Fortsæt til primært indhold
Bus - 12

12

Islev Viemosevej - Svanemøllen St.

Movia

12 bus Køreplan

12 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:23 - 23:23

DagKørselstider
mandag00:23 - 23:23
tirsdag00:23 - 23:23
onsdag00:23 - 23:23
torsdag00:23 - 23:23
fredag00:23 - 23:23
lørdag00:23 - 23:23
søndag00:23 - 23:23
Vis den fulde rejseplan

12 bus Rutekort

12 bus Linjekort

12 bus Ruteplan og stoppesteder

12 bus (retning: Islev Viemosevej) har 34 stoppesteder med afgang fra Svanemøllen St. Sløjfen (Svanemøllen St.) og endestation Islev Viemosevej (Viemosevej).

12 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:23 og stopper kl. 23:23. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 12 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Islev Viemosevej (34 stop)

Se PDF: 12 køreplan, stoppesteder og kort

12 OSS

  • Hvad tid begynder 12 busat køre?

    Service på bus 12 begynder kl. 00:23 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 12 bus op med at køre?

    Service på bus 12 stopper kl. 23:23 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 12 bus?

    Hvornår ankommer Bus Islev Viemosevej - Svanemøllen St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Islev Viemosevej - Svanemøllen St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 12 bus stoppesteder

Svanemøllen St. Sløjfen (Svanemøllen St.) • Østerbrogade (Kildevældsgade) • Thomas Laubs Gade (Kildevældsgade) • Kildevældsparken (Vennemindevej) • Nygårdsvej (Vennemindevej) • Skt. Kjelds Plads (Nygårdsvej) • Lyngbyvej (Haraldsgade) • Lersø Parkallé (Haraldsgade) • Aldersrogade (Haraldsgade) • Rovsingsgade (Tagensvej) • Bispebjerg St. (Tagensvej) • Nørrebro Bycenter (Lygten) • Nørrebro St. (Nordre Fasanvej) • Hillerødgade (Nordre Fasanvej) • Nordre Fasanvej (Borups Allé) • Fuglebakken St. • Borups Allé (Hillerødgade) • Æblevej (Hillerødgade) • Godthåbsvej (Hulgårdsvej) • Rebildvej (Sallingvej) • Åbakkevej (Sallingvej) • Bellahøjvej (Jyllingevej) • Jernbane Allé (Jyllingevej) • Jyllingevej (Ålekistevej) • Kirkebjerg Allé (Ålekistevej) • Husumvej (Slotsherrensvej) • Islev St. (Slotsherrensvej) • Slotsherrens Have (Slotsherrensvej) • Rødovrevej (Slotsherrensvej) • Tårnvej (Slotsherrensvej) • Slotsherrensvej (Sommerfuglevej) • Islev Torv (Viemosevej) • Koldbyvej (Viemosevej) • Islev Viemosevej (Viemosevej)

Liste over gader under 12 bus

Østerbrogade 244 • Kildevældsgade 8 • Kildevældsgade 60 • Vennemindevej 63 • Vennemindevej 41 • Sankt Kjelds Plads 8 • Haraldsgade 110 • Studsgaardsgade 1 • Haraldsgade 52 • Tagensvej 129 • Tagensvej 143 • Lygten 2M • Nordre Fasanvej • Nordre Fasanvej 215 • Borups Alle 128 • Borups Alle 156 • Hillerødgade 112 • Hillerødgade 184 • Hulgårdsvej • Sallingvej 20 • Sallingvej 64 • Jyllingevej 11 • Jyllingevej 59 • Ålekistevej • Ålekistevej 214 • Slotsherrensvej 81 • Stenløsevej 1 • Slotsherrensvej 222 • Rødovrevej 405 • Slotsherrensvej • Sommerfuglevej 35 • Islevbrovej 22B • Viemosevej 15B • Viemosevej 32

12 bus Køreplan

12 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 00:23 - 23:23

DagKørselstider
mandag00:23 - 23:23
tirsdag00:23 - 23:23
onsdag00:23 - 23:23
torsdag00:23 - 23:23
fredag00:23 - 23:23
lørdag00:23 - 23:23
søndag00:23 - 23:23

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google PlayDownload on the App Store

12 (Movia)

Det første stop på 12 bus ruten er Svanemøllen St. Sløjfen (Svanemøllen St.), og det sidste stop er Islev Viemosevej (Viemosevej). 12 (retning: Islev Viemosevej) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 12 har 34 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 38 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 12 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 12 busfor at komme på.

12 i nærheden af mig

12 OSS

  • Hvad tid begynder 12 busat køre?

    Service på bus 12 begynder kl. 00:23 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 12 bus op med at køre?

    Service på bus 12 stopper kl. 23:23 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 12 bus?

    Hvornår ankommer Bus Islev Viemosevej - Svanemøllen St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Islev Viemosevej - Svanemøllen St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer
Lettere at få oplysninger om linje 12 med appen!