Fortsæt til primært indhold
Bus - 116

116

Høje Taastrup St.

Movia

116 bus Køreplan

116 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:20 - 23:20

Dag Kørselstider
mandag 05:20 - 23:20
tirsdag 05:20 - 23:20
onsdag 05:20 - 23:20
torsdag 05:20 - 23:20
fredag 05:20 - 23:20
lørdag 07:20 - 23:20
søndag 08:20 - 23:20
Vis den fulde rejseplan

116 bus Rutekort

116 bus Linjekort

116 bus Ruteplan og stoppesteder

116 bus (retning: Høje Taastrup St.) har 50 stoppesteder med afgang fra Høje Taastrup St. og endestation Høje Taastrup St..

116 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:20 og stopper kl. 23:20. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 116 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Høje Taastrup St. (50 stop)

Se PDF: 116 køreplan, stoppesteder og kort

116 OSS

  • Hvad tid begynder 116 busat køre?

    Service på bus 116 begynder kl. 05:20 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 116 bus op med at køre?

    Service på bus 116 stopper kl. 23:20 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 116 bus?

    Hvornår ankommer Bus Høje Taastrup St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Høje Taastrup St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 116 bus stoppesteder

Høje Taastrup St. • Frøbjerget (Frøgård Allé) • Sankt Pauls Skole (Frøgård Allé) • Frøhaven (Frøgård Allé) • Potentilvej (Frøgård Allé) • Brunellevej (Frøgård Allé) • Høje Taastrup Kirkesti (Frøgård Allé) • Lilleager (Charlotteager) • Baldersstien (Charlotteager) • Baldersbo (Charlotteager) • Storager (Hovedgaden) • Hedehusene Skole (Hovedgaden) • Kallerupvej (Hovedgaden) • Hedehusene St. • Hulkærvej (Vesterkøb) • Hedekæret (Hedetoften) • Skelvej (Hedevej) • Holbækmotorvejen (Hedevej) • Magnoliavej (Sønderled) • Terningens Kvarter (Sønderled) • Terningens Kvarter Syd (Sønderled) • Magnoliavej (Sønderled) • Bavneåsen (Sønderled) • Hovmarken (Østerled) • Birkevang (Nørreled) • Bøgevang (Nørreled) • Fløng Soderupvej (Vendesløjfen) • Soderup (Vadsbyvej) • Vadsby (Vadsbyvej) • Vadsbystræde (Vadsby Bygade) • Ågesholmsvej (Vadsby Bygade) • Tostholmvej (Ågeholmsvej) • Industribakken (Midtervej) • Sengeløsehallen (Spangåvej) • Sengeløse Skole (Spangåvej) • Sognevangen (Landsbygaden) • Sengeløse Plejehjem (Landsbygaden) • Landsbygaden (Ole Rømers Vej) • Ole Rømers Vej 7-9 (Ole Rømers Vej) • Vridsløsemagle (Ole Rømers Vej) • Ole Rømers Høj (Ole Rømers Vej) • Kroppedal (Ole Rømers Vej) • Agrovej (Snubbekorsvej) • Ved Rideskolen (Snubbekorsvej) • Tvillingegårdsvej (Snubbekorsvej) • Helgeshøj Allé (Hveen Boulevard) • Saven (Gadehavegårdsvej) • Leen (Gadehavegårdsvej) • Gadehaveskolen (Høje Taastrup Boulevard) • Høje Taastrup St.

116 bus Køreplan

116 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:20 - 23:20

Dag Kørselstider
mandag 05:20 - 23:20
tirsdag 05:20 - 23:20
onsdag 05:20 - 23:20
torsdag 05:20 - 23:20
fredag 05:20 - 23:20
lørdag 07:20 - 23:20
søndag 08:20 - 23:20

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

116 (Movia)

Det første stop på 116 bus ruten er Høje Taastrup St., og det sidste stop er Høje Taastrup St.. 116 (retning: Høje Taastrup St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 116 har 50 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 56 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 116 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 116 busfor at komme på.

116 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 116 med appen!