208 linje
Kås Midtby (Jammerbugt Kommune) - Brønderslev St.
NT
NT 208 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
208 bus (Ingstrup) har 17 stoppesteder med afgang fra Brønderslev Gymnasium og endestation Ingstrup (Hovedgaden / Jammerbugt Kommune).
Vælg hvilken som helst af 208 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Ingstrup (17 stop)
Brønderslev Gymnasium
Brønderslev St.
Norgesvej (Vestergade / Brønderslev)
Spangbro (Vestergade / Brønderslev)
Møllevej (Brønderslev)
Ø. Hjermitslev (Heldagsskolen)
Ø. Hjermitslev Kirke (Brønderslev Kommune)
Mejlsted (Brønderslev)
Manna (Brønderslev Kommune)
Thise Skole (Brønderslev Kommune)
Thise (Brønderslev Kommune)
Byvasen (Brønderslev Kommune)
V. Hjermitslev (Blæshøjvej / Jammerbugt Komm.)
Saltum Kirke (Tinghøjgade / Jammerbugt Komm.)
Fælledvej (Tinghøjgade / Saltum)
Saltum Bymidte (Søndergade / Jammerbugt Komm)
Ingstrup (Hovedgaden / Jammerbugt Kommune)
208 OSS
Hvad tid begynder 208 busat køre?
Service på bus 208 begynder kl. 07:13 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 208 bus op med at køre?
Service på bus 208 stopper kl. 13:45 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 208 bus?
Hvornår ankommer bus Kås Midtby (Jammerbugt Kommune) - Brønderslev St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Kås Midtby (Jammerbugt Kommune) - Brønderslev St. linje, der er tættest på din placering.
Er der en 208 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 208 bus stop.
208 bus Køreplan
208 bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 07:13 - 13:45
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 07:13 - 13:45 | 392 |
tir | 07:13 - 13:45 | 392 |
ons | 07:13 - 13:45 | 392 |
tor | 07:13 - 13:45 | 392 |
fre | 07:13 - 13:45 | 392 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 208 (fra Brønderslev Gymnasium), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 208 (Ingstrup) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
208 linje bus billetpris
NT 208 (Ingstrup) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
208 (NT)
Det første stop på 208 bus ruten er Brønderslev Gymnasium, og det sidste stop er Ingstrup (Hovedgaden / Jammerbugt Kommune). 208 (Ingstrup) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 208 har 17 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 40 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 208 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 208 busfor at komme på.
Linje 208 bus sporing i realtid
Spor linje 208 (Ingstrup) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 208 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 208, i Danmark
208 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 276 - Hals (Østergade) - Dronninglund Busterminal/ Tidsplan
- 54 - Aalborg St. (Perron C5) - Hadsund Busterminal/ Tidsplan
- 23N - Frejlev vendeplads (Nibevej / Frejlev) - Visse Ladegård (Vissevej / Aalborg)/ Tidsplan
- 439 - Truevejen (Døstrupvej / Mariagerfjord Kommune) - Valsgård Skole (Ulstrupvej / Valsgård)/ Tidsplan
- 370 - Onsildhøjgaard (Fyrkildevej / Rebild Kommune) - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.)/ Tidsplan
- 55 - Terndrup Busterminal - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 57 - Hobro Busterminal (H.I. Biesgade) - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 158 - Øster Hurup /Gl. Krovej V (Kystvejen/ Mariagerfj.) - HEG Bornholmsvej (Langelandsvej / Hobro)/ Tidsplan
- 54N - Budolfi Plads (Vingårdsgade / Aalborg) - Hadsund Busterminal/ Tidsplan
- 38 - Klitgård (Aalborg Kommune) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 404 - Flakvej (Solsbækvej / Frederikshavn Kommune) - Sæbygårdskolen (Sæbygårdvej / Sæby / Frederiksh.)/ Tidsplan
- 360 - Suldrup Skole (Rebild Kommune) - Støvring St./ Tidsplan
- 87 - Lendum Kirke (Søndergade / Lendum) - Hjørring St./ Tidsplan
- 50N - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 176 - Hals (Østergade) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 12 - Ålbæk Skole (Engvej / Ålbæk) - Strandby Skole (Skolemarksv / Frederikshavn Komm.)/ Tidsplan
- 812 - Bjergby Kirke (Skagen Landevej / Hjørring Komm.) - Højene Hallen / Vellingshøjcentret (Hjørring)/ Tidsplan
- 312 - Thisted St. - Thisted Gymnasium (Ringvej / Thisted)/ Tidsplan
- 463 - Mariager Busterminal (Ny Havnevej / Mariager) - Hem (Hemvej / Mariagerfjord Kommune)/ Tidsplan
- 801 - Sindal Station - Glimsholt (Glimsholtvej / Sindal)/ Tidsplan