16 linje
Ølst/Ølstvadbrovej (Randers Kom) - Randers Busterminal
Midttrafik
Midttrafik 16 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
16 bus (Randers Busterminal) er en ringlinje med 53 stoppesteder, der afgår fra Randers Busterminal.
Vælg hvilken som helst af 16 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Randers Busterminal (53 stop)
Randers Busterminal
Århusvej/Grenåvej (Randers Kom)
Århusvej/Bøsbrovej (Randers Kom)
Århusvej/Hans Bojes Allé (Randers Kom)
Århusvej/Elmevej (Randers Kom)
Kristrup Stadion/Århusvej (Randers Kom)
Kildevej/Vorup Kirkevej (Randers Kom)
Sæbyvej/Vorup Kirkevej (Randers Kom)
Søndermarksskolen/Skanderborggade (Randers Kom)
Dammen/Skanderborggade (Randers Kom)
Valdhornvej/Søndermarksvej (Randers Kom)
Guitarvej/Søndermarksvej (Randers Kom)
Søndermarksvej/Bøsbrovej (Randers Kom)
Frederikdalsvej/Hammelvej (Randers Kom)
Ulvehøjhallen (Randers Kom)
Haslund/Egevej (Randers Kom)
Haslund/Lerbakken (Randers Kom)
Haslund/Lunden (Randers Kom)
Haslund/Hammelsvej (Randers Kom)
Værum (Randers Kom)
Slædekær (Randers Kom)
Sønder Borup/Karlsbergvej (Randers Kom)
Draget/Karlsbergvej (Randers Kom)
Askildrup/Bøgelundsvej (Randers Kom)
Askildrup/Askildrupvej (Randers Kom)
Ølst/Karlsbergvej (Randers Kom)
Ølst/Ølstvadbrovej (Randers Kom)
Ølstvadbrovej/Rud Kirkevej (Randers Kom)
Designhøjskolen/Brusgård (Randers Kom)
Ølstvadbrovej/Rud Kirkevej (Randers Kom)
Damkær (Randers Kom)
Metervej (Randers Kom)
Sønder Borup/Karlsbergvej (Randers Kom)
Danich Crownvej (Randers Kom)
Engelsholmvej/Tulipvej (Randers Kom)
Engelsholmvej Midt (Randers Kom)
Engelsholmvej 17 (Randers Kom)
Engelsholmvej/Hadstenvej (Randers Kom)
Tåsingevej (Randers Kom)
Langelandsvej/Frederiksdalvej (Randers Kom)
Frederiksdalvej Midt (Randers Kom)
Alsvej Nordøst (Randers Kom)
Endelavevej/Alsvej (Randers Kom)
Frederiksdalvej/Alsvej (Randers Kom)
Frederikdalsvej/Hammelvej (Randers Kom)
Hammelvej/Stålvej (Randers Kom)
Århusvej/Ribevej (Randers Kom)
Århusvej/Vennelystvej (Randers Kom)
Århusvej/Elmevej (Randers Kom)
Århusvej/Hans Bojes Allé (Randers Kom)
Århusvej/Bøsbrovej (Randers Kom)
Århusvej/Grenåvej (Randers Kom)
Randers Busterminal
16 OSS
Hvad tid begynder 16 busat køre?
Service på bus 16 begynder kl. 13:12 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tider holder 16 bus op med at køre?
Service på bus 16 stopper kl. 16:12 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 16 bus?
Hvornår ankommer Bus Ølst/Ølstvadbrovej (Randers Kom) - Randers Busterminal linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Ølst/Ølstvadbrovej (Randers Kom) - Randers Busterminal linje, der er tættest på din placering.
Kører Midttrafiks 16 bus linje Kristi Himmelfartsdag, Pinsedag and 2. Pinsedag?
16 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag, Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 16 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 16 bus stop.
16 bus Køreplan
16 bus rute går om mandag, tirsdag, onsdag, fredag. Normale driftstider: 13:12 - 16:12
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 13:12 - 16:12 | 60 |
tir | 13:12 - 16:12 | 60 |
ons | 13:12 - 16:12 | 60 |
tor | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
fre | 13:12 - 16:12 | 60 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Midttrafik bus
Se alle opdateringer på 16 (fra Randers Busterminal), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 16 (Randers Busterminal) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Midttrafik nu.
16 linje bus billetpris
Midttrafik 16 (Randers Busterminal) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Midttrafik, tjek Moovit-appen eller Midttrafiks officielle hjemmeside.
16 (Midttrafik)
Det første stop på 16 bus ruten er Randers Busterminal, og det sidste stop er Randers Busterminal. 16 (Randers Busterminal) går mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Yderligere oplysninger: 16 har 53 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 80 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 16 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 16 busfor at komme på.
Linje 16 Bus sporing i realtid
Spor linje 16 (Randers Busterminal) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 16 bus eller en live Midttrafik bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Midttrafik eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Midttrafik og enhver bus, inklusive linje 16, i Danmark
16 - AAlternative ruter
Midttrafik linjer i Danmark
- 10 - Horsens Trafikterminal - Horsens Trafikterminal/ Tidsplan
- 7 - Herning Station - Herning Station/ Tidsplan
- 202 - Østergade/Hovedgårdsvej (Horsens Kom) - Horsens Trafikterminal
- 10 - Silkeborg Trafikterminal - Silkeborg Trafikterminal/ Tidsplan
- 24 - Lemvig St. (Lemvig Kom) - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 590 - Tarm Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom) - Horne Skole (Varde)/ Tidsplan
- 912X - Billund Lufthavn / Billund Airport - Aarhus Rutebilstation/ Tidsplan
- 441 - Skive Trafikterminal - Hjerk (Skive kom)/ Tidsplan
- 141 - Haderup Rtb. (Herning Kom) - Aulum Station (Herning Kom)/ Tidsplan
- 100 - Hornslet/Borupvej (Syddjurs Kom) - Odder Busterminal/ Tidsplan
- 101 - Herning Station - Herning Station/ Tidsplan
- 8300 - Gylling Skole (Odder Kom) - Odder Busterminal/ Tidsplan
- 411 - Skivehallen (Skive kom) - Virksund (Skive kom)/ Tidsplan
- 6 - Tvis Gl. St (Holstebro Kom) - Holstebro Trafikterminal/ Tidsplan
- 7 - Horsens Trafikterminal - Learnmark/Vejlevej (Horsens Kom)/ Tidsplan
- 223 - Jebjerg by (Randers Kom) - Randers Busterminal/ Tidsplan
- 213 - Auning (Norddjurs Kom) - Glesborg (Norddjurs Kom)/ Tidsplan
- 212U - Paderup Gymnasium/Paderup Blvd. - Ryomgård St. (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 314 - Borre (Favrskov Kom) - Favrskov Gymnasium/Ellemosevej/ Tidsplan
- 110 - Brædstrup Rtb. (Horsens Kom) - Horsens Trafikterminal