Jak do Daliborka v Praha 1 Autobus, Metro nebo Vlak

Začátek
Konec
Hledání
Daliborka, Praha 1, Praha Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii

Pokyny do Daliborka Praha 1 pomocí veřejné dopravy

Následující tranzitní linky mají trasy, které procházejí poblíž Daliborka - Metro: A; Vlak: R24, R45; Autobus: 180, 207.

Jak se dostat do Daliborka pomocí Autobus

Klikněte na Autobus cestu a podívejte se na pokyny krok za krokem s mapou, časy příjezdu linky a s aktualizovanými jízdními řády.

Z Roztyly, Praha 11 65 min
Autobus - 135135
Autobus - 207207
Chůze
Z Pasová kontrola, Praha 6 59 min
Autobus - 119119
Autobus - 191191
Autobus - 180180
Chůze
Z Ořech, Praha - Západ 71 min
Autobus - 352352
Autobus - 174174
Autobus - 180180
Chůze
Z Brechtova (bus), Praha 11 83 min
Autobus - 170170
Autobus - 135135
Autobus - 207207
Chůze
Z Fashion Arena Outlet Center, Praha-Štěrboholy 73 min
Chůze
Autobus - 183183
Autobus - 136136
Autobus - 207207
Chůze

Jak se dostat do Daliborka pomocí Metro

Klikněte na Metro cestu a podívejte se na pokyny krok za krokem s mapou, časy příjezdu linky a s aktualizovanými jízdními řády.

Z Roztyly, Praha 11 36 min
Metro - C
Metro - C
Metro - A
Metro - A
Chůze
Z Ořech, Praha - Západ 83 min
Chůze
Metro - B
Metro - B
Metro - A
Metro - A
Chůze
Z Brechtova (bus), Praha 11 53 min
Chůze
Metro - C
Metro - C
Metro - A
Metro - A
Chůze
Z Fashion Arena Outlet Center, Praha-Štěrboholy 61 min
Chůze
Metro - A
Metro - A
Chůze

Jak se dostat do Daliborka pomocí Vlak

Klikněte na Vlak cestu a podívejte se na pokyny krok za krokem s mapou, časy příjezdu linky a s aktualizovanými jízdními řády.

Z Ořech, Praha - Západ 91 min
Chůze
Vlak - S6S6
Vlak - S65S65
Vlak - R45R45
Chůze
Z Brechtova (bus), Praha 11 147 min
Chůze
Vlak - S9S9
Vlak - S65S65
Vlak - R24R24
Chůze

Otázky a odpovědi

Jaké stanice jsou nejblíže Daliborka?

Nejbližší stanice u Daliborka jsou:

  • Malostranská je 591 metrů daleko, 9 min pěšky.
  • Chotkovy Sady (B) je 803 metrů daleko, 12 min pěšky.
  • Chotkovy Sady (A) je 826 metrů daleko, 12 min pěšky.

Která Metro zastávka linky blízko Daliborka?

Tyto Metro zastávky blízko linky Daliborka: A.

Která Vlak zastávka linky blízko Daliborka?

Tyto Vlak zastávky blízko linky Daliborka: R24, R45.

Která Autobus zastávka linky blízko Daliborka?

Tyto Autobus zastávky blízko linky Daliborka: 180, 207.

Daliborka, Praha 1, Praha Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii
Moovit je nejlepší aplikace pro hromadnou dopravu na světě.
Podpora přes 2800 měst v 92+ městech po celém světě!
Google Play badge AppStore badge

Veřejná doprava do Daliborka v Praha 1

Přemýšlíte, jak se dostat do Daliborka v Praha 1, Česká republika? Moovit vám pomůže najít nejlepší cestu k Daliborka s pokyny krok po kroku od nejbližší stanice hromadné dopravy.

Moovit poskytuje mapy zdarma a živé pokyny, které vám pomohou navigovat se městem. Podívejte se na jízdní řády, cesty, plány a zjistěte, jak dlouho to trvá se v reálném čase dostat k Daliborka.

Hledáte nejbližší zastávku nebo stanici do Daliborka? Mrkněte se na tento seznam zastávek, které jsou nejblíže vašemu cíli: Malostranská; Chotkovy Sady (B); Chotkovy Sady (A).

K Daliborka se můžete dostat Autobus, Metro nebo Vlak. Toto jsou linky a cesty, které mají zastávky v okolí - Metro: A; Vlak: R24, R45; Autobus: 180, 207.

Chcete se podívat, jestli vás k cíli nedostane nějaká cesta dřív? Moovit vám pomůže najít alternativní cesty nebo časy. Získejte jednoduše pokyny a směr od a do Daliborka z aplikace Moovit nebo webové stránky.

Děláme jízdu do Daliborka jednoduchou, proto více než 460 milionů uživatelů, včetně uživatelů v Praha 1, věří Moovitu jako nejlepší aplikaci hromadné dopravy. Nemusíte stahovat jednotlivé aplikace pro autobus a vlak, Moovit je aplikace, která má vše, a která vám pomůže najít ty nejlepší časy autobusů a vlaků.

Daliborka, Praha 1
Daliborka, Praha 1 Daliborka je válcová pevnostní věž postavená v roce 1496 za vlády Vladislava Jagellonského stavitelem Benediktem Riedem. Je pojmenovaná podle prvního vězně drženého v jejím žaláři, Dalibora z Kozojed. S ním spojené pověsti a také opera Bedřicha Smetany Dalibor přispěly k tomu, že je Daliborka nejznámější z trojice válcových, pozdně gotických věží severního opevnění Pražského hradu. Kruhová stavba Daliborky byla dokončena roku 1496. Na východní straně věže je zasazen štít s monogramem W – Wladislaus s korunou a letopočtem, který jako pečeť dotvrzuje rok, kdy věž začala plnit svou funkci žaláře. Původní budova byla o dvě patra vyšší než dnes, horní část věže však vyhořela a nebyla již nikdy do původní výše dobudována. Tloušťka zdi, která dosahuje dvou metrů, předurčila Daliborku k tomu, aby se stala obávaným a doslova nedobytným vězením. Žalář byl vlastně dvoupatrový, vězni byli vsazeni buď do patra o průměru sedmi metrů, do prostory, která byla rozdělena přepážkami na jednotlivé cely, anebo byli spuštěni do spodní části věže, do tak zvaného džbánu, vyhloubeného šest metrů pod podlahou. Daliborka stojí na konci Zlaté uličky a byla součástí ji lemujícího opevnění Pražského hradu. Sloužila také jako vězení. Prvním vězněm byl Dalibor z Kozojed, podle nějž je věž pojmenována. Dalším ze známých vězňů byl mecenáš věd a umění, hrabě František Antonín Sporck, který zde byl vězněn po dobu patnácti týdnů a to pro neplacení dluhů. Z vězení ho osvobodil až zásah Karla VI. Věž byla již roku 1547 – po stavovském odboji – obsazena uvězněnými pražskými měšťany a v době pobělohorské se Daliborka stala těžkým vězením pro účastníky revolty. Dle zprávy o archeologickém průzkumu věže byly v kanále ústícím do Jeleního příkopu nalezeny zbytky lidské kostry. Vězeň na úzké cestě zahynul dříve, než se dostal k ústí. Na odstranění posledních třiceti centimetrů hlíny, která ho dělila od svobody mu nestačily síly. Roku 1781 Daliborka vyhořela a při opravách o rok později byla snížena o jedno patro. Jako vězení už nesloužila a v roce 1883 byla zpřístupněna veřejnosti.
Jak do Daliborka hromadnou dopravou - O místě
Obrázek může podléhat autorským právům. Více informací naleznete na Wikipedii

Nejbližší zastávky do Daliborka v Praha 1

Moovit - Vaše aplikace pro hromadnou dopravu na Android a iOS
Moovit Snadnější cesta do Daliborka pomocí aplikace!