Fortsæt til primært indhold
Bus - 10

10

Citybus

Citybus

10 bus Køreplan

10 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 11:00 - 16:30

Dag Kørselstider
mandag 11:00 - 16:30
tirsdag 11:00 - 16:30
onsdag 11:00 - 16:30
torsdag 11:00 - 16:30
fredag 11:00 - 16:30
lørdag 11:00 - 15:30
søndag 11:00 - 16:30
Vis den fulde rejseplan

10 bus Rutekort

10 bus Linjekort

10 bus Ruteplan og stoppesteder

10 bus (retning: Citybus) har 10 stoppesteder med afgang fra Obc Syd Plads B (Odense Kommune) og endestation Obc Syd Plads B (Odense Kommune).

10 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 11:00 og stopper kl. 16:30. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 10 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Citybus (10 stop)

Se PDF: 10 køreplan, stoppesteder og kort

10 OSS

  • Hvad tid begynder 10 busat køre?

    Service på bus 10 begynder kl. 11:00 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 10 bus op med at køre?

    Service på bus 10 stopper kl. 15:30 på lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 10 bus?

    Hvornår ankommer Bus Citybus linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Citybus linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 10 bus stoppesteder

Obc Syd Plads B (Odense Kommune) • Slottet / Nørregade (Odense Kommune) • Fisketorvet • Klingenberg • Klaregade • Filosofgangen • Søndergade • Grønnegade • Odense Teater • Obc Syd Plads B (Odense Kommune)

10 bus Køreplan

10 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 11:00 - 16:30

Dag Kørselstider
mandag 11:00 - 16:30
tirsdag 11:00 - 16:30
onsdag 11:00 - 16:30
torsdag 11:00 - 16:30
fredag 11:00 - 16:30
lørdag 11:00 - 15:30
søndag 11:00 - 16:30

Servicealarmer for Citybus Bus

For service alarmer for Citybus bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

10 (Citybus)

Det første stop på 10 bus ruten er Obc Syd Plads B (Odense Kommune), og det sidste stop er Obc Syd Plads B (Odense Kommune). 10 (retning: Citybus) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 10 har 10 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 28 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Citybus foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 10 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 10 busfor at komme på.

10 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 10 med appen!