: İzmir - Aydın Yürüme Mesafesi İstatistikleri

İzmir - Aydın şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.80 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 27% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Singapore Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Singapore şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.60 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 15% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Porto Alegre Region Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Porto Alegre Region şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 1.02 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 39% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #5: Tenerife Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Tenerife şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.87 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 30% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Dünyadaki farklı şehirlerde insanlar her yolculukta ne kadar yürürler
İnsanların genellikle tek yönde, örneğin işten eve veya evden işe yürüdüğü ortalama mesafe.

Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai / Abu Dhabi 1.01 km
Her şehirde kaç kişi ulaşım için 1 km'den fazla yürür?
Her gün tek yönde belirli bir yere gitmek için, örneğin işten eve - evden işe, 1 kmden fazla yürüyenlerin yüzdesi

Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai / Abu Dhabi 39%

Endonezya

Jakarta 42%

İrlanda

Ireland 31%

İsrail

Israel 21%

Kosta Rika

San José 29%

Moovit Toplu Taşıma İndeksi - Tüm dünya şehirleri için ulaşım verilerini ve toplu taşıma kullanım şekillerini keşfet

Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai / Abu Dhabi

Çin

Hong Kong

Ekvator

Cuenca Guayaquil

Endonezya

Jakarta

İrlanda

Ireland

İsrail

Israel

Kosta Rika

San José

Malezya

Kuala Lumpur

Peru

Lima

Singapur

Singapore

Tayland

Bangkok

Uruguay

Montevideo

Yunanistan

Athens Thessaloniki
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. Feel free to use the information found on this website as long as you credit ''Moovit'' and include a link to this page.