Fortsæt til primært indhold
Bus - 123

123

Glostrup St. (Banegårdspladsen) - Roskilde St. (Stationscentret)

Movia

123 bus Køreplan

123 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 04:30 - 23:30

Dag Kørselstider
mandag 04:30 - 23:30
tirsdag 04:30 - 23:30
onsdag 04:30 - 23:30
torsdag 04:30 - 23:30
fredag 04:30 - 23:30
lørdag 04:30 - 23:30
søndag 04:30 - 23:30
Vis den fulde rejseplan

123 bus Rutekort

123 bus Linjekort

123 bus Ruteplan og stoppesteder

123 bus (retning: Glostrup St.) har 44 stoppesteder med afgang fra Roskilde St. (Stationscentret) og endestation Glostrup St. (Banegårdspladsen).

123 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 04:30 og stopper kl. 23:30. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 123 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Glostrup St. (44 stop)

Se PDF: 123 køreplan, stoppesteder og kort

123 OSS

  • Hvad tid begynder 123 busat køre?

    Service på bus 123 begynder kl. 04:30 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 123 bus op med at køre?

    Service på bus 123 stopper kl. 23:30 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 123 bus?

    Hvornår ankommer Bus Glostrup St. (Banegårdspladsen) - Roskilde St. (Stationscentret) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Glostrup St. (Banegårdspladsen) - Roskilde St. (Stationscentret) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 123 bus stoppesteder

Roskilde St. (Stationscentret) • Roskilde St. (Jernbanegade) • Ro's Torv (Københavnsvej) • Hedevænget (Københavnsvej) • Hedeboparken (Københavnsvej) • Roskilde Postcenter (Københavnsvej) • Navervej (Københavnsvej) • Undervisningscenter (Københavnsvej) • Marbjergvej (Københavnsvej) • Lykkegårdsvej (Københavnsvej) • Hedelandsvej (Hovedgaden) • Rockwools Kontor (Hovedgaden) • Rockwools Fabrik (Hovedgaden) • Hedelykken (Hovedgaden) • Brandhøjgårdsvej (Hovedgaden) • Hedehusene St. • Hedehusene Skole (Hovedgaden) • Storager (Hovedgaden) • Topager (Roskildevej) • Baldersbuen (Roskildevej) • Høje Taastrup Gade (Roskildevej) • Gregersensvej (Roskildevej) • Høje Taastrup Rådhus (Hallands Boulevard) • Høje Taastrup St. • City 2 (Bornholms Allé) • Kuldyssen (Høje Taastrup Vej) • Espens Vænge (Høje Taastrup Vej) • Gasværksvej/Vesterparken (Vesterparken) • Fredensvej (Vesterparken) • Taastrup St. • Taastrup Nykirke (Taastrup Hovedgade) • Klovtoftekrydset (Taastrup Hovedgade) • Store Vejleå (Roskildevej) • Vridsløsestræde (Roskildevej) • Vridsløsevej (Roskildevej) • Herstedlund Skole (Roskildevej) • Albertslundvej (Roskildevej) • Rønne Alle (Roskildevej) • Roholmsvej (Roskildevej) • Herstedøstervej (Hovedvejen) • Sportsvej (Hovedvejen) • Nordre Ringvej (Hovedvejen) • Skolevej (Hovedvejen) • Glostrup St. (Banegårdspladsen)

Liste over gader under 123 bus

Stationscentret • Jernbanegade 1A • Københavnsvej 35 • Københavnsvej 67B • Københavnsvej 95 • Københavnsvej • Københavnsvej 205 • Københavnsvej 264 • Hovedgaden 576 • Hedelykken 1 • Hovedgaden 530 • Hovedgaden • Hovedgaden 375A • Hørager 24 • Roskildevej 335 • Høje Taastrup Boulevard • Struergade 24 • Kuldyssen 2 • Høje Taastrup Vej 22 • Pile Alle 8 • Vesterparken 6 • Vesterparken 2 • Taastrup Hovedgade 26G • Taastrup Hovedgade 6B • Roskildevej • Roskildevej 247 • Roskildevej 213 • Nyvej 1 • Roskildevej 112 • Roskildevej 78 • Roskildevej 18B • Herstedøstervej • Vestergårdsvej 41 • Hovedvejen 125 • Hovedvejen 134 • Sydvestvej 6

123 bus Køreplan

123 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 04:30 - 23:30

Dag Kørselstider
mandag 04:30 - 23:30
tirsdag 04:30 - 23:30
onsdag 04:30 - 23:30
torsdag 04:30 - 23:30
fredag 04:30 - 23:30
lørdag 04:30 - 23:30
søndag 04:30 - 23:30

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

123 (Movia)

Det første stop på 123 bus ruten er Roskilde St. (Stationscentret), og det sidste stop er Glostrup St. (Banegårdspladsen). 123 (retning: Glostrup St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 123 har 44 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 54 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 123 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 123 busfor at komme på.

123 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 123 med appen!