3 linje
Trappetorvet
Midttrafik
Midttrafik 3 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
3 bus (Trappetorvet) har 10 stoppesteder med afgang fra Engelsborg (Viborg Kom) og endestation Trappetorvet (Viborg Kom).
3 bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 17:33. Kørselsdage i denne uge: arbejdsdage.
Vælg hvilken som helst af 3 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Trappetorvet (10 stop)
Engelsborg (Viborg Kom)
Merianvej/Vestervangsvej (Viborg Kom)
Pebermyntevej/Vestervangsvej (Viborg Kom)
Vestervangs Torv (Viborg Kom)
Vestervangsvej 23 (Viborg Kom)
Egevej/Kirkebækvej (Viborg Kom)
Solgården (Viborg Kom)
Regionshuset/Skottenborg (Viborg Kom)
Vægtertorvet (Viborg Kom)
Trappetorvet (Viborg Kom)
3 OSS
Hvad tid begynder 3 busat køre?
Service på bus 3 begynder kl. 17:33 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 3 bus op med at køre?
Service på bus 3 stopper kl. 17:33 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 3 bus?
Hvornår ankommer bus Trappetorvet linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Trappetorvet linje, der er tættest på din placering.
Er der en 3 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 3 bus stop.
3 bus Køreplan
3 bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 17:33
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 17:33 | Enkel afgang |
tir | 17:33 | Enkel afgang |
ons | 17:33 | Enkel afgang |
tor | 17:33 | Enkel afgang |
fre | 17:33 | Enkel afgang |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Midttrafik bus
Se alle opdateringer på 3 (fra Engelsborg (Viborg Kom)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 3 (Trappetorvet) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Midttrafik nu.
3 linje bus billetpris
Midttrafik 3 (Trappetorvet) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Midttrafik, tjek Moovit-appen eller Midttrafiks officielle hjemmeside.
3 (Midttrafik)
Det første stop på 3 bus ruten er Engelsborg (Viborg Kom), og det sidste stop er Trappetorvet (Viborg Kom). 3 (Trappetorvet) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 3 har 10 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 11 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 3 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 3 busfor at komme på.
Linje 3 bus sporing i realtid
Spor linje 3 (Trappetorvet) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 3 bus eller en live Midttrafik bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Midttrafik eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bybane, bus eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Midttrafik og enhver bus, inklusive linje 3, i Danmark
3 - AAlternative ruter
Midttrafik linjer i Danmark
- 349 - Hvidbjerg Station (Struer Kom) - Hvidbjerg Station (Struer Kom)/ Tidsplan
- 6 - Herning Station - Herning Station/ Tidsplan
- 121 - Knebel (Syddjurs Kom) - Ryomgård St. (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 237 - Hadsund Busterminal - Vestervangskolen/Vester Bvld. (Randers Kom)/ Tidsplan
- 11 - Knebel (Syddjurs Kom) - Borup (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 12 - Logistikparken/Rosbjergvej - Mejlby/Gl. Kaløvej (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 7 - Storegade/Ådalsvej - Hinnerup St./Banegårdspl./ Tidsplan
- 115 - Laurbjerg (Favrskov Kom) - Ådalsvej/Samsøvej (Favrskov Kom)/ Tidsplan
- 713 - Non Mølle (Viborg Kom) - Hald Ege Skole (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 118 - Aarhus Rutebilstation - Randers Busterminal/ Tidsplan
- 214 - Grenaa Gymnasium (Norddjurs Kom) - Ryomgård St. (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 801 - Thorning (Silkeborg Kom) - Kjellerup Rtb. (Silkeborg Kom)/ Tidsplan
- 231 - Digterparken/Gydevej (Randers Kom) - Randers Busterminal/ Tidsplan
- 560 - Ringkøbing Rtb. - Skjern Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom)/ Tidsplan
- 110 - Brædstrup Rtb. (Horsens Kom) - Horsens Trafikterminal/ Tidsplan
- L1F - Grenaa (Letbane) - Aarhus Universitetshospital (Letbane)/ Tidsplan
- 1 - Silkeborg Trafikterminal - Silkeborg Trafikterminal/ Tidsplan
- 413 - Ejer Risvej/Lille Tåningvej - Campus Skanderborg/Højvangens Torv/ Tidsplan
- 190 - Ikast/Østerport (Ikast-Brande Kom) - Gl. Blåhøj (Ikast-Brande Kom)/ Tidsplan
- 21 - Viby Torv (Knudepunkt) (Aarhus Kom) - Hømosevej/Ormslevvej (Aarhus Kom)/ Tidsplan